Қазақ әдебиетә: Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады" 5 класс
Оценка 4.6

Қазақ әдебиетә: Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады" 5 класс

Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
русская литература
5 кл
24.02.2017
Қазақ әдебиетә: Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады" 5 класс
1. Пән аты: Әдебиет 2. Сыныбы: 5 Сабақтың тақырыбы: Ы.Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» атты әңгімесі Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Оқушыларды Ыбырай Алтынсариннің «Дүние қалай етсең табылады? » өлеңі туралы түсінікберу, әңгіменің идеялық мазмұнына талдау, оқушыларға ойландыратын сауал бере отырып, пікірін тыңдау, қорытынды жасау. 2. Тәрбиелік: оқушыларды еңбексүйгіштікке, мамандық таңдай білуге, ізгілікке баулу, елжандылыққа тәрбиелеу. 3. Дамытушылық: оқушылардың білімдік танымын , шығармашылық қабілетін, тілдік қорын, ізденістерін арттыру. Сабақтың типі: жаңа сабақ. Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ. Сабақтың әдіс-тәсілі: мәнерлеп оқу, әңгімелеу,талдау. Сабақтың көрнекілігі: Ы.Алтынсариннің шығармалар топтамасы, портреті, еңбек туралы нақыл сөздер,интерактивті тақта Пәнаралық байланыс: тіл, экология, еңбек.. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру. 3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 1.Ы.Алтынсариннің өмірі туралы мәлімет жинау, жазу. 2. «Өзен» өлеңін жаттау1. Пән аты: Әдебиет 2. Сыныбы: 5 Сабақтың тақырыбы: Ы.Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» атты әңгімесі Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Оқушыларды Ыбырай Алтынсариннің «Дүние қалай етсең табылады? » өлеңі туралы түсінікберу, әңгіменің идеялық мазмұнына талдау, оқушыларға ойландыратын сауал бере отырып, пікірін тыңдау, қорытынды жасау. 2. Тәрбиелік: оқушыларды еңбексүйгіштікке, мамандық таңдай білуге, ізгілікке баулу, елжандылыққа тәрбиелеу. 3. Дамытушылық: оқушылардың білімдік танымын , шығармашылық қабілетін, тілдік қорын, ізденістерін арттыру. Сабақтың типі: жаңа сабақ. Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ. Сабақтың әдіс-тәсілі: мәнерлеп оқу, әңгімелеу,талдау. Сабақтың көрнекілігі: Ы.Алтынсариннің шығармалар топтамасы, портреті, еңбек туралы нақыл сөздер,интерактивті тақта Пәнаралық байланыс: тіл, экология, еңбек.. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру. 3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 1.Ы.Алтынсариннің өмірі туралы мәлімет жинау, жазу. 2. «Өзен» өлеңін жаттау
Алтынсарин.docx
1. Пән аты: Әдебиет 2. Сыныбы: 5 Сабақтың   тақырыбы:              Ы.Алтынсарин   «Дүние   қалай     етсең     табылады?»   атты әңгімесі Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Оқушыларды      Ыбырай Алтынсариннің   «Дүние қалай  етсең  табылады? » өлеңі   туралы     түсінікберу,     әңгіменің     идеялық     мазмұнына     талдау,     оқушыларға ойландыратын  сауал  бере  отырып,  пікірін  тыңдау,  қорытынды  жасау.       2. Тәрбиелік:  оқушыларды   еңбексүйгіштікке,   мамандық   таңдай   білуге,    ізгілікке  баулу, елжандылыққа тәрбиелеу. 3. Дамытушылық:  оқушылардың   білімдік   танымын ,   шығармашылық   қабілетін,   тілдік қорын,  ізденістерін  арттыру. Сабақтың типі: жаңа  сабақ. Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ. Сабақтың әдіс­тәсілі: мәнерлеп оқу, әңгімелеу,талдау. Сабақтың көрнекілігі:   Ы.Алтынсариннің  шығармалар                                    топтамасы, портреті,  еңбек  туралы  нақыл  сөздер,интерактивті тақта   Пәнаралық байланыс: тіл,  экология, еңбек.. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу.                                                  2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.                                                  3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару.  ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:    1.Ы.Алтынсариннің  өмірі  туралы  мәлімет жинау,  жазу.        2. «Өзен» өлеңін жаттау.  ІІІ. Білім  тексеру: «Топтастыру» стратегиясы.   Ы.Алтынсарин туралы  не білеміз? ІV  Жаңа  сабаққа  дайындық    1.Сабақ  тақырыбын  тақтаға  жазу 2.Сабақ  мақсатын  түсіндіру V. Жаңа тақырыпты түсіндіру: *        «Дүние қалай  етсең  табылады?»  әңгімесін  мәнерлеп  оқу. Магнитофоннан әңгіменің  қысқаша  мазмұнын тыңдату.  Сөздікпен  жұмыс Франк –француз  ақшасының  атауы.  Мәтіннен көнерген  сөздерді  табу: купец, реуішті. VІ. Түсінік  тексеру: *Сұрақ  жауап 1.Әңгіменің  мазмұнына  зер  салып оқыңдар. 2.Еңбек  етуден  ерінген  адам  қандай  болатынын  аңғарту. 3.Қайыршы  Антонға бейтаныс  кісінің  ақылы  қалай  әсер  етті? 4.Антон  бұл  сөзден  қандай  қорытынды  шығарды? Мәтіннен  тауып  оқыңдар. VІІ. Жаңа сабақты бекіту: Венн диаграммасы:  Еңбекқор  Жалқау                                        1. Кітаппен  жұмыс: рөлдерге  бөліп  оқу. 1. Автор  сөзі: 2. Француз  жұртының  білімді  адамының  сөзі: 3. Бейтаныс  адамның  сөзі: 4. Антонның  сөзі: 2. Қорытынды: «Екі бетті күнделік» стратегиясы. Пікірім  Әңгімеден  алған  әсерім VІІІ.Сабақты  қорыту: 1.Бағалау   2.Үй тапсырмасын беру  1.«Байлықтың  көзі  еңбекте» тақырыбында  шағын  шығарма  жазу. 2. «Дүние қалай  етсең  табылады?»  әңгімесін  мазмұндау.

Қазақ әдебиетә: Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады" 5 класс

Қазақ әдебиетә: Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады" 5 класс

Қазақ әдебиетә: Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады" 5 класс

Қазақ әдебиетә: Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады" 5 класс
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.02.2017