Окушылардын оку танымдык әрекетін ұйымдастыру, ынталандыру әдістері
Оценка 4.8
Разработки уроков
docx
воспитательная работа
Взрослым
04.04.2017
Бүгінгі сабақта студенттер оқушылардың оқу-танымдық іс-әрекетін ұйымдастыру, ынталандыру әдістерін жүйелеп, қолдану жолдарын меңгерді.әдістерді тиімді қолданып, жағдаяттар құрып, шеше алды. «Большая стика», «Шерлок Холмс» әдістері арқылы сабаққа деген белсенділіктері артты. Уақыт тиімді пайдаланылды.Жоспарланған тапсырмалар толық жүзеге асырылды.Психология және музыка сабағымен байланыс болды.
бекітемін 08.02.docx
Бекітемін
РӘГК директоры
Құсайын Ж.Қ. ___________
САБАҚ:
Оқушылардың оқутанымдық ісәрекетін
ұйымдастыру, ынталандыру әдістері
Педагогика
Күні:08.02.2017 жыл
Тобы: ББМ03
Колледж: Ы.Алтынсарин атындағы
Рудный әлеуметтікгуманитарлық
колледжі
Мұғалімнің есімі:Турагулова Б.Т.
Қатысқандар саны:
24
Қатыспағандар
саны:0
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
Оқу танымдық ісәрекетті ұйымдастыру, ынталандыру
әдістерін жүйелейді.
Сабақ мақсаттары
Алдыңғы тақырып
Барлық оқушылар:
бойынша
Оқу танымдық ісәрекетін ұйымдастыру, ынталандыру
әдістерін біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
Оқу танымдық ісәрекетін ұйымдастрыу, ынталандыру
әдістерін тиімді қолданады
Кейбір оқушылар:
Әдістерді тиімді қолданып жағдаяттарды құрып, шеше
алады
Оқыту әдістерінің таным белсенділік деңгейіне қарай
топтастырылуы.
Жоспар
Жоспарланға
н уақыт
Басталуы
1 минут
5 минут
Ортасы
10 минут
5 минут
Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
1.Амандасу, топ студенттерін түгендеу.
2. «Бұл қандай ән» әдісі арқылы топқа бөлу
Төрт түрлі әннің бір ауызы мен қайырмасының
сөздері үлестіріледі, сөзін құрастыру арқылы топ
құрылады.Топтасқан соң ән айтылады.
«Атамекен», «Ана туралы жыр», «Әке туралы
жыр», «Қайдасыңдар, достарым».
І.Үй тапсырмасын тексеру.
1."Большая стирка" әдісі арқылы өткен
тақырыптарға шолу. Жұппен жұмыс, берілген
сұрақтарға жауап жазу, жеке сәйкестендірутесін
орындау.
ІІ.Жаңа материалмен жұмыс.
1. «...Жақсы дерлік те, жаман дерлік те бір әдіс
Ресурстар
Үлестірмелі
материалдар
А4 ақ парақтар
тест
Оқулық, жоқ.Олқылықтың белгісібір ғана әдіспен болу,
шеберліктің белгісі түрлі әдісті болу»
А.Байтұрсыновтың пікірі бойынша тақырыпты
ашып, мақсатын анықтау.
2."Шерлок Холмс" әдісі арқылы сабақты
жүргізу.Мәтін барлық студенттерге беріледі,
мұғалімнің нұсқауы бойынша белгілі уақыт ішінде
әр студент өзіне берілген мәтінмен жұмыс
жасайды, сұрақтар құрастырады.Мәтінді
мұғалімге тапсырып, әрқайсы мәтіннен естерінде
қалған мағлұматтарды жазады.Содан соң топ
жеке қағазға өз ойларын тұжырымдап жазады,
ментальды картаны қорғайды.
3.Стратегия «Бас бармақ» арқылы сабақтың әр
кезеңін түсінгендерін білу үшін қолданып
отырамын.
4. Сергіту сәті "Сақиналар"
Барлығы шеңбер құрады. Жүргізуші неше рет
алақан соқса сонша адаммен топтасып «Біз
дайынбыз» дейді.Әр бір жаңа сақинада оң
жағындағы да, сол жағындағы да көршісі басқа
студент болу керек.Алтыдан сақина құрғанда
«Жұмысшы тобы» құрылып, өз орындарына
жайғасады.
ІІІ.Бекіту. "Суретпен жұмыс" әдісі арқылы
тақырыпты бекіту мақсатында тапсырмалар
беріледі.
жазалау,мадақтау әдістерін қолдана отырып,
жағдаят құрастыру;
рольмен көрсету;
жағдаяттарды шешу.
Жағдаят құрастырған кезде оқутанымдық іс
әрекетті ұйымдастыруда қандай әдістер
қолданылды? Қорытынды жасау.
1.Кері байланыс. «Тазалық» ойыны түрінде
алу.
Қатысушыларға бір стикерлер беріледі.
Бүгінгі тақырып бойынша алған керекті
ақпараттарыңызды чемоданға салыңыздар
(жазыңыздар), бүгіні сабақтағы керек емес
болған, артық дүниені қоқыс жәшігіне
салыңыздар (жазыңыздар). Ал бүгіні ақпараттың
ішінде әлі оқуым керек, толықтыруым керек
дегендері болса, еттартқышқа салыңыздар.
2.Үйге тапсырма: тақырыпты түгел қайталау,
«Триумф история Рона Кларка» фильмін қарау,
(қолданған әдістеріне тоқталу), Венн
диаграммасын құру,нұсқаулық жасауға материал
15 минут
5 минут
5 минут
5 минут
15 минут
14 минут
Аяқталуы
7 минут
3 минут
мәтіндер, плакат,
маркерлер
Слайдтар
Мәтін
парақтар
Суреттер
Жағдаяттар
жазылған
парақшалар
Кері байланыс
парағы «Чемодан,
еттартқыш, қоқыс
жәшігі»,
түрлі түсті
стикерлер
смайликтер дайындау.
3.Бағалау.Тест бағасы, жетондар бойынша
қорытынды баға қойылады.
Қосымша ақпарат
Саралау –Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Жағдаят құрастыру.
Рольмен көрсету
Жағдаяттарды шешу
Венн диаграммасын
құру
Нұсқаулық жасау
Бағалау Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
«Бас бармақ»
стратегиясы,
сәйкестендіру тесін
интерактивті
тақтадан тексеру,
жетондар
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКТмен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Ән сабақымен, психология
пәнімен байланыс
болды.Интерактивті тақта
қолданылды.Туған жерге,
атаанаға, достарын деген
сүйіспеншілік
құндылықтары ескерілді.
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес
келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Бүгінгі сабақта студенттер оқушылардың оқутанымдық ісәрекетін
ұйымдастыру, ынталандыру әдістерін жүйелеп, қолдану жолдарын
меңгерді.әдістерді тиімді қолданып, жағдаяттар құрып, шеше алды.
«Большая стика», «Шерлок Холмс» әдістері арқылы сабаққа деген
белсенділіктері артты. Уақыт тиімді пайдаланылды.Жоспарланған
тапсырмалар толық жүзеге асырылды.
Рефлексия
Сабақ /оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім және
неліктен? Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: «Большая стирка», «Шерлок Холмс», «Суретпен жұмыс» әдістері
2:Өзінөзі бағалау, «Бас бармақ» стратегиясы, ментальды картаны қорғау
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Тиімді әдіс тәсілдер "Большая стирка", "Шерлок Холмс"әдістері
2: Мәтінмен жұмыс, суретпен жұмыс
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Белсенді студенттерге келесі сабаққа керек материалдар тапсырылды, мысалы кино
қарау, пән бойынша дидактикалық ойындар әзірлеу т.б.
Окушылардын оку танымдык әрекетін ұйымдастыру, ынталандыру әдістері
Окушылардын оку танымдык әрекетін ұйымдастыру, ынталандыру әдістері
Окушылардын оку танымдык әрекетін ұйымдастыру, ынталандыру әдістері
Окушылардын оку танымдык әрекетін ұйымдастыру, ынталандыру әдістері
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.