Бекітемін
РӘГК директоры
Құсайын Ж.Қ. ___________
САБАҚ: Оқыту әдістері туралы түсінік.
Білім алудың көзіне қарай оқыту әдістерін
жүйелеу.
Пән:Педагогика
Күні:01.02.2017 жыл
Тобы: ББМ03
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
Сабақ мақсаттары
Алдыңғы тақырып
Колледж: Ы.Алтынсарин атындағы
Рудный әлеуметтікгуманитарлық
колледжі
Мұғалімнің есімі:Турагулова Б.Т.
Қатысқандар саны:
24
Қатыспағандар
саны:0
Оқыту әдістәсілдері және құралдары , оқыту әдістерінің
жүйелену жолдары, білім алудың көзіне қарай топтастырылған
оқыту әдістері туралы біледі
Барлық оқушылар:
бойынша
Оқытудың әдістері, тәсілдері мен құралдары туралы түсініктері
біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Оқыту әдістерін жүйелеу жолдарын меңгеріп сипаттайды,
ажыратады
Кейбір оқушылар:
Білім алудың көзіне қарай топтастырылған сөздік, көрнекілік,
әдістерді дәлелдеп бере алады
Ғылыми дүниетанымды қалыптасру жолдары
Жоспар
Жоспарланға
н уақыт
Басталуы
5 минут
5 минут
Ортасы
10 минут
Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
1.Амандасу, студенттерді түгендеу.
2.«Ақ тілек» әдісі.Түрлі –түсті стикерлерге әр
түрлі сөздер жазылады және студенттерге
таратылып беріледі. Мысалы: қалам,
кітап,айна,білім,өмір,табиғат,теңіз,күн т.с.с..
Студент өзінің оң жағындағы әріптесіне
стикердегі сөзді қатыстырып, тілек айтады
3.«Геометриялық фигуралар»әдісі арқылы
топқа бөлу.Топ ережесін мақалмәтелдерден
құрастыру.
Бағалау парақшаларын тарату.
І.Үй тапсырмасын тексеру.
1. "Қарлы кесек" әдісі арқылы өткен
тақырыптарға шолу.
Әр топ өткен тақырыптар бойынша 3 сұрақ
Ресурстар
Бағалау
парақшасы
Интерактивті
тақта
Стикерлер
Геометриялық
фигуралар
Мақалмәтелдер
жазылған түрлі
түсті суреттер
А4 ақ парақтар Оқулық,
мәтіндер, плакат,
маркерлер
құрастырып,қар кесегін жасап, бірбіріне
лақтырып, жауаптар алынады.
ІІ. Жаңа материалмен жұмыс.
1."ДЖИГСО2" әдісі арқылы сабақты жүргізу;
Тақырып бойынша топтарға мәтіндер
ұсынылады.
Ұсынылған мәтін бойынша топтық жұмыс
жүргізіледі.
Топта өзара талқылап, келесі топқа ақпаратты
бөлісу. ( жеке топтарға барып ақпараттармен
алмасады)
Топтық жұмыс арқылы постер жасау.
Өз тобына қайта келіп, сол топтардан алған
білімдерін өзара талқылайды
( презентациялайды,қорғайды)
2.Сергіту сәті "Сиам егіздері"
Барлығы шеңбер құрады, бірбірімен
жұптасады, бір адам тәрізді нұсқау бойынша
дене қимылдарын жасайды.
стикерлер
ІІІ.Бекіту.
1. "551" әдісі арқылы тақырып бойынша
білімдері жүйеленеді .
Терминдер
жазылған
кестелер
Желкенді кеме
сұлбасы, түрлі
түсті маркерлер
тақырыпты бес сөйлеммен сипаттап береді
бес сөйлемді бес сөзге дейін қысқартады
бес сөзден бір сөз қалдырады да,осы сөзбен
сабақты түйіндеп шығарады.
2."Терминдер кестесі" әдісі арқылы тақырып
бойынша негізгі ұғымдар беріледі, оқушылар
мағынасын ашады.
"Желкенді кеме " әдісі арқылы кері
байланысқа түсу.
25 минут
5 минут
15 минут
15 минут
Аяқталуы
5 минут
5 минут
"Бағалау парақшасы" арқылы топтар өзінөзі
бағалаулары бойынша бағасын шығарады. Қосымша ақпарат
Саралау –Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
"Сәйкестендіру
кестесі" арқылы
қосымша жұмыстар
үйлестіру.
"Бес жолды өлең"
құрастыру.
Сабақ жоспарын
Бағалау Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Бағалау
парақшаларын
ескере отырып
оқушылар білімінің
нақты бағасын
шығару.
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКТмен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Психология, тәрбие
жұмысының әдістемесі.
Рухани адамгершілік
құндылыққа бағытталады,
Топпен жұмыс жасау
арқылы қарымқатынас
мәдениеті қалыптасады
құрып, әдіс
тәсілдерін
анықтауға тапсырма
беремін
Рефлексия
Сабақ /оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім және
неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес
келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Бүгін студенттер оқытудың әдісітәсілі мен құралдары туралы
мағлұмат алды.Оқыту әдістерін жүйелеу жолымен танысты.Біліми
алудың көзіне қарай топтастырылған оқыту әдістерін
ажыратты.Ынтымақтастықта, өздері құрған топ ережелеріне сай
жұмыс жасап, достық қарымқатынас орната білді.Жоспарланған
жұмыстар толық жүзеге асырылды.
Сабақ берілген мақсатына жетті.
"ДЖИГСО" әдісі оқушылардың белсенділігін арттырып,
шығармашылық ойларға жол ашты.
"551" әдісі терең ойландырып сыни ойлауға жетеледі. Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: "Джигсо", "551", "Терминдер" кестесі
2: «Желкенді кеме» әдісі
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: "Джигсо", "551", "Терминдер" кестесі
2: Топта оқушылардың бірінбірі оқытуы
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Сабақты жетілдіруде студенттердің өз бетімен ізденіп, бірінбірі оқытуы тиімді
екендігін байқадым.
Педагогикадан сабақ жоспары "Оқыту әдістері, тәсілдері мен құралдары туралы түсінік"
Педагогикадан сабақ жоспары "Оқыту әдістері, тәсілдері мен құралдары туралы түсінік"
Педагогикадан сабақ жоспары "Оқыту әдістері, тәсілдері мен құралдары туралы түсінік"
Педагогикадан сабақ жоспары "Оқыту әдістері, тәсілдері мен құралдары туралы түсінік"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.