Сабақ жоспары "Белдемшені модельдеу" (8 сынып, технология)
Оценка 4.9

Сабақ жоспары "Белдемшені модельдеу" (8 сынып, технология)

Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
труд
8 кл
24.03.2017
Сабақ жоспары "Белдемшені модельдеу" (8 сынып, технология)
Менің сабағымның тақырыбы: Технология сабағынан 8 сыныпқа арналған "Түрлі фасонды белдемшелерді модельдеу" сабақ жоспары. Мақсатым: Әртүрлі фасонды белдемшелерді модельдеуді үйрету. Күтілетін нәтиже : Берілген фасон бойынша белдемшені модельдей алады; - Модельдеудің негізгі тәсілдерін орындай алады; - Қимаүлгі арқылы фасондық сызықтар жүргізе алады; - Шығармашылық қиял мен ойлауды қалыптастыра алады; Сабақ юарысында келесідей модульдері қолдандым: АКТ, СТО (сын тұрғысынан ойлау), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту) Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ) Деректер: тақта, белдемшелердің фасондық үлгілері, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер,түрлі- тұсті қағаздар, бағалау парақтары8 сынып технология белдемшені модельдеу
8 сынып технология белдемшені модельдеу.docx

Пән:  технология

Сынып: 8 сынып

Мұғалім: Сулекина Алмагүл Байғалиқызы

Сабақтың тақырыбы: Түрлі фасонды белдемшелерді  модельдеу.

Мақсаттары: Әртүрлі фасонды белдемшелерді модельдеуді үйрену. 

Күтілетін  нәтиже : Берілген фасон бойынша белдемшені модельдей алады;

-         Модельдеудің негізгі тәсілдерін орындай алады;

-         Қимаүлгі арқылы фасондық сызықтар жүргізе алады;

-         Шығармашылық қиял мен ойлауды қалыптастыра алады;

Модульдері: АКТ, СТО (сын тұрғысынан ойлау),  ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін  басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Деректер: тақта, белдемшелердің фасондық үлгілері, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер,түрлі- тұсті қағаздар,  бағалау парақтары

Әдіс тәсілдер:  Кім жылдам, Жигсо,Тест

 

Сабақ кезеңдері

Уақыт

 

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

 

Шаттық шеңбері

1 мин

Мен қандаймын? Өз есімінің бірінші әріпінен тұратын қасиетті атау.

Бастап беру

Өз есімінің бірінші әріпінен тұратын қасиетті атап шығу.

 

Топқа бөліну

1 мин

Жұмбақтар мен мақал мәтелдерді оқып екі топқа бөлінеді.

Жұмбақтар жазылған қағазды тарату.

Мақалдарды оқып, жұмбақтарды шешіп, жауаптарына байланысты ТҚЕ қайталау, екі топқа бөлініп отырады.

 

Білім

 

Қызығушылық

тарын  ояту

2мин

Кім жылдам

«Қайталау–оқу айнасы»   әр түрлі  деңгейдегі сұрақтар беріледі,

 

тақтадағы сұрақтар арқылы оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады.

Оқушылар тақтадан кез-келген ұяшықты таңдайды да,топ мүшелері кезектесіп жауап береді. Оқушылар еске түсіреді, талдайды.

 

АКТ

Түсіну

6 мин

Постер арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру

Видео қарау.

Мұғалім оқушыларға  тапсырмалар береді  олар түсініктерін қағазға салу керек , постер арқылы қорғайды

Қазіргі белдемшенің түрлері және негізгі құрылымы туралы ойларын постерге салу керек, түсініктерін постер арқылы қорғап айту керек

ЖТ

ЖЕ

Қолдану

10 мин

Сарамандық жұмыс

Кітаппен жұмыс

Оқушыларға жеке тапсырмалар беріледі (белдемшелерді модельдеу)

 Тапсырмаларды жеке орындайды, тапсырмалар қолданады.

 

СТО

Сергіту сәті

1 мин

Сергіту сәті

Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау

Интербелсеңді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.

АКТ

Талдау

15мин

Жаңа тақырыптағы  белдемше модельдерін салыстыру.

    Жұппен ауыстырып  талдау.

  Топтағы балалар бір модельді қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді

 

Өзіндік жұмыстарға талдау жасау,  Топтық талқыға салады,ойланады. Өзгелерді тыңдай  отырып , өз білімін толықтырады. Ізденеді.

Қателері анықталып, оларды тұзету тәсілдері ұсынылады.

     Тапсырмаларды орындап тақтаға ілу.

 

Жинақтау

5мин

Әр топқа деңгейлік тапсырмаларды тест түрінде  беріледі.

 

Топ жетекшілеріне топ мүшелерін бағалау үшін критерийлер беріледі.      

Оқушылар тест шешіп, критерий арқылы топ жетекшісі топ мүшелерін бағалайды, топ жетекшісін топ мүшелерінің бірі  бағалайды.

 

 

Бағалау

2 мин

Критерийлер арқылы бағалау

Постерлер астына смайлик жапсыру арқылы топтар ақылдасып,басқа топтарды бағалады.Топ жетекшісі өз топ мүшелерінің жұмысын бағалайды.Топтық жұмыстардың жиынтық бағасы қойылады.

Өзін –өзі бағалау, топтық , жұптық бағалау

 

Рефлексия

2 мин

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Стикерлерді Кәрзеңке. Етттартқыш, себетшеге жабыстыру.

 

 

 

 

 

 

Модельдеу-

жаңа үлгілерді  жасаудың шығармашылық үдерісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1.                      Киімдер қандай екі негізгі  топқа  бөлінеді?

 

 

 

2.                      Қандай бұйымдар  «белдікті»  киімге жатады?

 

 

 

3.                      Белдемше сызбасын жасау үшін қандай өлшемдер қажет?

 

 

 

4.                      Заманауи киімдегі негізгі үш стильді ата.

 

 

 

 

5.                      Құрылымы бойынша белдемше қандай түрлерге бөлінеді?

 

 

 

 

 


Жинаған баллдарды

бағаға айналдыру

 

“5” бағасы – 12 балл
“4” бағасы – 10-11 балл
“3” бағасы – 6-9 балл
“2” бағасы  – 1-5 балл
Не маңызды, нені аласыз?
Нені әлі оқу керек?
Не қажет емес, себетке саласыз?
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ойлау деңгейі

Сұрақтар үлгілері

Білу және түсіну

Не? Кім? Қашан? Не ….ненің үлгісі болып табылады? …. не тұспалданады? …. басқаша қалай түсіндіруге болады? …. бұл үлгі боп табыла ма? Мен мұны өз сөзіммен сипаттай алам ба?

Қолдану

Бұл қалай пайдаланылады? Бұл немен байланысты? … қандай жағдайларда?

Талдау

Неге? Қалай? …. себебі не болып табылады? Қорытынды үшін не нәрсе дәлел? ...себебі қандай? …бір-бірімен қалай үйлеседі?

Жинақтау

Егер бұл іске асатын болса, осыдан кейін не болады?  Алынған ақпарат негізінде қандай қорытынды жасадым? Бұл онымен қалай байланысты?

Бағалау

Бұл үйлесімді ме және неліктен? Бұл қисынды ма және не себепті?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үш тілділік:

 

 

Қазақ   тілінде

Орыс тілінде

Ағылшын тілінде

Белдемше

 

 

 

мода

 

желім

 

 

қайшы

 

scissors

 

солнце

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қазақ   тілінде

Орыс тілінде

Ағылшын тілінде

Белдемше

юбка

skirt

 

сән

мода


fashion

желім

клей


glue

қайшы

ножницы

scissors

 

күн

солнце

the sun

 

 

 

 

 

 

 

Тест сұрақтары

1.Силуэттің     түрін ата

а)трапеция

б) үшбұрыш

в)сопақ

 

2. Киімнің стилін ата

а)классикалық

б)романтикалық

в)спорттық

 

3.Белдемшеге қандай өлшемдер алынады?

4.Орамдар қалай алынады, және қалай жазылады?

5.Өлшем кезінде белді неліктен жіппен қынаймыз?

6.Өлшем алу ережелерін айтып беріңдер.

 

 


 

Пән : технология Сынып: 8 сынып

Пән : технология Сынып: 8 сынып

Түсіну 6 мин Постер арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру

Түсіну 6 мин Постер арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру

Модельдеу - жаңа үлгілерді жасаудың шығармашылық үдерісі

Модельдеу - жаңа үлгілерді жасаудың шығармашылық үдерісі

Киімдер қандай екі негізгі топқа бөлінеді? 2

Киімдер қандай екі негізгі топқа бөлінеді? 2

Жинаған баллдарды бағаға айналдыру

Жинаған баллдарды бағаға айналдыру

Ойлау деңгейі Сұрақтар үлгілері

Ойлау деңгейі Сұрақтар үлгілері

Орыс тілінде Ағылшын тілінде

Орыс тілінде Ағылшын тілінде

Орыс тілінде Ағылшын тілінде

Орыс тілінде Ағылшын тілінде

Тест сұрақтары 1.Силуэттің түрін ата а)трапеция б) үшбұрыш в)сопақ 2

Тест сұрақтары 1.Силуэттің түрін ата а)трапеция б) үшбұрыш в)сопақ 2
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.03.2017