Это поурочный план для учащихся 11 класса по предмету информатика. На тему "Қорытынды есептерді құру және басып шығару" (11 класс, информатика).
Это поурочный план для учащихся 11 класса по предмету информатика. На тему "Қорытынды есептерді құру және басып шығару" (11 класс, информатика).Күні: 27.12.17
Пәні: Информатика
Сыныбы: 11 «А»
Сабақтың тақырыбы: Қорытынды есептерді құру және басып шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушыларға мәліметтер қорындағы қорытынды есептерді құру және басып шығару ұғымын тісіндіру, есептермен жұмыс жасауды үйрену;
Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілетін, логикасын дамыту, тәжірибелік жұмыстар арқылы жұмыс істеу қабілетін дамыту;
Тәрбиелік: оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып, информатика кабинетіндегі техникалық құралдармен жұмыстар жасап танысқан кезде және практикалық жұмыстар жасаған кезде қауіпсіздік ережелерін сақтауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндірмелі;
Сабақтың көрнекілігі: компьютер, тапсырмалар.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
а) амандасу;
ә) түгендеу;
б) назарларын сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
1.Форма дегеніміз не?
2.Бөлінген форма дегеніміз не?
3.Форманы қалай құраймыз?
4. Бағыныңқы форма?
5. Формадағы басқару элементтері?
ІІІ. Жаңа сабақ
Есеп (отчет)– кестелер мен сұраныстардағы мәліметтерді ыңғайлы және көрнекі түрде экран бетіне басып шығару құралы. Есеп парақтары түзілгеннен кейін ондағы мәліметтерді редакциялауға болмайды.
Қорытынды есептерді құру және басып шығару.docx
Күні: 27.12.17
Пәні: Информатика
Сыныбы: 11 «А»
Сабақтың тақырыбы: Қорытынды есептерді құру және басып шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушыларға мәліметтер қорындағы қорытынды есептерді құру және
басып шығару ұғымын тісіндіру, есептермен жұмыс жасауды үйрену;
Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілетін, логикасын дамыту, тәжірибелік
жұмыстар арқылы жұмыс істеу қабілетін дамыту;
Тәрбиелік: оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып,
информатика кабинетіндегі техникалық құралдармен жұмыстар жасап танысқан
кезде және практикалық жұмыстар жасаған кезде қауіпсіздік ережелерін сақтауға
тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақжауап, түсіндірмелі;
Сабақтың көрнекілігі: компьютер, тапсырмалар.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
а) амандасу;
ә) түгендеу;
б) назарларын сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
1.Форма дегеніміз не?
2.Бөлінген форма дегеніміз не?
3.Форманы қалай құраймыз?
4. Бағыныңқы форма?
5. Формадағы басқару элементтері?
ІІІ. Жаңа сабақ Есеп
(отчет)– кестелер мен сұраныстардағы мәліметтерді ыңғайлы және көрнекі
түрде экран бетіне басып шығару құралы. Есеп парақтары түзілгеннен кейін ондағы
мәліметтерді редакциялауға болмайды.
Access программасында құрылған формалар, сұраныстар және есептер
мәліметтерді жылдам және эффектілі жаңартуға, әр түрлі сұрақтарға жауап алуға,
қажетті мәліметтерді іздеуге, мәліметтерді талдауға, есептер мен диаграммаларды
баспаға басуға мүмкіндік береді. Бір кестедегі мәліметтерджі әр түрлі
объектілерде көруге болады және де кестеге өзгерту енгізгенде сол берілгендер
орналасмқан басқа объектілердің барлығында өзгертеді.
Accessті пайдалану жолдары
Access–тің кезкелген МБ – мен жұмысты ұйымдастырудың екі режимі бар:
жобалау және қолдану. МБ ын құрастырушылардың жаңа объектілер құруға, оның
құрылымымен өрістерінің қасиеттерін өзгертуге және олардың қажетті
байланыстарын орнатуға құқы бар. Яғни, олар МБ – ың құрылымын жобалау
жұмыстарымен айналысады. Бір ғана МБ – ның бір, екі немесе бірнеше
құрастырушылары болуы мүмкін.
МБ – ын қолданушылар базаға формалар арқылы информация енгізетін
адамдар. Олардың сүраныстар арқылы мәліметтерді өңдеп, есептер алуға
мүмкіндіктерің бар. Бір ғана қордың миллиондаған қолдпнушылары болуы м.мкін,
бірақ олардың МБ құрылымыа кіруіне рұқсат жоқ.
Access – те 6 объектіден басқа үш командалық түйме бар: ашу, конструктор, құру.
Олардың көмегімен МБ – да жұмыс істеу режимі таңдалады.
Ашу түймесі – таңдалған объектіні ашады. Егер объект кесте болса, онда оған
жаңа өзгерістер енгізуге немесе ондағы бар өзгерістердің қасиеттерін өзгертуге
болады. Ал егер объект форма болса, онда оның басқару элементтерін құруға немесе
оларды өзгертуге юолады. Демек, бұл режим МБ – ын құрастырушылар үшін қажет.
түймесі – жаңа объектілерді құру үшін керек. Бұл да МБ – ын
Құру
құрастырушыларға арналған режим.
Кестелерді, сұраныстарды, фыормаларды, есептерді автоматты түрде,
конструктор арқылы және Шебер көмегі тәсілдерімен құруға болады. Оларға Access
объектілерін қарастырғанда тоқталамыз.
Кестелер және оны құру
Кестелер – МБның негізгі объектілері. МБ жасауалғашында кестені құрудан
басталады. Ал, кестеде оның өрістері және өрістердің типтері мен қасиеттері
анықталады. Бұл МБ терезесіндегі Құру түймесін басудан басталады. Содан 2.1 суретте көрсетілген Жаңа кесте сұхбат терезесі ашылады. Бұл терезеде жаңа кесте
құрудың бірнеше тәсілдері көрсетілген
IV. Жаңа сабақты бекіту
А деңгейі
1. «Менің сыныбым» мәліметтер қорымен жұмыс.
2. Мәліметтер қорында сұраныстарды, формаларды қолданып мәліметтер базасын
жасау.
В деңгейі
«Аурухана» мәліметтер қорымен жұмыс
1. Қарапайым сұраныстар негізінде қорытынды есеп құрыңдар.
2. Шебердің көмегімен Медицина қызметкерлері кестесі бойынша, фото және
ескертпелерден басқа барлық көрсеткіштерді қосып жазу.
V. Қорытынды
1. Қорытды есепті қалай іске қосамыз?
2. Қорытынды қызметтің атқаратын міндеті?
3. Форма мен қорытынды есептің айырмашылығы?
VI. Үй тапсырмасы. §16. Қорытынды есептерді құру және басып шығару
VII. Бағалау. Белсенділікпен қатысқан оқушылар бағаланды.
Қорытынды есептерді құру және басып шығару"
Қорытынды есептерді құру және басып шығару"
Қорытынды есептерді құру және басып шығару"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.