Оқушыларға бірмүше, бірмүшенің стандарт түрі, бірмүшелерді көбейту және бірмүшелерді дәрежеге шығару амалдарын практикада дұрыс қолдана білуге үйрету.
Тақырыпқа байланысты есептерді шығара білетін , терең ойлы, өзіне деген сенімі мол тұлға қалыптасады.
Оқушылардың қызығушылығын ояту, өз ойын қорытындылай білуге қалыптастыру.
Оқушыларға бірмүше, бірмүшенің стандарт түрі, бірмүшелерді көбейту және бірмүшелерді дәрежеге шығару амалдарын практикада дұрыс қолдана білуге үйрету.
Тақырыпқа байланысты есептерді шығара білетін , терең ойлы, өзіне деген сенімі мол тұлға қалыптасады.
Оқушылардың қызығушылығын ояту, өз ойын қорытындылай білуге қалыптастыру.Оқушыларға бірмүше, бірмүшенің стандарт түрі, бірмүшелерді көбейту және бірмүшелерді дәрежеге шығару амалдарын практикада дұрыс қолдана білуге үйрету.
Тақырыпқа байланысты есептерді шығара білетін , терең ойлы, өзіне деген сенімі мол тұлға қалыптасады.
Оқушылардың қызығушылығын ояту, өз ойын қорытындылай білуге қалыптастыру.
7 сынып.Бирмуше жане онын стандарт тури.docx
Мұғалімнің атыжөні:
Сыныбы:
Сабақтың тақырыбы:
Жалпы мақсаты:
Оқыту нәтижесі:
Түйінді идеялар:
Мұғалімнің ісәрекеті
І.Ұйымдастыру /5 мин/
Оқушылармен сәлемдесу,
сыныптың тазалығына
көңіл бөлу, оқушылардың
зейінін сабаққа аудару,
бірігіп шешетін жағдай
тудырып, оны бірлесе
шешуді ұйымдастыру
мақсатында оқушыларды 4
топқа бөлу.
ІІ. Негізгі тақырыпты
ашу жұмыс жүйесі /30
мин/
Бүгінгі сабағымыздың
тақырыбын және сабаққа
қажетті ұғымдарды
анаграмма шешу арқылы
табайық.
Анаграмма шешу:
1. ШЕБІМРҮ; 2.
РЕЖӘДЕ; 3.
ЦИФОНКЭФТЕИ
4. САТНАДРТ РҮТІ
2. Қызығушылықты ояту
Интерактивті тақтамен
жұмыс
1.Тақтаға жазылған
өрнектерді пайдаланып
Беринбаев Гани Жаппасбаевич
7
Бірмүше және оның стандарт түрі
Оқушыларға бірмүше, бірмүшенің стандарт түрі,
бірмүшелерді көбейту және бірмүшелерді дәрежеге шығару
амалдарын практикада дұрыс қолдана білуге үйрету.
Тақырыпқа байланысты есептерді шығара білетін , терең
ойлы, өзіне деген сенімі мол тұлға қалыптасады.
Оқушылардың қызығушылығын ояту, өз ойын қорытындылай
білуге қалыптастыру.
Сабақ барысы:
Оқушылардың ісәрекеттері
Сәлемдеседі, кезекші сыныптағы оқушылар
туралы мәлімет береді. Оқу құралдарын
дайындап, зейіндерін сабаққа аударады.
Бағалау
Мадақтама
арқылы
Оқушылар топпен ақылдаса отырып жауап
береді.
Мадақтама
арқылы
5x2 ∙7yx; 16xy∙(0,25)∙y3; 1,2abc ∙5a; 6c2 (
0,8)ac;
Бірмүше
Бірмүшенің
стандарт
түрі
Бірмүшенің
Коэффи
циенті
Бірмүше
нің
дәрежесі кестені толтырыңдар
.
3. «Құпияны ашу»
жұптық жұмыс
1. * m∙ 2х=4mх
2. х5у ∙ ху3 * = х6у4z
3.
4. 1,2хуz ∙ 5* = 6х2уz
Жауаптары: 1. 2m∙ 2х=4mх
(0,3 *) ∙ (5 *) = 1,5 mn
2.х5у ∙ ху3z= х6у4z
3.(0,3 m) ∙ (5 n) = 1,5 mn
4.1,2хуz ∙ 5х = 6х2уz
Әрбір теңдіктің тұсына дұрыс, бұрысын +;
белгісін қоюларыңыз керек.
1.(5а3 ) 2 =25 а6
2. (3а 2х) 3 =27а 4 х3
3. (13x 2) 3 =39x6
4.(3х2)2 = 9х4
5.(2а4в2)3= 8а12в6
6.(0,5а2х)2 = 0,25а4х2
4. «Қатесін тап» жеке
жұмыс.
ІІІ. Оқулықпен жұмыс
І топ: №156 , №164 (1; 3)
ІІ топ: № 157, №164 (2; 4)
ІІІ топ: №158, №165
IV топ: №159, №166
Суммативті
жиынтық
баға қою
№156 амалдарды орндаңдар
2b*( 3c)=2*( 3) bc= 6bc
( 4a)*( 5b)=( 4)( 5) ab=20ab
8x*( 1/2y)=8*( 1/2) xy= 4xy
3/4a*( 2/3x)=3/4( 2/3) ax= 1/2ax
( 0. 3m)*( 5n)=( 0. 3)*( 5) mn=1. 5mn
(−3a) 2b( c)=( 3) 2( 1) abc=6abc
№157 дәрежеге шығарыңдар
(а³)²=а^6 5) ( 11/2b³)²=( 3/( 2))²b^6= 9/4 b^6=
21/4 b^6
( 3х²)²=9х^4 6)
(21/2xy²)²=(5/2)²x²y^4=25/4x²y^4=61/4x²y^4
(4m³)²=16m^6 7) ( 1. 2c^4b³)²=1. 44c^8 b^6
( 3y²)^4=81y^8 8) (3a²x)³=(3)³(a²)³x³=27a^6 x^3
№158 бірмүшені стандарт түрде жазып, оның
коэффициенті типін көрсетіңдер
0, 5m*2x=mx
3) 8b²b=8b³
5) 4/3x²y*4. 5x=4/3x²y*45/10x³=6x^5y
7) 6p²( 0. 8) q=6*( 0. 8) p²q= 4. 8p²q
№159 көбейтуді орындаңдар
11а²b*0. 3a²b²= 11*0. 3(a²a²)(bb²)= 3. 3a^4 b^3
3) 0. 6m²n*( 10mn²)=( 0. 6*( 10))(m²m)
(nn²)=6m³n³
5) 4ab*( a²)*( b³)= 4a³b^4
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді
Сфетофор әдісі арқылы
Оқушылар берілген есептерді шығарып келеді
ІV. «Ой түрткі» (жаңа
тақырыпты бекіту) /3
мин/
Қандай өрнекті бірмүше
деп атайды?
Бірмүшенің стандарт түрі
қалай жазылады?
Бірмүшенің дәрежесі
қалай анықталады?
Бірмүшелер қалай
көбейтіледі?
Бірмүшелерді дәрежеге
қалай шығарады?
V. Рефлексия /2 мин/
Оқушылардың сабақтың
соңындағы көңілкүйін
қадағалау.
VІ. Үйге тапсырма: /2мин/
№160; 161
VІІ. Бағалау /3 мин/
Оқушының атыжөні:
Бағалау парағы №
Сабақ кезеңдері
Бағасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Үй тапсырмасы
Ой қозғау
Қызығушылықты ояту (интерактивті тақтадағы
тапсырманы орындау)
«Құпияны ашу» жұптық жұмыс
«Қатесін тап» жеке жұмыс
Оқулықпен жұмыс
Тест жұмысы
Қорытынды баға
Бирмуше жане онын стандарт тури. 7 сынып
Бирмуше жане онын стандарт тури. 7 сынып
Бирмуше жане онын стандарт тури. 7 сынып
Бирмуше жане онын стандарт тури. 7 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.