Бекітемін
РӘГК директоры
Құсайын Ж.Қ. ___________
САБАҚ: Оқыту әдістерінің оқушылардың
таным белсенділік деңгейіне қарай
топтастырылуы
Пән:Педагогика
Күні:03.02.2017 жыл
Тобы: ББМ03
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
Сабақ мақсаттары
Алдыңғы тақырып
Колледж: Ы.Алтынсарин атындағы
Рудный әлеуметтікгуманитарлық
колледжі
Мұғалімнің есімі:Турагулова Б.Т.
Қатысқандар саны:
24
Қатыспағандар
саны:0
Оқушылардың таным белсенділігін арттыру әдістерімен
танысу, жіктеу әдісін ұғыну
Барлық оқушылар:
бойынша
Оқыту әдістерін оқушылардың таным белсенділігіне қарай
топтастыру туралы түсініктері қалыптасады
Оқушылардың басым бөлігі:
Таным белсенділіктері бойынша жүйеленген оқыту
әдістерін ажыратады , салыстырады
Кейбір оқушылар:
Әдістерді тиімді қолданып дәлелдеп, ең маңыздысын
көрсете біледі
Оқытудың әдістері, тәсілдері мен құралдары туралы
түсінік.Білім көзіне қарай топтастыру әдістеріне сипаттама
Жоспар
Жоспарланға
н уақыт
Басталуы
5 минут
5 минут
Ортасы
10 минут
10 минут
Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
1.Амандасу, топ студенттерін түгендеу.
2. “Комплимент” тренингімен бастап, бір
біріне жақсы комплимент айтқызып,
студенттер арасында жағымды ахуал
қалыптастыру.
3.1ден 4ке дейін санау арқылы топқа бөлу.
4.Өзінөзі бағалау парақшаларын тарату.
І.Үй тапсырмасын тексеру.
1. "Ұшақ" әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.
(Студенттерге ұшақтың қанатына сұрақтар
жазып, екінші көршілес достарына ұшыруы
тапсырылады, көршілері сұрақты оқып,
жауабын айтады.
2. "Графикалық тест" әдісі арқылы тақырып
бойынша тест беріледі, студенттер орындап,
өзінөзі бағалайды.
Ресурстар
Интерактивті
тақта
бағалау
парақшасы
А4 ақ парақтар
Оқулық,
мәтіндер,
үлестірмелі 10 минут
10 минут
5 минут
20 минут
ІІ.Жаңа материалмен жұмыс.
1.Жаңа тақырыпты ашу, мақсатымен
таныстыру.Слайдтар бойынша қысқаша түсінік
беру.
2."Түртіп алу" әдісі арқылы сабақты жүргізу;
Тақырып бойынша топтарға мәтіндер
ұсынылады.
Ұсынылған мәтін бойынша топтық жұмыс
жүргізіледі.Мәтінмен танысады, бірбіріне
түсіндіреді.Постер жасайды.Топтар бірібірі
бағалайды.5,4,3 сандары жазылған стикерлерді
ұнаған постерге жапсру арқылы бағаланады.
3.Сергіту сәті "Саяхатқа шығамыз"
Шеңберге тұрады, саяхатқа шығу үшін тамақ
пісіретіндер, жолды дұрыс білетіндер, әңгіме
айтатындар, ән салатындар керек.Бөлемін,
содан соң шеңберді айнала жүреміз, саяхатқа
келе жатырмыз, бишілер билеп келеді, тамақ
пісіретіндер тамақ пісірп, жол көрсететіндер
жол көрсетіп...Сол арқылы топқа бөлінеміз.
материалдар
Стикерлер
плакат
стикерлер
плакаттар
ІІІ.Бекіту.
1. "Ромб" әдісі арқылы тақырып бойынша
білімдері жүйеленеді .
Сабақтың ең маңызды тоғыз құрылымын
таңдап,стикерге жазып ромб бойынша ең
маңыздысынан бастап жапсыру керек және
қорғайды.
5 минут
Үлестірмелі
материал, түрлі
түсті стикерлер
Аяқталуы
5 минут
1.Рефлексия."Бес саусақ " әдісі арқылы кері
байланысқа түсу. Лотер Зомверттің «бес саусақ»
тәсілі
• Бас бармақ – неден қиналдыңыз
• Балаң үйрек кімге көмектестіңіз
• Ортан терек – көңіл күйіңіз
• Шылдыр шүмек – не үйрендіңіз
• Кішкене бөбек – қандай жетістікке жеттіңіз
5 минут
2."Бағалау парақшасы" арқылы өзінөзі
бағалаулары бойынша бағасын шығарады.
3.Үйге тапсырма.Тақырыпты оқу.
Қосымша ақпарат Бағалау Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Өзінөзі бағалу
парақшасы арқылы
Графикалық тест
арқылы бағаланды
Стикер арқылы
пострелерін
бағалады.
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКТмен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Тәрбие жұмысының
әдістемесі, математикамен
байланыс
болды.Интерактивті тақта
қолданылды.жағымды
ахуал туғызу арқылы бірін
бірі сыйлауға тәрбиеледім.
Саралау –Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Ең маңыздысын
таңдауға жеке көмек
көрсеттім
Қабілеті жоғары
студенттерге
қосымша жұмыс
беру керек, жоба
немесе логикалық
құрылымдық кесте
құру
Рефлексия
Сабақ /оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім және
неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес
келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Бұл сабақта студенттер оқушылардың таным белсенділігін арттыру
әдістерімен танысты, оларды білім алудың көзіне қараай
топтастырылған әдістерден ажырата алады.Кейбір студенттер
сабақ барысындағы қолданған әдістерді дәлелдеуге тырысты. Ұжым
достық қарымқатынаста, топ ережелерін сақтай отырып, жұмыс
жасады.Жоспарланған тапсырмалар толық жүзеге асырылды.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: «Ұшақ», «Графикалық тест», «Ромб» әдістері
2:Өзінөзі тексеру, бірінбірі бағалау, «Бес саусақ» әдісі.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: «Ромб», «Түртіп алу» әдістері 2: Мәтіннен ең маңыздысын көрсету
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Сабақ барысында топқп бөлгенде әр топтан көшбасшы студенттерді келесі сабаққа өзіме
көмекші етіп алам деп ойладым.Олар Мөлдір, Нүрила, Диана, Мадина, Гаухар, Сымбат.
Педагогикадан сабақ жоспары "Оқыту әдістері, тәсілдері мен құралдары туралы түсінік"
Педагогикадан сабақ жоспары "Оқыту әдістері, тәсілдері мен құралдары туралы түсінік"
Педагогикадан сабақ жоспары "Оқыту әдістері, тәсілдері мен құралдары туралы түсінік"
Педагогикадан сабақ жоспары "Оқыту әдістері, тәсілдері мен құралдары туралы түсінік"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.