Сабақтың мақсаты: Оң, сол қолдың саусақтарының басын үстелге басамыз. Саусақтардың басымен кезек-кезек үстелге тарсылдатамыз (пианинодан ойнағандай)
Әдіс-тәсілдері: әңгімелесу, сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойындар.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі: Баланың зейінін сабаққа аудару, ой қозғау
(көрнекіліктер арқылы).
III. Жаңа сабақ. –Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Қолдың ұсақ маторикасына арналған жаттығулар» деп аталады. Қолдың және саусақтардың майда бұлшық
еттерін дамытамыз. Саусақпен санауды үйренеміз. Қанекей бір қолымызда неше саусақ бар екен, санайықшы. 1,2,3,4,5 – саусақпен көрсету. –Жарайсың!
Сергіту сәті: Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ
Қосып едім екеуін
Болып шықты он саусақ.
«Екі қырықаяқ» саусақ жаттығуы.
Екі қырықаяқ (Екі қол саусақтары бір-бірімен түйіседі).
Жолмен жүгірді.
Жүгірді, жүгірді.
Бір-бірімен кезікті (Екі алақанды қосады).
Құшақтасқандары соншалық (Сұқ саусақтарды айқастырады.)
Құшақтасқандары соншалық (Ортаңғы саусақтарды айқастырады).
(Алақандарды айқастырады.)
Екеуін күштеп ажыраттық. (Қолдарын жібереді.)
Саусақ жаттығулары: әр жаттығуды (тұрып не үстелде отырып) 5-10 рет
жасау керек және әрдайым мөлшерін арттырып отыру керек.
Әр жаттығудан кейін буындарымыз бен саусақтарымызды босаңсытып сілку керек. Жаттығуларды жасап біткеннен кейін саусағымыздың ұшынан бастап білегімізге дейін уқалап, массаж жасаймыз.
Саусағымызды жұдырыққа бүгіп, қолымыздың буынымен оңға қарай, кейін солға
қарай айналма қозғалыс жасаймыз. Әр бағытта 5-10 реттен.
Бір дегенде – бар күшімізбен саусақтарымызды жұдырыққа түйеміз,
екі дегенде –жан-жаққа тартамыз.
IV. Қорытынды: Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты қорытындылау.
V. Бағалау: Баланы мақтау, мадақтау.Сабақтың мақсаты: Оң, сол қолдың саусақтарының басын үстелге басамыз. Саусақтардың басымен кезек-кезек үстелге тарсылдатамыз (пианинодан ойнағандай)
Әдіс-тәсілдері: әңгімелесу, сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойындар.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі: Баланың зейінін сабаққа аудару, ой қозғау
(көрнекіліктер арқылы).
III. Жаңа сабақ. –Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Қолдың ұсақ маторикасына арналған жаттығулар» деп аталады. Қолдың және саусақтардың майда бұлшық
еттерін дамытамыз. Саусақпен санауды үйренеміз. Қанекей бір қолымызда неше саусақ бар екен, санайықшы. 1,2,3,4,5 – саусақпен көрсету. –Жарайсың!
Сергіту сәті: Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ
Қосып едім екеуін
Болып шықты он саусақ.
Сабақтың тақыры13.docx
Сабақтың тақырыбы: Қолдың ұсақ моторикасына арналған жаттығулар.
Сабақтың мақсаты: Оң, сол қолдың саусақтарының басын үстелге басамыз.
Саусақтардың басымен кезеккезек үстелге тарсылдатамыз (пианинодан ойнағандай)
Әдістәсілдері: әңгімелесу, сұрақжауап,сергіту сәті, ойындар.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі: Баланың зейінін сабаққа аудару, ой қозғау
(көрнекіліктер арқылы).
III. Жаңа сабақ. –Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Қолдың ұсақ маторикасына
арналған жаттығулар» деп аталады. Қолдың және саусақтардың майда бұлшық
еттерін дамытамыз. Саусақпен санауды үйренеміз. Қанекей бір қолымызда неше саусақ
бар екен, санайықшы. 1,2,3,4,5 – саусақпен көрсету. –Жарайсың!
Сергіту сәті: Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ
Қосып едім екеуін
Болып шықты он саусақ.
«Екі қырықаяқ» саусақ жаттығуы.
Екі қырықаяқ (Екі қол саусақтары бірбірімен түйіседі).
Жолмен жүгірді.
Жүгірді, жүгірді.
Бірбірімен кезікті (Екі алақанды қосады).
Құшақтасқандары соншалық (Сұқ саусақтарды айқастырады.)
Құшақтасқандары соншалық (Ортаңғы саусақтарды айқастырады).
(Алақандарды айқастырады.)
Екеуін күштеп ажыраттық. (Қолдарын жібереді.)
Саусақ жаттығулары: әр жаттығуды (тұрып не үстелде отырып) 510 рет
жасау керек және әрдайым мөлшерін арттырып отыру керек.
Әр жаттығудан кейін буындарымыз бен саусақтарымызды босаңсытып сілку керек.
Жаттығуларды жасап біткеннен кейін саусағымыздың ұшынан бастап білегімізге дейін
уқалап, массаж жасаймыз.
Саусағымызды жұдырыққа бүгіп, қолымыздың буынымен оңға қарай, кейін солға
қарай айналма қозғалыс жасаймыз. Әр бағытта 510 реттен.
Бір дегенде – бар күшімізбен саусақтарымызды жұдырыққа түйеміз,
екі дегенде –жанжаққа тартамыз.
IV. Қорытынды: Сұрақжауап арқылы тақырыпты қорытындылау.
V. Бағалау: Баланы мақтау, мадақтау.
Разные упражнения для мелкой моторики
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.