Сабақ жоспары
Оценка 4.9

Сабақ жоспары

Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
математика
9 кл
21.05.2020
Сабақ жоспары
Тригонометрия тақырыбына сабақ жоспары
Жания Калиева онлайн курс.docx

 

Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы:

9.3А Тригонометрия

 

Мектеп: «№ 13 орта мектебі»

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Калиева Жания Болатовна

Сынып: 9

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Тригонометрия формулалары

 

 

Оқу мақсаты

9.2.4.7 тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындыға немесе айырымғы түрлендіру формулаларын қорытып шығару және қолдану

Сабақтың

мақсаты

Барлығы:

тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формуласын қолдану;

көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формуласын қодану.

Көпшілігі:

Тригонометриялық тепе-теңдіктерді дәлелдеу

 

Бағалау

критерийі

-тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формуласын қолдана алады;

-көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формуласын қолдана алады;

- Тригонометриялық тапе-теңдіктердің дұрыстығын дәлелдейді

 

 

Тілдік

мақсаттар

 

Оқушылар:

-Тригонометриялық функциялардың қосу және айырым формулаларын қорыту бойынша түсініктеме беру;

-Тригонометриялық түрлендірудің жолдарын сипаттау

-Түрлендіру кезінде формулаларды таңдауды негіздеу

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

-Аргумент қосындысының синусы (косинусы, тангенсі, котангенсі)

-Аргумент  айрымының синусы (косинусы, тангенсі, котангенсі)

-Қос аргумент

-Қос бұрыш

-Үш еселі аргумент

-Үш еселі бұрыш

-Дәрежені төмендету формуласы

-Жартылай аргумент

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Тригонометриялық функциялардың айырым формуласы .......сияқты түрлендіріледі.         

Ойлау

дағдыларын                                   деңгейлері  

Білу, түсіну, қолдану, талдау

Құндылықтарға ба     баулу

 

 

Достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету. Жауапкершілік.

Пәнаралық

байланыс

геометрия

Алдыңғы білім

 

Тригонометриялық келтіру формулалары

 

 

 

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері

 

Ресурстар

 

Сабақтың басы

2 мин

 

 

 

 

Топқа бөлу.

2 мин

 

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал тудыру:  Оқушылар шаттық шеңберіне тұрып, «Мен...тілеймін» тренингі арқылы бір-біріне тілектерін айтады.

 

 

Жіктеу бойынша саралау.  «Бағалы зат» әдісі

         Мұғалім оқушылардың әрқайсысының өздері үшін бағалы заттарын қорапқа жинап алып (мысалы қарындаш, қалам, кітап, сағат, телефон, т.б.), 3- ке бөліп, парталардың үстіне қояды. Оқушылар өз заттарын тұсына барып отыру арқылы топқа бөлінеді.

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

«Миға шабуыл»

3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Жаңа сабақ

     10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топпен жұмыс

        10 мин

 

ІІ. Өткен тақырыпты қайталау

«Бұл жауабы болса, онда сұрақ қандай болады?» әдістің мақсаты  өтілген тақырыпты түсіну деңгейін анықтауға, арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу. 3 топқа тақырыпты ашу мақсатында 3 түрлі сөйлемдер беріп, жауап ретінде осы сөйлемдерді алу үшін сұрақ қандай болатынын анықтайды.

1.      Синус функцияның төртінші ширекте таңбасы?

2.      Косинус функцияның екінші ширекте таңбасы?

3.      Тангенс функцияның бірінші ширекте таңбасы?

 

Қалыптастырушы бағалау. Мұғалім бағалайды.

Әдіс: «Басбармақ»  

Кері байланыс:

1.      Сұрақтар түсінікті болды ма?

2.      Қай сұрақта қиындық туындады?

Қиындық кездескен оқушылармен түсіндірме жұмыстар жүргіземін

 

 

 

 

Жаңа сабақ.

«Орнын тап» әдісі.

cos75°+cos15°

Жауабы: 2cos45°cos30°

Жаңа тақырыпты үш оқушы түсіндіріп береді, мұғалім толықтырулар жасап отырады. Бірінші оқушы тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формуласын қолдануын түсіндіреді. Екінші оқушы көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формуласын қодануын түсіндіреді. Үшінші оқушы тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формуласын қолдануын түсіндіреді.

Қалыптастырушы бағалау

Оқушылар тақырыпты оқиды, топ ішінен бір оқушы шығып қорғайды.

Бағалау: «Басбармақ» әдісі

Кері байланыс:

Жаңа тақырып түсініктіме?

Қандай жерін түсінбедіңдер?

 

Тапсырмалар бойынша саралау.

                      

Сабақ  мақсаты:

·         тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формуласын қолдану;

көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формуласын қодану.

·         Тригонометриялық тепе-теңдіктерді дәлелдеу

Бағалау критерийі:

·         тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формуласын қолдана алады;

көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формуласын қолдана алады;

·         Тригонометриялық тапе-теңдіктердің дұрыстығын дәлелдейді

Ойлау дағдыларының деңгейлері: Білу, түсіну, қолдану

 

А деңгейі.

 І-топ.

№ 27.1 Өрнекті көбейтінді түрінде жазыңдар

1)      Sin3x+sin5x

2)      Sin130°+sin10°

3)      Cos13°-co27°

І І-топ.

1)      Sin2B+sin6B

2)      Cos3x+cos7x

3)      Cos78°+cos18°

 

 

І І І-топ.

1)      Sin15°+sin15°

2)      Cos13A-cos5A

3)      Sinx+siny

 

Дескриптор:

·         тригонометриялықфункциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге  түрлендіру формуласын қолдана алады;

·         Өрнектің дұрыс мәнін табады

 

В деңгейі.

І-топ.

№ 27.7 Тепе-теңдікті дәлелдеңдер

               

1)  

І І-топ.

 

1)  

І І І-топ.

 

 

 

1)  

Дескриптор:

·         тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формуласын қолдана алады;

·         Тригонометриялық тапе-теңдіктердің дұрыстығын дәлелдейді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Алгебра

9 сынып

А.Е Әбілқасымова, Т.П Кучер,

В.Е Кочервский

 

Сабақтың соңы

   10 мин

  Сергіту сәті. Логикалық сұрақтар.

 

Қарқынды саралау

«Kahoot» әдісін пайдаланып, оқушылардың білімдерін пысықтайды.Интербелсенді тақтада оқушылар өздерінің тақырыпты қаншалықты дұрыс түсінгендеріне көздерін жеткізеді.

Сабақ  мақсаты:

·         тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формуласын қолдану;

көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формуласын қодану.

·         Тригонометриялық тепе-теңдіктерді дәлелдеу

Бағалау критерийі:

·         тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формуласын қолдана алады;

көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формуласын қолдана алады;

·         Тригонометриялық тапе-теңдіктердің дұрыстығын дәлелдейді

Ойлау дағдыларының деңгейлері: қолдану

 

Тапсырмалар:

1.   sin

А)  2cos   B)2sin  C)2sin

       2.    tg75°-tg15°=?

        A)  2                 B) 2                           C) 5

       3. sin3y+sin5y=?

        А) 2sin4ycosy  B) 4cos3ysin3y  C) sin8ycos3y

 Дескриптор

ұялы телефон арқылы тест тапсырмаларын  кахот бағдарламасынан орындайды

-дұрыс жауабына қатысты фигураларды таңдайды

-уақытты үнемді пайдалана алады

Қалыптастырушы бағалау

-интербелсенді тақта бағалайды

-дұрыс жауаптары интербелсенді тақтада жазылады.

Кері байланыс

Жоғары балл алған оқушыларға мадақтама айтылады.

Аз балл жинаған оқушыға қосымша тапсырма беру арқылы жұмыс жасау

Үйге тапсырма

Дереккөз саралау

1.Шығармашылық тапсырма: «Күнделікті адам өмірінде тригонометрияның маңызы» эссеинтернет

2. № 27.7 оқулықтан

 

Рефлексия. Жетістік баспалдағы

Жақсы түсіндім

 

түсіндім

 

Сұрағым бар

 

Мүлдем түсінбедім

Келесі сабақта. Тригонометриялық өрнекті тепе-тең түрлендіру.

Қорытынды.Мынандай қорытынды сөзбен аяқтағым келеді.

«Адам өз өмірінде екі нәрсені таңдауда қателеспеуі керек: біреуі – жар таңдау, екіншісі – мамандық таңдау» деп М. Мақатаев

 

https://kahoot.com/ Ұялы телефон

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия парақшалары

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс; денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс,

құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі)

Сабақ барысында саралау Блум деңгейіне орай жеңілден күрделіге қарай жоспарланған. Оқу мақсаты Блумның жоғарғы деңгейіне сай болғандықтан сабақ мақсаты ойлау деңгейлерінің жоғарғы деңгейіне сай сараланып,  тапсырмалар, білу, түсіну, қолдану, талдау,  және бағалау деңгейлерін қамтиды. Критерийлерге сай дескрипторлар негізінде оқушылардың бір біріне берілетін кері байланыстары да жоғары ойлауға тартылып сөйлеу дағдыларын қалыптастыруға сай сараланған. Сабақ ортасында мақсатқа жету жолында топ ішінде жұмыс жасауына негізделген деңгейлік тапсырмалар  беріліп оқушылардың білім деңгейі тексерілді.  Үлестірме парақшалар арқылы «Мини тест» жүргізіліп   оқушылардың сабақ бойынша білімдері бекітіледі. Сабақтың аяғында рефлексия, кері байланыс жүргізіледі.

Қалыптастырушы бағалау критерийлер мен дескрипторларды басшылыққа сай келесі әдістер арқылы жүргізіледі: «Күшті, әлсіз, жетілдіру қажет» , «Бағалау парағы » әдісі, өзін-өзі бағалау, топ ішінде бірін-бірі бағалау

 

Компьютермен жұмыс жасаған кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау.

Сабақ  барысында оқушылар қауіпсіздік техникасы ережелері мен тазалық-гигиеналық талаптарды сақтайды;

Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен бастайды;

Оқу-құралдарын тек қажетті жағдайда ғана пайдаланады.


                                                                                                                                                                        

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

А Тригонометрия Мектеп: «№ 13 орта мектеб і »

А Тригонометрия Мектеп: «№ 13 орта мектеб і »

Достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Жаңа сабақ 10 мин

Жаңа сабақ 10 мин

Sin3x+sin5x 2) Sin130°+sin10° 3)

Sin3x+sin5x 2) Sin130°+sin10° 3)

Алгебра 9 сынып А.Е Әбілқасымова,

Алгебра 9 сынып А.Е Әбілқасымова,

Кері байланыс Жоғары балл алған оқушыларға мадақтама айтылады

Кері байланыс Жоғары балл алған оқушыларға мадақтама айтылады

Сабақ барысында саралау Блум деңгейіне орай жеңілден күрделіге қарай жоспарланған

Сабақ барысында саралау Блум деңгейіне орай жеңілден күрделіге қарай жоспарланған
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
21.05.2020