Қадағалау- ақпарат жинау мен мектепте /сыныпта/ болып жатқан оқиғалар туралы толығырақ мәлімет алудың пәрменді тәсілдерінің бірі.
Адамдар күнделікті қолданатын «бағдарламалық жасақтама»түріндегі мәдениет.
Проблемалық мәселелер: аталған «бағдарламалық жасақтама» бүкіл ұлт үшін ортақ па? Қоғамдастық үшін ше? Кәсіпқойлар тобы/мысалға, мұғалімдер/ немесе оқушылар тобы үшін ше?Қадағалау- ақпарат жинау мен мектепте /сыныпта/ болып жатқан оқиғалар туралы толығырақ мәлімет алудың пәрменді тәсілдерінің бірі.
Адамдар күнделікті қолданатын «бағдарламалық жасақтама»түріндегі мәдениет.
Проблемалық мәселелер: аталған «бағдарламалық жасақтама» бүкіл ұлт үшін ортақ па? Қоғамдастық үшін ше? Кәсіпқойлар тобы/мысалға, мұғалімдер/ немесе оқушылар тобы үшін ше?
коучинг.docx
Тақырыбы
Мақсаты
Оқу нәтижесі
Түйінді идеялар
1 сабақ
1сабақ: Сыныпты қадағалау әдістемесі
Мұғалімдерді сыныпта қадағалау жүргізу әдістерімен таныстыру.
Мұғалімдер өздерінің сыныпта қадағалау жүргізу дағдыларын бағалайды,
қадағалаудың құрылымдалған және құрылымдалмаған түрлерін салыстырады,
кестелерін қолдана алады.
Қадағалау ақпарат жинау мен мектепте /сыныпта/ болып жатқан оқиғалар
туралы толығырақ мәлімет алудың пәрменді тәсілдерінің бірі.
Адамдар күнделікті қолданатын «бағдарламалық жасақтама»түріндегі
мәдениет.
Проблемалық мәселелер: аталған «бағдарламалық жасақтама» бүкіл ұлт үшін
ортақ па? Қоғамдастық үшін ше? Кәсіпқойлар тобы/мысалға, мұғалімдер/
немесе оқушылар тобы үшін ше?
Сабақ барысы
Уақыты
Тренердің ісәрекеті
2 мин.
Тренер қатысушылармен сәлемдесіп,
тренингтің
тақырыбы мен мақсатын
хабарлайды.
Тренингке қатысушылардың
қызметі
Тренинг
кезеңдері
«Сәлем
сөздің анасы»
Сәлемдесу
Сергіту сәті
(мақсаты:
танысу,
ынтымақтаст
ық
атмосферасы
н құру)
Тренинг түрі
–
топтық
(Мақсаты:
коллоборатив
ті
ортаны
ұйымдастыру
)
IМотивация
(Мақсаты:
сабақтың
тақырыбына
қызығушылы
қты арттыру)
3 мин.
5 мин.
5 мин.
Сергіту сәті . «Айнаға қара» Мұғалімдерді
ортаға шығарып, бір –біріне қарау арқылы
онда бар заттарға назар аудартады. Сыртқы
пішініңізге 3 өзгерту енгіздіру. Теріс қарату
арқылы сол есте қалған заттарды атату.
Мұғалімдер теріс қараған сәтте өз
бойларындағы заттарды өзгертіп
үлгіреді.
Мұғалімдер
тапсырмаларды
Бейнежазбаға талдау жасайды.
тапсырылған
орындайды.
қадағалау.
бейнетүсірілімін
Бейне
Қадағалаудың
құрылымдалған және құрылымдалмаған
қолданылған сабақтардың
кестелері
біреуінің
қарау.
Құрылымдалған бақылау кестесінің үлгісі
«Астана қаласындағы НЗМ» /орыс тілі/
бейнежазбасы.Зерттеу әдістері жөніндегі
нұсқаулық.
жұмысы.
Мұғалімдердің
құрылымдалған
Жұптардың
қадағалау кестесі
Қалған
мұғалімдерге ешқандай нұсқаулықсыз
сабақтың
бойынша
ескертпелерді жазу тапсырылады. Сабақтың
бейнежазбасын
кейін
мұғалімдердің өз жазбаларымен алмасуын
ұйымдастыру.Жұп болып жұмыс істеген
мұғалімдердің пікірлерін зерделеп, талдау.
жұптық
біріне
бейнежазбасы
беріледі.
қарағаннан Олардың бейнежазба қарау нәтижелері
бойынша ұсынымдары.
Мұғалімдердің
пікірлерін бірлесе талқылау үшін жұппен
жұмыс істеп отырған мұғалімдерден төрт
адамнан тұратын топ құрып ықпалдастыру.
Мұғалімдерге мәтін беру. Оқиға желісін
жалғастыру тапсырылады.
«Дананың кілттер» «Керісінше» кілті істей
алмаймын, ешқашан. Істемеймін сөздерін
пайдалануды көздейтін тапсырма. «Егер де»
кілті –егер де деген сұрақ қоя отырып
оқушылардың ойларын
графикалық
органайзерге жаздырту. «Әліпби» кілті –
берілген тақырыпқа қатысы бар сөздерді ая
–ға дейін әліпби ретімен тізбектеу.
IIСабақ
мазмұнын
түсіну
(Мақсаты:
тренингте
берілген
ақпаратты
түсіну)
10 мин
5 мин.
Мұғалімдер мәтінді оқиды, оқиға
желісін жалғастырып жазады. Ой
қорытады.Мазмұнды қадағалайды.
Сергіту сәті. «Өзіме және көршіме» Өзіне
тілек және қасындағы көршісіне жағымды
тілек айту.
Сергіту сәті. «Өзіме және көршіме»
Өзіне тілек және қасындағы
көршісіне жағымды тілек айтады.
3 мин.
«Көп нұсқалы жауап талап ететін сұрақтар»
әдісі арқылы рефлексия алу
1. Неліктен қиын болды?
2. Сабақта не алдыңыз, білдіңіз?
3. Сабақтан сіздің күткеніңіз расталды
ма?
4. Сіз бүгінгі сабақтан не алдыңыз?
5. Сабақ ненің төңірегінде ойлануға
мәжбүр етті?
Мұғалімдер «Көп нұсқалы жауап
талап ететін сұрақтар» әдісі
арқылы сұрақтарға жауап бере
отырып, рефлексия жазады.
Сергіту сәті.
III
Рефлексия
Мақсат:
сабақ
қорытындысы
н шығару,
сабақ кері
байланыс
орнату)
Коучинг на тему " Сыныпты қадағалау әдістемесі"
Коучинг на тему " Сыныпты қадағалау әдістемесі"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.