Сабақтың тақырыбы: 100 көлемінде ауызша қосу және азайту

  • docx
  • 23.01.2021
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 1.10.20 Математика 2Е.docx

Сабақ жоспары

Сабақ: математика

Сабақтың тақырыбы:

100 көлемінде   ауызша қосу және азайту Күні: 01.10..2020 жыл Сынып:  2«Е»

Мектеп:  №220

Мұғалімнің аты-жөні: Каденова Ардақ Надырханқызы

Қатысқандар: 26 

Қатыспағандар: 0

 

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.1.2.6. Екі таңбалы сандарды: 42+34, 76–34  түріндегі өрнектерді ондықтан аттамай ауызша қосу жəне азайтуды орындау

 

Сабақ мақсаттары

 

Барлық оқушылар орындай алады:

Бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолдануды үйренеді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

 Тапсырмаларды  топтық , жеке, жұптық  жұмыстарда   бірлесіп  орындай алады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Екі  таңбалы  сандарды  жазады, оқиды;

Бағалау критерийлері

 

1. Екі таңбалы сандарды  ондықтан аттамай ауызша қосып  азайтуды   орындап үйренеді;

2. Екі таңбалы сандарды жазады, оқиды, салыстырады;

3.  Екі таңбалы санның ондығын, бірлігін ажыратып айтады;

Тілдік мақсат

Ондық, бірлік

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздердің  айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті......деп ойлайсыз

1. 17 саны қанша таңбалы сан?    2.  20 санының  ондық саны қай сан?

3.  19 санын  разрядтық  қосылғыштардың қосындысы түрінде қалай жазамыз?

4.  1 дм  қанша см бар?

Алдыңғы оқу

Өткенді бекіту

Ишара

Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім;                                 Сары- көмек қажет, түсінбедім.

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған  жаттығу түрлері

ресурстар

 

Басы

 

 

Тыңдалым: бейнетаспадан  сабақ тақырыбына сай видеоматериал тыңдатамын. Тыңдалған  материалдан  білім алушылар тұжырым жасайды.

Ортасы

 

 

 

Оқулықпен жұмыс

1-тапсырма: Сандардың моделі мен кестесіне назар сала отырып, амалдардың орындалуын түсіндіру.

2-тапсырма  Есептеулер жүргізіледі, үлгісі көрсетіледі.

3-тапсырма  Есептерге сызба таңдау және оларды сызба бойынша шығару тапсырылады.

4-тапсырма  ауызша талданады, есептің берілгеніне сәйкес өрнектер құрастыру.

5-тапсырма өз бетінше орындалады. 20+20 ; 40-10; 3+5+3 ; 3+8.

 

іс-қимылмен көрсетеді

Соңы

Үй тапсырмасы: 45-бет № 6           Кері байланыс: бағалау