Сабақ жоспары Пән: жаратылыстану. 1сынып Тақырыбы: Дене мүшелері
Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
естествознание
1 кл
14.11.2017
Жаратылыстану сабағында Дене мүшелері тақырыбымен таныстырылды. Сабақ барысында оқушылармен дене мүшелер жайлы талқыланды. Сабақта топтық, жұптық жұмыстар орындалды. Сонымен қатар зерттеу де жүргізілді. Зерттеу кезінде барлық оқушылар бар ықыластарымен қатысты. Оқушылар дене мүшелердің қай жерде орналасқандарын тауып жазды. Оқушыларға дене мүшелер тақырыбында видео бейне көрсетілді.
cабақ жоспары.docx
Пән: Жаратылыстану
Сынып: 1 «Ә»
Күні:13.11.17ж
Сабақтың
тақырыбы: Адамның дене
мүшелері
Мектеп:№15ОМ
Мұғалімнің атыжөні: Омарова Л.А.
Қатысқандар:
Қатыспағандар
саны:
Ұзақ мерзімдегі оқу
мақсаты
1.2.3.1 адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін атау;
1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу;
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар орындай алады: Адам денесінің негізгі бөліктерін
және олардың қызметтерін атайды, ажыратады, көрсетеді, қоршаған әлем
құбылыстарын атайды.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Адам денесінің негізгі
бөліктерін және олардың қызметтерін атайды, ажыратады, сәйкестендіреді,
көрсетеді, қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізеді.
Кейбір оқушылар орындай алады: Адам денесінің негізгі бөліктерін
және олардың қызметтерін атайды, ажыратады, түсіндіреді, көрсетеді,
сәйкестендіреді, дәлелдейді, қоршаған әлем құбылыстарына бақылау
жүргізеді, зерттейді.
Бағалау критерилері Адам денесінің негізгі мүшелерін атайды.
Адам денесінің негізгі мүшелерінің қызметін сипаттайды.
Адамның дене мүшелері
Бас (көз, мұрын, құлақ, ауыз), мойын, иық, дене, қол,саусақтар, аяқ
Ынтымақтастық
Еңбек және шығармашылық
Құрмет
Адамгершілік
Дене мүшелерінің сымбатты болуына ықпал ету.
Партада дұрыс отыру;
Оқу құралдарын қолданудағы қауіпсіздік ережесі
көркем еңбек, музыка, математика, дене шынықтыру, ағылшын
Слайд, бейнеролик
Адамның дене мүшелерін атайды, біледі.
Сабақта жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Тілдік мақсат
Құндылықтарды
дарыту
Денсаулық және
техника
қауіпсіздігінің
сақталуы
Пәнаралық
байланыстар
АКТ қолдану
дағдысы
Алдыңғы меңгеріл
ген білім
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Амандасу
Шаттық шеңбері
Дене мүшелерімен амандасу (көзбен, қол алысып,
құлақпен, аяқпен амандасу)
Оқушыларға мынадай қимылдарды орындатамын:
1. Оң қолды сол аяққа тигізеді.
2. Сол қолды оң аяққа тигізеді.
3. Қолдың саусақтарын айқастырады.
4. Аяқтарын айқастырады.
5. Көзбен шеңбер сызады.
Оқушылар орындарына отырады.
Жарайсыңдар! Өте жақсы көрсеттіңдер.
Жаттығу жасаған кезде біз:
Сабақтың басы
5 минут Сабақ
тақырыбы:
Күні :
СЫНЫП: 1сынып
Математика
Оқу мақсаты:
Барлық
оқушылар:
Оқушылардың
басым бөлігі:
Кейбір
оқушылар:
Ресурстар:
Тірек сөздер
Сабақтың
мақсаты:
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
3мин
Қосу кестесі
Мектеп:/15OM
13.11.2017
Мұғалімнің есімі: Oмарова Л.А.
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және
қолдану
Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады, Біледі және
қолданады;
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін;
0 және 1дің қасиетін қолданады.
көрнекі қосу кестесі;
әр оқушыға арналған қосу
А4 форматтағы қағаз;
әрбір оқушыға маркер.
қосу
Бір таңбалы сандарды қосу үшін қосу кестесін пайдалану дағдысын
қалыптастыру. “Баған”, “жол” түсініктері арқылы кестедегі санның орнын
анықтай білу қабілетін дамыту.
Сабақ барысы
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
І. Ұйымдастыру. Шаттық шеңбері (оқушылар шеңбер
бойынша тұрап, бірбіріне сәттілік тілейді)
ІІ. Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру.
Сандар
жазылған
карточкалар
Балалар, қазір математика сабағы,сабағымызды бастамас
бұрын біз бір ойын ойнайық.
Ойын: «Жұп,тақ сандар»
Оқушыларға сандар таратылады, олар айтылып отырған
нұсқаулыққа байланысты ісәрекет жасайды.
Жұп сандар бір бөлек, тақ сандар бір бөлек тұрады;
5тен артық сандар ортаға шығу керек;
7ден кем сандар ортаға шығады.
Қосу кестесін толтыру. Топтық жұмыс.
+3
1+3
5мин
5мин 2+3
3+3
3+4
3+5
3+6
Мысалдардың орнын анықта. Өздік жұмыс.
Кестедегі берілген бос орындардарға тиісті санды жазып
толтырыңдар.Жауаптары бірдей ұяшықтарды бір түске боя.
Сабақтың ортасы
5мин
5мин
5мин
Сергіту сәті
2 минут
Сабақтың соңы
5мин
3мин
Қосу кестесінің
Ұ.ж. Мысалдардың орнын анықта.
көмегімен мысалдарды шығару. Оқушылардың жауаптарын
тыңдап, кестедегі орнына назар аудару.
Шығарып көр. 2 және 8 сандарының орыны табу, неше
жерде орналасқанын анықтау.
Сергіту сәті: «Кері сана"
Топтарға сандар салынған конверттер беріледі. Бір оқушы
конверттің ішінен санды алып шығады да, керісінше
жанындағы оқушы «Тоқта!»дегенше санай бастайды.
Топтық жұмыс. Пошташы хаттары. «Мекенжайды
анықта» ойыны.
Жауабы: 10, 9, 8.
Ойлан. Математикалық басқатырғаш.
Жауабы: шешуі бірдей, жауаптардың кестеде орналасу орны
әртүрлі.
Оқушылардың оқуын, білім деңгейін топта жұмыс істеу
барысын бақылап, қорытынды жасау.
жоғары
Кабілеті
оқушыларға соңғы
тапсырмада басқа
топтардың
өрнектерін
шығаруды
ұсынады.
Оқулық, қосу
кестесі
Сандар
салынған
конверт
Конверттер
Басқатырғыш
Өзара
сыйластық
Ынтымақтастық
Еңбексүйгіш Бағалау
2мин
Оқушылар сабақтың соңында:
бір таңбалы сандардың қосу кестесін қолданып, қосу нәтижесін анықтауды
меңгереді.
Оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергенін тексеру үшін мынадай
бекіту сұрақтарын қойыңыз:
— Қосу кестесі неден тұрады? (бағандар мен жолдардан)
— Кесте бойынан 5 баған, 4 жолдағы санды тауып көр. (9 саны)
— Қосу кестесінен 6 санының орнын тап.
Өзінөзі бағалау
Түсіндім Сұрағым бар Т үсінбедім
Сабақ жоспары Пән: жаратылыстану. 1сынып Тақырыбы: Дене мүшелері
Сабақ жоспары Пән: жаратылыстану. 1сынып Тақырыбы: Дене мүшелері
Сабақ жоспары Пән: жаратылыстану. 1сынып Тақырыбы: Дене мүшелері
Сабақ жоспары Пән: жаратылыстану. 1сынып Тақырыбы: Дене мүшелері
Сабақ жоспары Пән: жаратылыстану. 1сынып Тақырыбы: Дене мүшелері
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.