«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы жаңа кезең
Оценка 4.9

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы жаңа кезең

Оценка 4.9
docx
25.12.2019
«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы  жаңа  кезең
Шуленова.Г.А. Сабақ.docx

Пән: Қазақстан  тарихы.

9.4А

ҰМЖ  тарауы:  

Мектеп:   А.Әлімбетов   атындағы   жалпы  орта  мектебі.                         

Мұғалімнің аты-жөні: :    Шуленова  Гульвира  Альмуратовна

 

Күні: 5.04.19ж

Сынып: 9

Қатысқан оқушылар саны: 20

Қатыспаған оқушылар саны: -

Сабақтың тақырыбы:

«Қазақстан  -2030»  Стратегиясы  мемлекет дамуындағы  жаңа  кезең.

Зерттеу  сұрағы:   «Қазақстан  -2030» стратегиясы:  қабылдануы  және  маңызы  қандай?

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.3.1.9     Ұзақ   мерзімді   мемлекеттік   стратегияларды  талдау;

9.1.1.3     Қазақстанның  даму  стратегиясындағы   демографиялық  саясаттың бағыттарын  талдау;

 

 

Сабақ мақсаты

1.     Барлық  оқушылар:

Ұзақ  мерзімді  мемлекеттік  стратегияларды ,  Қазақстанның  даму  Стратегиясындағы  демографиялық  саясаттың  бағыттарымен  танысады.

   2. Оқушылардың  басым бөлігі:

 Ұзақ   мерзімді  мемлекеттік   стратегиялардың   басым  бағыттарын       айқындай  отырып,  мақсаттарын дәлелдейді.

  3.»Қазақстан – 2030»   стратегиясы:  қабылдануы мен  маңы-

зын  түсіне  отырып,  Ұзақ  мерзімді  мемлекеттік стратегияларды  сипаттай  алады.

 

Бағалау критерийі

1.Ұзақ  мерзімді  мемлекеттік  стратегияларды,Қазақстанның даму  стратегиясындағы демографиялық саясаттың бағытарын танып,   біледі.

    2.Ұзақ  мерзімді  мемлекеттік стратегиялардың  басым  бағыттарын  айқындап, мақсаттарын  дәлелдеп  түсінеді.

     3.» Қазақстан  -2030»  стратегиясы:  қабылдануы мен маңызын

түсініп,   Ұзақ мерзімді  мемлекеттік  стратегияларды  анықтайды.

 

Тілдік мақсаттар

Айтылым,тыңдалым, оқылым жазылым дағдысын қалыптастыру

Айтылым оқылым  бойынша ұсыныстар:

 мұғалім  тақырып бойынша  негізгі  мәселелерге  бағдар  береді.Әр  топ  мүшелері  өздеріне  берілген  тапсырмаларды сынып  алдында  айту  айтылым,  мәтінмен жұмыс  оқылым.

 

Тыңдалым бойынша ұсыныстар:  Бейне роликке анализ жасау.  Бейнеороликті тыңдай отырып, зерттеу сұрақтарына жауап береді

 

Жазылым бойынша ұсыныстартест  тапсырмалары,  эссе

 

Пәнге қатысты лексика мен терминология: терминалогия Интерактивті тақтада термин сөздер шығарылады. Оқушылар дәптерлеріне жазып, мұғаліммен бірге мағынасын талқылайды.

«Қазақстан-2030» стратегия,  жеті  басымдық,  бәсекеге  қабілетті. Жолдау;

 

Терминдер:

  Прагматизм-  іс  жүзіндепайдалы  нәтиже  беретінді  ғана ақиқат  деп  білетін  философиялық  бағыт.

 Инновация-  жаңалық  енгізу,жаңарту;

  Интеграция-  шоғырлану,  бірігу,  ықпалдасу;

 Плюрализм-  дүниенің  өзара  бірлігін  жоққа  шығаратын,  оның  негізінде тек  бір- біріне тәуелсіз  көптеген  бастамалар  атады,  деп  уағыздайтын   философиялық  ілім.

 

 

 

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы бірліктер

Талқылауға арналған тармақтар:

«Қазақстан-2030»  -  қандай  құжат боп  табылады?

Сіз неліктен ..... екенін айта аласыз ба?

Сіз  «Қазақстан-2030»-  стратегилық  бағдарламасы  адам  факторын  неліктен  жоғары  орынға қоятынын  айта  аласыз  ба?

Жазылым /диалогқа қажетті тіркестер:

Реформа,    ұлттық қауіпсіздік,  шетелдік  инвестиция,  кәсіби  үкімет,ашық  қоғам;

 

Құндылықтарға баулу

Төл  тарихымызды қастерлеуге ,Еліміздің  Рәміздерін  құрметтеуге  баулу;

Рухани  жаңғыру  аясында  ұрпақтар  сабақтастығын  ұғындыру;

 

Пәнаралық  байланыстар

Дүние  жүзі  тарихы,   География ,  Құқық

Ойлау дағдылары

Білу,  түсіну,  қолдану;

Алдыңғы білім

Тәуелсіздік  жылдарындағы  әлеуметтік – демографиялық  үдерістер;

Сабақ барысы                          Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері

Сабақтың жоспарланған  кезеңдері

 

 

 

 

2-мин

  Ұйымдастыру кезеңі.  Сәлемдесу,оқушыларды түгелдеу,оқу-құралдарын дайындау

Шағын топтарға біріктіру. Әрбір оқушыға «Асық»  әдісін  беремін.     Асықтарда   топтардың атауы жасырылған. Оқушылар ұлттық  ойын арқылы шыққан сөздермен топқа бірігеді.

Мұндағы мақсатым: «Асық»  әдісі  арқылы оқушылардың белсенділігі, жылдамдығы шыңдалады және Ұлттық дәстүрге  деген  құрметі  артады.

 

 

https://go2.imgsmail.ru/imgpreview?key=af5fb452ecd4616&mb=imgdb_preview_1661

Сабақтың басы

 

7-  мин

 

 

 

 

 

 

          1.Топ:   Реформа;

          2.Топ :  Стратегия;

3.Топ:   Тактика

Әрбір  топ  өздеріне  топбасшы  сайлайды,  барлығы бағалау  парақшасымен    танысады

 

 

 

АКТ,

Презентация;

 

 

 

 

 

Ø  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үй  тапсырмасын  сұрау:

«Кім жылдам?» әдісі

1.Қазақстанда  халық  санағы  неше  жыл  сайын  өткізіледі?

2.Демография-  деген  не?

3. Қазақстанда  қазақтардың  үлес  салмағы  қанша?

4.Депортация –деген  не?

5.Социология-  деген  нені  зерттейтін  ғылым?

6.80- ж. Еліміздің  әлеуметтік  жағдайы

қандай болды?

7.Жұмыссыздық  еліміздің  әлеуметік  -экономикалық  жағдайына  қалай  әсер  етеді?

 

«Кім жылдам?»әдісін қолданудағы мақсатым:   өткен сабақты пысықтау арқылы оқушылардың көшбасшылық қабілетін, өзін және сыныптастарын бағалау дағдыларын, оқушымен оқушы арасындағы диалогті дамыту және белсенділігі мен қызығушылығын арттыру.

ҚБ. Сөздік бағалау  (ауызша кері байланыс)

ҚБ ды пайдаланудағы мақсатым:

Оқушыны сұрақтарға дұрыс, әрі жылдам жауап бергені үшін мақтау арқылы ауызша кері байланыс орнату. Осыған орай оқушылар берілген материалды немесе мағлұматты сәтті ұққандары жайлы түсіне алады.

 

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздағы атаулар және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Похожее изображение

Сабақтың  ортасы

24-мин

1.«Миға шабуыл» әдісі

Ø Жаңа сабақты бастамас бұрын оқушыларға ой қозғайтын, түрткі болатын  сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбын ашып   оқу мақсаттарымен таныстырамын. 

 

1.Реформа-  деген  не?

2.Ұзақ  мерзімді  бағдарлама-  дегенді  қалай  түсінесіңдер?

 

 «Миға  шабуыл»-  әдісін  қолданудағы  мақсатым: Оқушылардың  белсенділігін

арттырып,  пәнге  деген қызығушылығын  ояту;

 

ҚБ:  Ауызша  мадақтау

ҚБ:  Ауызша  мадақтау әдісін қолданудағы мақсатым: оқушыларды ынталандыру, білуге деген қызығушылығын арттыру.

 

2. «Сатылай оқыту» тәсілі.

1-топқа  тапсырма:«Сатылай талдау»

«Қазақстан -2030» бағдарламасының қандай мемлекеттік құжат екендігін анықтау.

 

2- топқа тапсырма: Терминдермен жұмыс.

-         Плюрализм,

-         Прогматизм

-         Реформа

-         Стратегия

 

3-топқа тапсырма:

Реформа бойынша бірінші орынға қойылған мәселеге тоқталу.

«Сатылай оқыту» тәсілін пайдаланудағы негізгі мақсатым: оқушылардың қоғамға деген саяси көзқарасын анықтау, ұлтжандылығын байқау.

 

ҚБ. Плюс минус керемет.

ҚБ. Сөздік бағалаудың мақсаты – топтардың өзара бағалауының арқасында ынтымақтастық артады.

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

7-мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5- мин

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы:

 

Оқушылардың деңгейіне   байланысты тапсырма.

«АВС»- әдісі.

А. Топтың  тапсырмасы:

   Мемлект  басшысы  жолдауды  не  үшін  жолдайды?

В. «Қазақстан  - 2030» бағдарламасының басымдықтарына тоқталу.

С.  «Қазақстан  - 2030» бағдарламасында көтерілген мәселелер.

 

«АВС»- әдісін қолдану мақсатым: оқушылардың білім деңгейін көтеру, оқушының  өмірге,пәнге,  тақырыпқа деген   қызығушылығын арттыру.

 

Дескриптор:

 

1.Мемлекет  басшысы  жолдауды  халыққа  жариялауының  мақсатын

анықтайды.

 

2.»Қазақстан-  2030»  бағдарламасының   басымдықтарын 

зерделейді.

3.»Қазақстан  -2030»  бағдарламасындағы

негізгі  мәселелерді  саралайды.

 

ҚБ :  Вербальді бағалау

Мақсатым:

        «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді» секілді бағалау арқылы оқушылардың ішкі уәжін ояту, ілгерілендіру, сүйемелдеу

 

 

Кері  байланыс: Екі жұлдыз бір тілек

 

 

Үйге  тапсырма:  «Қазақстан-  2030»  стратегиялық  бағдарлама  тақырыбына  эссе;

 

 

 

 

Қазақстан тарихы.9- сыныбына арналған оқулық. Алматы: Атамұра. 2013 ж

Б.Ғ  Аяған,

М.Ж.Шаймерденова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«АВС»  -әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ :  Вербальді бағалау

Екі жұлдыз, бір тілек Екі сәтті тұсы Бір ұсыныс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саралау-сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

 

Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

 

 

 

 

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

 

 

 

 

 

Тапсырмаларды құрастыру кезінде қарапайымнан күрделіге қарай қағидатын ұстанамын

Диалог және қолдау көрсетуапсырма орындау барысында қолдау көрсету, ынталандыру арқылы    жеке және топпен жұмыс істей білу дағдысын дамытамын.

Саралап оқыту тәсілін

Үй тапсырмасын сұрау кезінде ҚБ. Сөздік бағалау  (ауызша кері байланыс)

ҚБ ды пайдаланудағы мақсатым:

Оқушыны сұрақтарға дұрыс, әрі жылдам жауап бергені үшін мақтау арқылы ауызша кері байланыс орнату. Осыған орай оқушылар берілген материалды немесе мағлұматты

v «Миға  шабуыл»

әдісін

«АВС»  әдісін қолдану барысында жүзеге асырамын

Белсенді оқыту тәсілі

*    «Асық»-әдісі   арқылы шағын топтарға бірігу кезінде

*    Үй тапсырмасын сұрау кезінде

*    «Кім жылдам»

*     «Миға шабуыл»

әдісін қолдану

«Сатылай  оқыту»

*    «АВС»әдісін қолдану

ҚБ. Сөздік бағалау  (ауызша кері байланыс)

ҚБ ды пайдаланудағы мақсатым:

Оқушыны сұрақтарға дұрыс, әрі жылдам жауап бергені үшін мақтау арқылы ауызша кері байланыс орнату. Осыған орай оқушылар берілген материалды немесе мағлұматты сәтті  ұққандары  жайлы  түсіне  алады.

 

Ауызша бағалау

 

ҚБ:  Вербальды   бағалау:

 

 

ҚБ. Плюс минус керемет.

 

«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ ПӨО құрастырған Қалыптастырушы бағалау бойынша тапсырмалар жинағы.

 

 

 

 

 

 

 

№1 қосымша Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы

Бөлім

9.4.А

Тақырып

«Қазақстан  -2030 стратегиясы мемлекет  дамуындағы  жаңа  кезең.

Оқу мақсаты

.9.3.1.9   Ұзақ  мерзімді  мемлекеттік  стратегиясын  талдау; 

9.1.1.3  Қазақстанның  даму  стратегиясы демографиялық  саясаттың  бағыттарын  талдау;

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу,  түсіну,  бағалау;

Бағалау критерийі

1.Ұзақ  мерзімдімемлекеттік стратегияларды,Қазақстанның даму  стратегиясындағы демографиялық саясаттың                               бағытарын танып,   біледі.

 2.Ұзақ  мерзімді  мемлекеттік стратегиялардың  басым  бағыттарын  айқындап, мақсаттарын  дәлелдеп  түсінеді.

  3.» Қазақстан  -2030»  стратегиясы:  қабылдануы мен маңызынтүсініп,   Ұзақ мерзімді  мемлекеттік  стратегияларды  анықтайды

Тапсырма

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы:

Оқушылардың деңгейіне   байланысты тапсырма.         «АВС»- әдісі.

А. Топтың  тапсырмасы:  Мемлекет  басшысы  жолдауды  не  үшін  жолдайды?

В. «Қазақстан  - 2030» бағдарламасының басымдықтарына тоқталу.

С.  «Қазақстан  - 2030» бағдарламасында көтерілген мәселелер.

«АВС»- әдісін қолдану мақсатым: оқушылардың білім деңгейін көтеру, оқушының  өмірге,пәнге,  тақырыпқа деген   қызығушылығын арттыру.

Дескриптор:

1.Мемлекет  басшысы  жолдауды  халыққа  жариялауының  мақсатын  анықтайды.

2.»Қазақстан-  2030»  бағдарламасының   басымдықтарын  зерделейді.

3.»Қазақстан  -2030»  бағдарламасындағы негізгі  мәселелерді  саралайды.

ҚБ :  Вербальді бағалау

Мақсатым:

        «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді» секілді бағалау арқылы оқушылардың ішкі уәжін ояту, ілгерілендіру, сүйемелдеу

            Бағалау критерийі

        Дескриптор

1.Ұзақ  мерзімді  мемлекеттік  стратегияларды,Қазақстанның даму  стратегиясындағы демографиялық саясаттың бағытарын танып,   біледі.

    2.Ұзақ  мерзімді  мемлекеттік стратегиялардың  басым  бағыттарын  айқындап, мақсаттарын  дәлелдеп  түсінеді.

     3.» Қазақстан  -2030»  стратегиясы:  қабылдануы мен маңызын түсініп,   Ұзақ мерзімді  мемлекеттік  стратегияларды  анықтайды.

 

1.Ұзақ  мерзімді  мемлекеттік  стратегияларды,Қазақстанның даму  стратегиясындағы демографиялық саясаттың бағытарын танып,   білді.

    2.Ұзақ  мерзімді  мемлекеттік стратегиялардың  басым  бағыттарын  айқындап, мақсаттарын  дәлелдеп  түсіне алды.

 3.» Қазақстан  -2030»  стратегиясы:  қабылдануы мен маңызын түсініп,   Ұзақ мерзімді  мемлекеттік  стратегияларды  анықтады.

 

 

 

 

 

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы жаңа кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы  жаңа  кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы жаңа кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы  жаңа  кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы жаңа кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы  жаңа  кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы жаңа кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы  жаңа  кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы жаңа кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы  жаңа  кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы жаңа кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы  жаңа  кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы жаңа кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы  жаңа  кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы жаңа кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы  жаңа  кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы жаңа кезең

«Қазақстан -2030» Стратегиясы: мемлекет дамуындағы  жаңа  кезең
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
25.12.2019