Сын есім туралы білімін жинақтап, қорытындылайды. Алған білімдерін берілген тапсырмаларды орындау барысында орынды қолданады. Оқушылар топқа берілген тапсырмаларды орындайды (1, 2, 5 топ - эссе, 1, 4 - постер жасайды). Оқушылар бейнеклиптегі нақыл сөз, афоризмдерді ойына сақтап алады. Оқушылар ертегіні көре отырып, сын есімнің шырайларын қатыстырып, досқа мінездеме береді.Оқушылар ертегіні көре отырып, сын есімнің шырайларын қатыстырып, досқа мінездеме береді
сын ес қайталау.docx
Сыныбы: 7«а»
Сын есімнен өткенді қайталау
Сын есім туралы білімін жинақтап, қорытындылайды.
Пәні: қазақ тілі
Тақырыбы
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Алған білімдерін берілген тапсырмаларды орындау барысында орынды қолданады.
Түйінді идеялар
Қажетті құралдар С.Исаев, Г.Косымова. Алматы «Атамұра» 2012ж .7сынып, постерге арналған құралжабдықтар, фишкілер, смайликтер.
Сабақ кезеңдері
Сын есімнің күнделікті өмірде қажет екенін түсінеді.
Мерзімі:
Оқушының ісәрекеті
1.Сабаққа қажетті құралдарын
дайындайды.
2.Оқушылар тәтті кәмпиттер арқылы
топқа бөлінеді.
Үй жұмысы тексеріліп,өткен тақырып
бойынша сұрақтарға жауап беріледі.
Мұғалімнің ісәрекеті
Ұйымдастыру
кезеңі
Сұрақжауап
Топтық
1.Психологиялық дайындық (оқушылармен
амандасу,мұғалім өзін таныстыру,көңіл күйлерін
сұрау)
2.Түрлі түсті кәмпиттер таратылады.
Миға шабуыл сұрақтары:
1.Сын есім деген не?
2.Сын есім зат есімнің қандай мағыналық белгілерін
білдіреді?
3.Сын есім қалай жасалады?
4.Негізгі сын есім деген не?
5.Туынды сын есім деген не?
6.Есім сөздерден сын есім тудыратын жұрнақтарды
атап,мысал келтір
7.Етістіктен сын есім тудыратын жұрнақтарды атап,мысал
келтіріңдер.
8.Сын есім қандай белгілеріне қарап сапалық және
қатыстық болып бөлінеді?
9.Сын есімнің шырайы деген не?
10.Шырай түрлері қандай сын есімнен жасалады?
11.Салыстырмалы шырай деген не? Қалай жасалады?
12.Күшейтпелі шырай деген не? Қалай жасалады?
13.Сын есімнің емлесі деген не?
14.Сын есім сөйлемде қандай қызмет атқарады?
15.Сын есімнің заттануы деген не?
1 топ. Менің досым 4 топ. Менің мектебім
Уақыты
2 мин
Бағалау
15 мин
Смайликтермен бағалау
Оқушылар топқа берілген
13 мин
Критериалды бағалау ынтымақтастық
Сергіту сәті
2 топ. Менің –Республикам 5 топ.Менің ұстазым
3 топ. Менің ауылым
Табиғат туралы бейнеклип.
Шығармашылық
жұмыс
Үйге тапсырма
Рефлексия
«Екі дос» ертегісі
Сын есімнен өткенді қайталау. Сын есімнің сөйлемдегі
қызметіне 5 сөйлем жазып,талдау
Қолымен көрсету.(Өте жақсы, орташа,төмен)
тапсырмаларды орындайды. (1,2,5 топ
эссе, 1,4 постер жасайды)
Оқушылар бейнеклиптегі нақыл сөз,
афоризмдерді ойына сақтап алады.
Оқушылар ертегіні көре отырып, сын
есімнің шырайларын қатыстырып,
досқа мінездеме береді
Оқушылар үй тапсырмасын
орындайды.
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін
қолымен көрсетеді
3 мин
2 мин+
8 мин
Фишкімен бағалау
1 мин
1 мин
Сын есімнен өткенді қайталау
Сын есімнен өткенді қайталау
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.