Разработка урока по алгебре " Мәтінді есептерді квадрат теңдеулер арқылы шығару "(8 класс)
Оценка 4.8
Разработки уроков
docx
математика
8 кл
01.04.2017
Теңдеу арқылы шығарылатын кез келген мәтінді есепті шешу үшін мына алгоритмді басшылыққа алған жөн.
1.Есептің мәтінінде берілген шамалардың арасындағы тәуелділікті анықтау үшін есептің шартын білу қажет.
2.Бастапқы шаманы әріппен белгілеу
3.Бастапқы белгісіз айнымалыны берілген және әріппен белгіленген қосымша шамалар арқылы өрнектеу.
4.Теңдеу құру, яғни бір шаманы беретін екі өрнекті жазып, оларды теңестіру.
5.Құрылған теңдеулердің түбірлерін табу.
6.Табылған түбірлердің қайсысы теңдеуді қанағаттандыратынын тексеру.
Мәтінді есептер.docx
Тақырыбы
Сілтеме
Мақсаты
Мәтінді есептерді квадрат теңдеулер арқылы шығару
Алгебра : жалпы білім беретін мектептің 8 –сыныбына арналған оқулық
(Әбілқасымова А. –Алматы: «Мектеп»,2016) М.Г.Галицкий: Есептер жинағы 89
күнтізбелік сабақ жоспары
Мәтінді есептерді квадрат теңдеулер арқылы шешу дағдыларын қалыптастыру.
Ойлау есте сақтау қабілеттерін, өз бетінше жұмыстану дағдысын қалыптастыру,
шығармашылықпен жұмыс жасауына ықпал ету; Алға қойған мақсатқа жетуге,
жауапкершілікке, өзара көмек көрсетуге тәрбиелеу.
Негізгі ұғымдар Квадрат теңдеулер. Мәтінді есептер
Күтілетін
нәтиже
Мәтінді есептерді квадрат теңдеулер арқылы шеше алады. Топ алдында өз
әрекетіне жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу. Квадрат теңдеулерді шешу
тәсілдерін біледі және оларды есеп шығарғанда пайдалана алады.
Қажетті
шешімді қабылдайды, қызығушылық танытады. Өздерін және сыныптастарын бағалай
алады.
Топтық жұмыс арқылы оқушылар нақты ,түйінді идеяларын ашып айта білуге
үйренеді сыни тұрғыдан ойлану қабілеттері артады. Сұрақтар қою арқылы өз ойларын
тұжырымдай алатын болады, аталған тақырыпты қайталау барысында дұрыс шешім
қабылдай біледі.
Мұғалім үшін
оқу нәтижелері
Қолданылатын
әдіс –тәсілдер
Қолданылатын материалдар: жұмыс дәптері, оқулық, сызбалар, кестелер
Сыни тұрғыдан ойлау, диалогтық оқыту, бағалау
Сабақ кезеңдері
Ұйымдастыру
(психологиялық
ахуал) (2 мин)
Білу.«Миға шабуыл»
3 мин
Сергіту сәті
2 мин
Түсіну.
Сабақтың барысы
Мұғалімнің ісәрекеті
Сәлемдеседі. Оқушылар назарын
сабаққа аударады. Сабақтың
мақсатын қояды.
Мына теңдеулер қалай аталады?
а)
2
bx
ax
c
ax2+bx+c=0
0
ә)
г)
; в)
2
ax
2 ax
bx
0
0
; б)
2
x
2
ax
px
c
q
0
0
д) ax4bx2+c=0
4
ax
2
bx
c
0
ax2bx=0 ax2+c=0
Сергіту жаттығуын жасатады.
Оқушының ісәрекеті
Жақсы тілек айтады,Сабақтың мақсатымен
танысады.
Не білемін ? Сұрақ – жауап арқылы үй
тапсырмасын тексеру .Бұл тақырып бойынша
не білетіндерін айтып, еске түсіреді, жауап
береді.
Мақал мәтелге Виет теоремасына кері
теореманы қолданып теңдеу құр.
1.
2.
3.
(x+1)22x=x4+3x2+4 ,
t2(t2+1)=2 ,
5y45y2=0 .
Тақтаға шыққан оқушы өз қалауынша
тапсырмаларды таңдайды және есептерді
шығарып түсіндіреді.№204,205,207,209,22 Қолдану.
Деңгейлік тапсырмалар
Кері байланыс 2 мин Рефлексия жазғызады.
Бағалау.2 мин
Үй тапсырмасы.
1мин
Қалыптастырушы бағалау
Үй тапсырма береді.№ 206,208
Квадрат теңдеудің түрлерін анықтап,коэф
фиценттерін тауып, кестені толтырады
Сабақтан қандай әсер алғанын айтады
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.
Разработка урока по алгебре " Мәтінді есептерді квадрат теңдеулер арқылы шығару "(8 класс)
Разработка урока по алгебре " Мәтінді есептерді квадрат теңдеулер арқылы шығару "(8 класс)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.