Кобейтудің ауыстырымдылық заңы туралы оқушыларға түсіндіріп,тапсырмалар желісін орындау.Сідерге бұл салған сабағым пайдасын тигізеді деген ойдамын. саттілік.Тапсырмаларды орындай отырып,оқушылар кобейтудің ауыстырымдылық заңын түсініп,оны практикада қолдан біледі. Сонымен қатар ойын арқылы олардың сабаққа қызығушылығы мен шапшаңдық,дәлдік сияқты қасиеттері дамиды. Сәттіләк тилеймин.Алға тек женискеМатематика.
Қош келдіңіздер!
Пәні: Математика
Мұғалім: Иманбаева Женискул
Сыныбы: 3 «Г»
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға көбейтудің ауыстырымдылық
қасиеті және оны қолдану туралы мағлұмат беру.
Тапсырмалар орындау .Сабаққа қызығушылығын
арттыру.Ойөрісін кеңейту.
I Ұйымдастыру кезеңі:
II Сыныпты топқа бөлу.
III Үй тапсырмасын сұрау:
Психологиялық ахуал
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
Топқа бөлу
I топ – «Қосу»
II топ «Азайту»
III топ – «Көбейту»
IV топ – «Бөлу»
Үй тапсырмасын сұрау
«Биатлон» сайысы.
Сұрақжауап «Кім жылдам»
1 сағ 50 мин неше мин бар?
1 м неше дм бар?
20ның 5/1 бөлігі нешеге тең?
Ұзындығы 5см,ені 3см тік төртбұрыштың
Ауданы нешеге тең?
Жауаптары:
110мин,
10дм,
4,
15 см 2
10 қаңтар
Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті
және оны қолдану
• Көркем жазу:
• 1000 1000 1000 .........
1000 саны
Мың
Тысяча
On thousand
«Шаңғы жарысы »
Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін
қолдану
(топтық жұмыс)
1топ 70*3=
2топ 20*9=
3топ 5*60=
4 топ 80*2=
«Шаңғымен тұғырдан секіру» сайысы
№3 тапсырма
«Хоккей» ойыны
№4 тапсырма
• 20 кг 20 кг 20 кг
20кг 20 кг
•
?
•
50кг
• 200
кг
«Кёрлинг»
сайысы
«Ойлан, тап!»
1топ x+42=8327
2топ x:9=600:100
3топ 28:x=400:100
4 топ 60*c=180+180
«Конькимен мәнерлеп сырғанау»
Сабақты бекіту
Топпен жұмыс
Сәйкестендіру
Үйге тапсырма
№ 6 (5 бет)