Электротехникалық арматура. Электр энергиясының әртүрлі көздерімен тәжірибе жасау
Оценка 4.7
Разработки уроков
docx
технология
5 кл
02.05.2018
1. Сіздің партаңызда жатқан парққа мұқият қараңыздар.
2. Онда не келтірілген?
3. Кепілдік қағаздың шарттарын мұқият оқып шығыңыздар.
4. Кепілдік талонды толтыру кезінде, ең алдымен неге аса көңіл бөлу керек? ?
(сату мерзімі, дүкеннің мөрі, сатушының қолы).
5. Қандай мерзімнің аралығында сатып алынған электрлік құралды жөңдеуге және ауыстыруға тапсыра аламыз?
6. Құралды кепілдік қызмет көрсетуге қабылдау үшін өз бетімізбен нені істемеген жөн?
Арматура.docx
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
4 бөлім: Үй мәдениеті
Күні: 27. 04 – 4. 05. 2018ж
Сынып: 5 «А, Ә, Б»
Мектеп: №45 «Ақ Орда» мектеп-гимназиясы
Мұғалімнің аты-жөні: Шаймерден А
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы
Электротехникалық арматура. Электр энергиясының әртүрлі көздерімен
тәжірибе жасау
Электротехникалық арматуралардың және тұрмыстық
құралдардың қарапайым жөндеу жұмыстарын жүргізу
Пәнаралық байланыстар Информатика (қажетті материалды интернеттен табу).
АКТ қолдану
Интернет ресурстарымен жасай білу дағдылары.
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)
Сабақ мақсаттары
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарды
дарыту
дағдылары
Бастапқы білім
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланға
н кезеңдері
Оқушылардың барлығы:
Электрлік аспаптардың қрапайым жөндеу
жұмыстары қалай жүргізілетінін білуі керек;
Көптеген оқушылар:
Электрлік аспаптардың қрапайым жөндеу
жұмыстары қалай жүргізілетінін және кепілдік
жөндеу жүргізудің талаптарын білуі керек;
Кейбіреуі:
Мультиметрмен жұмыс жасай білуі керек.
Оқушылар «Пәнге тән лексика мен терминологияда»
көрсетілген терминдермен жұмыс жасайды.
Пәнге тән лексика мен терминология:
Өткізгіш сымдар, сымдарды тазалау, бұранда, қысқыш,
сымдарды жалғау, кепілдік талон.
Диалог пен жазу үшін қажет сөз тіркестер:
Электрлік құрылғылар – қандай да бір электрлік
құрылғылармен жұмыс жасауда қолданылатын
электрлік құралдардың жиынтығы.
Сабақ бойында оқушыларда қалыптасады: бірбірін сыйлау, ұқыптылық,
ашықтық және бірігіп жұмыс жасай алу, өз жұмысының нәтижесіне
жауапкершілік, академиялық адалдық
Электрлік аспаптармен жұмыс жасай білу дағдылары.
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар 1 – 3 мин
3 – 8 мин
8 – 13 мин
13 – 17 мин
17 – 22 мин
22 – 25 мин
25 – 33 мин
33 – 40 мин
1.Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақ мақсатын анықтау
W Активити.
Топтық жұмыс («үш адамнан») «Біздің
тұрмыстағы электрлік көмекшілеріміз»
тақырыбындағы постермен жұмыс.
Бағалау критерийі:
1 Электрлік аспаптар дұрыс таңдалған.
2 Электрлік аспап не үшін
қолданылатындығы айтылған немесе
көрсетілген.
3 Постердің дизайны.
Максимал балл – 3. Минимал балл – 1.
Бағалау критерийі бойынша топтардың бірін-бірі
бағалауы.
Постерлерді қорғау мынадай сұлба бойынша
жүргізіледі:
5
1 2
3
G Бірлескен жұмыс.
Тапсырмалар:
7
4
6
8
1
қараңыздар.
1 Сіздің партаңызда жатқан парққа мұқият
2 Онда не келтірілген?
3 Кепілдік қағаздың шарттарын мұқият оқып
шығыңыздар.
4 Кепілдік талонды толтыру кезінде, ең
алдымен неге аса көңіл бөлу керек? ?
(сату мерзімі, дүкеннің мөрі, сатушының
қолы).
5 Қандай мерзімнің аралығында сатып
алынған электрлік құралды жөңдеуге
және ауыстыруға тапсыра аламыз?
6 Құралды кепілдік қызмет көрсетуге
қабылдау үшін өз бетімізбен нені істемеген
жөн?
І Сымдардың байланысын дұрыс тазартуды
қалай жүргізу қажет?
Электрлік аспатарда біз жөндей алатын
ақаулары болады. Мысалы, екі сымның
арасындағы байланыс үзілген.
«Сымдардың байланыстарын дұрыс
тазарту» видеобейнесін көру
Видеода көруге қажетті уақыт аралықтары:
1.22 – 1.40 мин,
3.00 – 4.50 мин.
І Практикалық жұмыс.
1 Техника қауіпсіздігі бойынша
нұсқаулық (қысқыш, бұранда, сымдар,
мультиметр)
А3 парақтары,
фломастерлер
немесе маркерлер
Кепілдік талонның
партаға біреуден.
парақтары, әр
https://www.yout
ube.com/watch?
v=EOu6z-ka_Gc
Әрбір оқушыға 2
оқшаулағыш лента
сым және
беріледі. 40 – 45 мин
2 Сіз бұл тапсырманы қазір орындауларыңыз
керек.
Сізге екі сым және оқшаулағыш лента беріледі.
Жұмысты келесі алгоритм бойынша
орындаңыз:
1 Сымдарды тазартыңыз.
2 Сымдарды бір-біріне айналдыра ораңыз.
3 Сымдардың берік етіп байланыстырыңыз.
4 Сымдарды оқшаулағыш лентамен ораңыз.
Мультиметрдің жұмысымен танысу.
Оқушылар видеоны көре отырып, олардың
алдында, партада орналасқан мультиметрді
зерттейді.
Рефлексия.
Нені білген?
Нені білді?
https://www.youtube.
com/watch?
v=sBkRuF2bXh4
Әр партаға бір
мультиметрден
Электротехникалық арматура. Электр энергиясының әртүрлі көздерімен тәжірибе жасау
Электротехникалық арматура. Электр энергиясының әртүрлі көздерімен тәжірибе жасау
Электротехникалық арматура. Электр энергиясының әртүрлі көздерімен тәжірибе жасау
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.