Оқушылардың сабаққа психологиялықдайындығыСабақтың тақырыбы:Дауыссыз н мен ң. Тест.
Сабақтың мақсаты: н менң әріптерінің жазылу ережелерін пайдалану арқылы, сөздерді дұрыс жазуға төселдіру.
Шығармашылық, көркем жазу, сөйлеу дағдысын қалыптастыру.
Н мен ң –ды айыра білу, білімін қорытындылау, өз бетінше дәлелдеу жұмысын жүргізуге үйрету.
Көрнекілігі: тест, тапсырмалар.
2 сынып сабақ.docx
Пән:Қазақ тілі
Сынып:2
Сабақтың тақырыбы:Дауыссыз н мен ң. Тест.
Сабақтың мақсаты: н менң әріптерінің жазылу ережелерін пайдалану арқылы,
сөздерді дұрыс жазуға төселдіру.
Шығармашылық, көркем жазу, сөйлеу дағдысын қалыптастыру.
Н мен ң –ды айыра білу, білімін қорытындылау, өз бетінше дәлелдеу жұмысын жүргізуге
үйрету.
Көрнекілігі: тест, тапсырмалар.
Сабақтың барысы:
Кезеңдері:
Мұғалімнің ісәрекеті
І. Ұйымдастыру
кезеңі:
«Сыңарынды тап»
ойыны
ІІ. Негізгі бөлім.
Уақытта берілген көру
диктанты
Оқулықпен жұмыс:
Оқушылардың сабаққа
психологиялықдайындығы
1,2,3,4,5Отырамыз тез!
Ойынныңның ережесімен
таныстыру
Ла/ су рау/ шік
Іле/йық ірім/шік
Шең/ғы шаң/гел
Тақтада 3оқушы төмендегі
сөздреге дыбыстық талдау
жасайды
Сенгіш шаңғы әңгіме
Таңбалар арқылы берілген
сөйлемдерді жаттау арқылы жазу
183жаттығу Хабарландыру жазу.
Хабарландыру
Құрметті оқушылар!
Желтоқсанның 1і күні сағ 1300де
шаңғыдан мектепішілік жарыс
өтеді. Мектеп оқушыларының
бәрі қатысуы тиіс.
Мектеп әкімшілігі.
Оқушылар жаттығу шартын
оқыған соң, толықтырып
түсіндіреді.
Қатаң:
Ұяң:
Үнді:
Оқушының іс
әрекеті
Ереже қайталау
Ойынға қатысу,
жауап беру.
Ережемен пысықтау
Тақтада, жеке
жұмыстар
3 оқушы тақтада
Көру диктантын есте
сақтау, жазу.
Жаттығу орындау,
жазбаша
Қарамен жазылған сөздерді теріп ,жазу,
олардың
дыбыстарының
түрлерін жазу.
Хормен айту, қимыл,
дем алу.
Жаттау, жазу,астын
сызу
Өзіндік
жұмыс,дыбыстарды
жазу
Кестені толтыру.
Түсініп оқу, жоспар
құру.
Тест орындау, дұрыс
жауабын белгілеу.
184жаттығу:
Қоянның үйі кішкентай
Аюдың үйі үлкен.
Аю үйіне қарай жүрді
Қоян соңынан жүгірді.
Сергіту сәті:
Жатқа жазу:
Кестемен жұмыс.
Үлестірмелі қағазбен
жұмыс:
Мәтінді оқу.
Қорытынды:
185жаттығу дәптерге орындау,
нң әріптерінің астын сызу.
Толтыру ережесін түсіндіру
Көп нүктенің орнына тиісті
әріптерді қой:
Ү...гір,ше...бер, то..., ша...ғы, ке...,
ә...гіме, қара...ғы.
Қоян.(оқу, талдау, мазмұнын
ашу) сұрақтар қою.
Жоспар:
1. Қоянның мекені.
2. Қоянның жаулары.
3. Оның күресуі.
Дыбыс пен әріп айырмашылығы
қандай?
Н мен ң қандай дыбыстар?
Тест жұмысын 5 минутта
орындау.
1. Дауысты у дыбысы бар
сөзді тап.
А) тау
Ә)сусын
Б)әуен
2. Дауыссыз у дыбысы бар
сөзді тап.
А) қауын
Ә) сурет
Б) елу
3. Қатаң дыбыстан
басталған сөзді тап.
А) мал
Ә)бұлақ
Б) кітап
4. Ұяң дыбыстан басталған
сөзді тап:
А) ғарыш
Ә) ұршық
Б) парақ
5. Үнді дыбыстан басталған
сөзді тап: А) бұзау
Ә) қозы
Б) лақ
6. Дұрыс жазылған сөзді
тап.
А) сайа
Ә) сая
Б) сайи
Оқушылардың білімі
бойынша бағалау
187,188жаттығу сөйлем
құрау, дыбыстық талдау
3сөзге жасау.
Күнделік толтыру,
жазу.
Бағалау:
Үйге тапсырма:
Поуроное планирование 2 сынып
Поуроное планирование 2 сынып
Поуроное планирование 2 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.