"Біздің мектеп" 2-сынып дүниетанудан сабақ жоспары

  • doc
  • 29.11.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала дуниетану 11-апта.doc

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Дүниетану 1-сабақ

kairshanz@mail.ru

Бөлім:

Менің мектебім

Мұғалімнің  аты-жөні

Күні:

Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Біздің мектеп

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1 Мектептегі оқу және оқудан тыс әрекет түрлерін түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мектептегі оқу және оқудан тыс әрекет түрлері туралы әңгімелейді.

Көптеген оқушылар: оқудың маңыздылығын талдайды.

Кейбір оқушылар: өмір бойы білім алудың маңыздылығын дәлелдеп, қорытынды жасайды.

     Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің  әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін патриоттық «Мектебім» әнін тыңдау.

Оқу материалын жариялау:

«Пазл»  әдісі. 

Берілген сурет бөліктерінен өздерінің мектебінің суретін құрастырады.

-Қандай сурет шықты?

-Мектеп деген не?

-Мектеп не үшін қажет?

-Мектепте кімдер жұмыс жасайды?

-Біздің мектебіміз қалай аталады?

- Ендеше бүгінгі сабақта  не туралы білетін боламыз?

Әнге қосылады.

 

 

 

Суретті құрап, тақырыпты ашады. (Біздің мектеп)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бөлшектерге бөлінген өз мектептерінің суреттері

Сабақтың ортасы

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 мин

 

 

 

 

 

13 мин

(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы  жүзеге асады.

А) Суреттерге қара. Қайсысын мектепке жатқызуға болады? Түсіндір.

Мәтінді түсініп оқы.

Ә)Суретке қарап, спорт зал, кітапхана, асхана, дәрігерлер бөлмесінің қайда орналасқанын айт.

-Мектепте тағы қандай мамандық иелері жұмыс жасайды? Олар қандай қызмет атқарады?

Дескриптор

-Қазақстан халқы туралы әңгімелейді.

-Сұрақтарға жауап береді, өз пікірін  білдіреді.

Саралау тәсілі:  «Тапсырма» әдісі арқылы  жүргізіледі.

Кейбір оқушыға:

-Өмір бойы білім алу не үшін қажет деп ойлайсың?

 

Сергіту сәті:

Мектебің мынау класың,

Осында 10 жыл тұрасың.

Тарыдай боп кіресің,

Таудай болып шығасың..

 

(Д) 2- тапсырма «Талдау» әдісі арқылы жүреді.

А) Оқулықтағы екінші сынып оқушыларының жауаптарына талдау жаса. Дұрыс деп санаған жауабыңды оқы. Себебін түсіндір.

Ә) Сұрақтарға жауап бер:

- Қалай ойлайсың, адам не үшін білім алуы керек?

- Мектептегі өзіңе таныс бөлмелерді ата. Олардың не үшін қажеттігін әңгімеле.

-Сыныптастарыңмен өз арманың жайлы бөліс.

Дескриптор:

- Оқушылардың жауаптарын талдайды.

- Мектеп бөлмелерін атайды.

- Өз арманын айтады.

-Мектеп туралы әңгімелейді.

-Сұрақтарға жауап береді, өз пікірін  білдіреді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Өлеңді дауыстап айтады.

 

 

Оқушылардың жауаптарын талдайды.

Мектеп бөлмелерін атайды.

Өз арманын айтады.

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

Сабақтың соңы

5 мин

Кері  байланыс: «Қол белгісі»  әдісі бойынша өтеді.

Бас бармақ- өзімді қалай сезіндім?

Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді ме?

Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай болды?

Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады ма?

Кішкентай бөбек- бүгін не үйрендім?

Үй  тапсырмасы: Мәтінді оқып мазмұнда.

Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды.