Әдебиет,2-сынып . Мен ұнататын жануарлар
Оценка 4.6

Әдебиет,2-сынып . Мен ұнататын жануарлар

Оценка 4.6
docx
29.11.2020
Әдебиет,2-сынып . Мен ұнататын жануарлар
әдебиет.docx

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

 

Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп:

 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2.2. Шығарма мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру.

 

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

 

Сынып:  2сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны: -

 

Сабақтың тақырыбы

Мен ұнататын жан-жануарлар. Д. Қасенов Өкініш

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.1.1. мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтар қою және оның жауабын шығармадан табу.

 

Сабақтың мақсаттары

 

 

Барлық оқушылар:

Мәтіннің арасындағы байланысты анықтау,түсініп оқу.                                                                        

Оқушылардың басым бөлігі:

Мәтін ішіндегі жануарды сипаттау

Кейбір оқушылар:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Жан жануарлар туралы өлең құрастыру.

 

Жетістік критерийлері

 

 

1.      Мәтіннің арасындағы байланысты атайды, түсініп оқиды.

2.      Мәтін ішіндегі жануарды сипаттайды.

3.      Жан жануарлар туралы өлең құрастырады.

 

Тілдік мақсатттар

 

 

Пәнге тән лексика мен терминология:

 

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

 

Құндылықтарды дарыту

   Оқушыларды  жан-жануарларға қамқор болуға тәрбиелеу.                                                                  

 

Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі

 

АКТ қолдану дағдылары

Бейнежазба ,аудиожазба 

 

Бастапқы білім

 

 

Жаңалыққа құмармын.

 

Жоспар

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

 

Сабақтың басы

 

3 минут

 

 

 

 

 

 

2минут

 

 

 

Психологиялық ахуал.

Амандасу.Оқушыларды түгендеу.

(Ж) Ширату жаттығуы  «Сурет»

Тақтаға күшіктің суреті ілінеді,бір оқушы сол жануарды сипаттайды,ал екіншісі оның қандай жануар екенін  тауып алады.

 -Қандай жануардың суреті шықты?

-Ит туралы не білесіңдер?

Бейнежазба .(ит туралы қысқаша мәлімет беру)

-Күшіктің сүйіп жейтін тамағын білесіңдер ме?

Ендеше ,күшіктің сүйікті тамағы арқылы үш топқа  бөлініп,атауларды үш тілде атайық.

Ітоп. Сүйек

ІІ топ. Ет

ІІІ топ. Сүт

 

 

 

Суреттер

 

 

 

 

 

Бейнежазба

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5минут

 

 

 

 

 

10минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  (С) 1тапсырма

 Ойын: « Сиқырлы қоржын »                     

    Қайда?-Күшік сөзін қайда,қандай мағынада кездестірдіңдер ?

    Қалай?-Күшік сөзі көз алдарыңа нені елестетеді?

   Қандай?-Суреттегі күшікті сипатта.

Алдағы оқитын мәтін не туралы  екен деп ойлайсыңдар?

 Дескриптор:

1. Қайда? Сұрағына сүйене отырып,мағынасын түсінді.

2. Жануарды елестетті.

3 .Күшікті сипаттады.Алда оқитын мәтінді болжады.

Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі .

Білу. Тақырыпты болжау

    Дұрыс,күшік туралы,ал мәтіннің атауы қалай аталатының  қазір сендермен ребусты шешу  арқылы білетін боламыз.

Ребус: Өкініш

Тыңдалым. Саралау.

Аудиожазбадан  «Өкініш» мәтінін тыңдату.

(Т)2тапсырма . Постер құрастыру.

Ітоп. Неліктен мәтін «Өкініш» деп аталады? Дәлел келтір.

ІІ топ. Аңсардың қылығы туралы не айтар едіңдер?

ІІІ топ. Мәтінді қалай аяқтар едіңдер? Дәлелде.

Дескриптор:

1.Мәтіннің тақырыбын анықтады.

2.Аңсардың қылығы талқыланды.

3.Мәтінді өз болжаулары арқылы аяқтады.

 Кері байланыс: Бағалау кестесі.

 

Жетістік критерийі:

Иә

Жоқ

Мәтіннің атауын түсіндіре алады.

 

 

Мәтінге ат қоя алады.

 

 

Өз көзқарасын білдіре алады.

 

 

Қарапайым және нақтылау сұрақтарын қоя алады.

 

 

Сұраққа мәтін арқылы жауап бере алады.

 

 

Сергіту сәті: «Қазақия»

 

Ой толғаныс.

(Ж) Жазылым.

Өзіне ұнайтын жан-жануар туралы 5 жолды құрастыру.

 Дескриптор:Әр оқушы өзіне ұнайтын жануар туралы өлең құрастырды.

Кері байланыс: Шапалақтау арқылы бір-бірін бағалайды.

 

Қоржын суреті

 

 

 

 

ребус

 

 

 

 

 

 

Аудиожазба

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

бейнежазба

 

 

 

Сабақтың соңы

6минут

 

Қорытынды

Кері байланыс

 

 

 

 

Саралау  – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қояды жоспарлап отырсыз?

 

 

 

 

 

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

 

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы

 

Оқушылар қарапайым сұрақтарға өз сөзімен жауап береді.

Жетістік критерийлері арқылы

 

Оқушыларға тазалық гигиенасын сақтауға үйрету.

 

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?

 

Ж бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын  тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде  келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай  ақпарат білдім?

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

ЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Психологиялық ахуал . Амандасу

Психологиялық ахуал . Амандасу

С) 1тапсырма Ойын: « Сиқырлы қоржын » Қайда?-

С) 1тапсырма Ойын: « Сиқырлы қоржын » Қайда?-

Ж бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1

Ж бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
29.11.2020