Урок на тему "Зат масссасының сақталу заңы. " ( Химия)
Оценка 5
Разработки уроков
docx
химия
8 кл
13.06.2019
Барлық оқушылар: Химиялық реакцияның теңдеулерін жаза біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: Зат массасының сақталу заңының тұжырымдамасын біледі.
Кейбір оқушылар: Зат массасының сақталу заңына сүйене отырып химиялық реакция теңдеулерін жаза алады, есептер шығарады.
Зат массасының сақталу заңына сүйене отырып, химиялық реакция теңдеуін құрастырады.
Әрекеттесетін заттар қатынасын эксперименттік жолмен анықтайды, көрсетілім барысында зат массасының сақталу заңын түсінеді.
Зат масссасының сақталу заңы.docx
Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: 8.1.В. Заттардың
формулалары және химиялық
реакция теңдеулері.
Күні:
Сынып: 8
Мектеп:
Мұғалімнің атыжөні:
Қатысқанд
ар:
Қатыспағанд
ар:
Сабақтың
тақырыбы:
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)
Сабақтың
мақсаты
Бағалау
критерийі
Зат масссасының сақталу заңы.
№1көрсетілім «Зат
массасының сақталу заңын
дәлелдейтін тәжірибе».
№2 зертханалық тәжірибе
«Әрекеттесуші заттардың
қатынасы»
8.2.3.4 заттар массасының сақталу заңын білу;
8сыныптың химия оқулығы
Барлық оқушылар: Химиялық реакцияның
теңдеулерін жаза біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: Зат массасының
сақталу заңының тұжырымдамасын біледі.
Кейбір оқушылар: Зат массасының сақталу
заңына сүйене отырып химиялық реакция
теңдеулерін жаза алады, есептер шығарады.
Зат массасының сақталу заңына сүйене отырып,
химиялық реакция теңдеуін құрастырады.
Әрекеттесетін заттар қатынасын эксперименттік
жолмен анықтайды, көрсетілім барысында зат
массасының сақталу заңын түсінеді. Тілдік
мақсаттар
Құндылықтарға
баулу
Пәнаралық
байланыс
Алдыңғы білім
Сабақ барысы
Оқушылар орындай алады:химиялық
таңбалар мен формулаларды қолданып,
заттардың өзара әрекеттесуін тәжірибе жасай
отырып, шартты түрде жаза алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Коэффициент, реагент, өнім, химиялық реакция
теңдеулері, заттардың массаларының қатынасы.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы
тілдік тіркестер: Химиялық реакцияның
теңдеулеріне түсінік беру. Зат массасының
сақталу заңына түсінік беру.
Сендер неліктен химиялық реакция теңдеуі зат
массасының сақталу заңына негізделіп
жасалатынын айта аласыңдар ма ? Неге
физикалық құбылыс қайта қалпына келеді,ал
химиялық құбылыс қалпына қайта келмейтінін
айта аласыз ба?
Бірлесе жұмыс жасау, сын тұрғысынан ойлау,
топтық жұмыс барысында өзара сыйластық,
құрмет, ынтымақтастық, белсенділік,
жауапкершілікті сезіну.
Математика, жаратылыстану, физика
7.3.А. Химиялық реакциялар
Ресурстар
Үлестірме
қағаздар
Сабақтың
жоспарланғ
ан кезеңдері
Сабақтың
басы
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпта
психологиялық ахуал
қалыптастыру.
Үй тапсырмасын сұрау: Әр
жұпқа жеке тапсырмалар
беріледі.
Жұптық жұмыс. Оқушылар жұптық
жұмыс жасай отырып берілген
сұрақтарға жауап береді
1.Автомобил двигателі жұмысы
физмкалық және химиялық Периодтық кесте
Сабақтың
ортасы
құбылыстармен байланысты екенін
қандай деректермен дәлелдеуге
болады?Жауаптарыңды түсіндіріңдер
2.Май шам жанғанда қандай құбылыс
байқалады? Мұнда жаңа заттар
түзілеме, түзілсе қандай заттар түзіледі
және олардың түзілгенін қалай
дәлелдеуге болады?
3.Мыналарда: а)суды айдағанда;
б)ағашты құрғақ айдағанда химиялық
өзгерістер байқала ма?
Мұғалім түсіндірмесі.
Тақтаға жаңа сабақтың тақырыбы
жазылады, Жаңа ұғымдар
жазылады.1.Химиялық теңдеу деген
не?2.Химиялық теңдеу құрудың басты
шарты қандай?3.Химиялық теңдеу мен
алгебралық теңдеудің қандай
ұқсастықтары және қандай
айырмашылығы бар?4. Зат массасының
сақталу заңын қалай түсінесіңдер?
5.Неге реагенттер мен өнімдердің
массалары бірдей болады әрі
өзгермейді? Атоммолекулалық ілім
тұрғысынан түсіндіріңдер.6.М.В.
Ломоносов тәжірибесінің мәнін қалай
түсінесіңдер?
Кім жылдам?
Мына берілген реакцияларды аяқтап
теңестіріңдер:
K + O2 =
Mg + O2 =
Al + S =
Na + N =
Қатесін тап.
Төменде берілген реакциядағы
коэффициенттердің дұрыс,
бұрыстығын табыңдар
2Al + 3HCl = AlCl3 + H2
2Fe + Al2O3 = 2Al + Fe2O3
Mg + H2SO4 = MgSO4 + 2H2
2SO2 + O2 = SO3 Сабақтың
соңы
Мына қосылыстардағы
элементтердің массалық
қатынастарын табыңдар:
MgO, So2, SO3, FeO, Fe2O3,
Al2O3
Басбармақ әдісі бойынша
Үйге тапсырма.
Саралау – Сіз қандай тәсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?
Бағалау – Сіз
оқушылардың
материалды игеру
деңгейін қалай
тексеруді
жоспарлап
отырсыз?
Денсаулы
қ және
қауіпсізді
к
техникас
ын сақтау
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу
мақсаттары шынайы,
қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу
мақсатына қол жеткізді ме?
Егер оқушылар оқу мақсатына
жетпеген болса, неліктен деп
ойлайсыз? Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты
тиімді пайдаландыңыз ба?
Сабақ жоспарынан ауытқулар
болды ма және неліктен?
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту
мен оқуға қатысты)?
1: 2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені
анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
Урок на тему "Зат масссасының сақталу заңы. " ( Химия)
Урок на тему "Зат масссасының сақталу заңы. " ( Химия)
Урок на тему "Зат масссасының сақталу заңы. " ( Химия)
Урок на тему "Зат масссасының сақталу заңы. " ( Химия)
Урок на тему "Зат масссасының сақталу заңы. " ( Химия)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.