Қысқа мерзімді жоспардың тарауы: Физикалық география. Гидросфера
Күні: 30.11.2020 Мұғалімнің аты-жөні: Ибраева М.Б.
Сыныбы: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзен аңғарының құрылысы. Өзендердің гидрологиялық режимі.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.3.3 өзен аңғарының құрылысын түсіндіреді. 8.3.3.4 қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде өзендердің гидрологиялық режимін түсіндіреді. |
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, өзен аңғарының құрылысы мен олардың қоректену көздері, гидрологиялық режим ерекшелігі туралы білімдерін меңгерту және қорытынды жасауға машықтандыру. |
Бағалау критерийі |
Түсіну: - оқушылар өзен аңғарының құрылысы мен олардың негізгі элементтері, қоректену көздері мен өзендердің режимінің маңыздылығын түсінеді; Қолдану: - табиғат жағдайын үйрену арқылы өзендердің жазық және таулы жерлердегі қазу әрекетінің ерекшелігін анықтай алады. Талдау: - өзен аңғарының негізгі элементтерінің ерекшеліктері мен маңыздылығын талдайды; Жинақтау: - Өзендердің қоректену көзі мен гидрологиялық режимі арасындағы байланысты, сол арқылы халық шаруашылығының дамуына байланысты өздерінің пікірлерін айтады. |
Тілдік мақсаттар |
Тақырып мазмұнында пайдаланылатын негізгі ұғымдардың мағынасын біледі және оларды айтылым, жазылым, тыңдалым кезінде қолдана алады және оқушыларға қажетті ғылыми академиялық тілдік қор қалыптасады. |
Құндылықтарға баулу |
Сыни тұрғысынан ойлауға, еңбек пен шығармашылыққа баулу. Қоршаған ортаның адам үшін маңыздылығын үйрене отырып, отансүйгіштік қасиеттерін арттыру, географиялық мәдениетке тарту. |
Пәнаралық байланыс |
Химия – эрозия құбылыстарын, судың химиялық құрамын белгілі бір заңдылық бойынша үйренуде; Математика – кейбір өзен аңғарларының элементтерінің көрсеткіштерін салыстырғанда және есептегенде. |
Алдыңғы білім |
6-сынып. Гидросфераның құрамдас бөліктері. 7-сынып. Дүниежүзілік мұхит және оның бөліктері.
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер, ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 мин |
Алдыңғы өткен тақырыпқы қайталауға арналған тапсырмаларға жауап беру. (жазбаша дәптерге) «Шахмат» әдісі арқылы Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы оқушылар үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді, бос ақ ұяшықтарға өз ойларын кезекпен жазады, ой бөліседі.
Бағалау: Дұрыс жауапқа смайликтер беріледі. |
Шахмат суреті
Бағалау: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
25 минут |
Жаңа тақырыпты түсіну «Тұсаукесер» әдісі арқылы. Жаңа сабаққа қатысты видеосабақты көреміз.
Оқулықпен топтық жұмыс. «Үштік» (Ойлан, жұптас, бөліс) әдісімен қорғайды. Оқулықтан параграф 24 қараймыз. І топ: Өзен аңғарының құрылысы 1 Абдыкаримов Ерасыл 2 Айдаров Жомарт 3 Ахметкалиева Алуа 4 Бақтыбайұлы Бектұр 5 Берикова Диляра 6 Дәуленова Самал 7 Еркінов Бекарыс
ІІ топ: Өзен аңғарының негізгі элементтері Әмірбеков Данияс Күнболатов Димаш Қизатов Шапағат Медетұлы Жантас Мейрамғазы Аружан Мұхтарова Талшын Назаров Дінмұхамед Нурмұханбетов Әділжан
ІІІ топ: Өзеннің қоректену көзі. Сайлауқанова Ақерке Сайлауова Дильназ Тілеуғалиев Әлихан Тлеубеков Нуртас Уантаев Мансұр Шәйкен Ақерке
Бағалау
Жеке жұмыс. Кестені толтыр.
Бағалау: Фигуралар арқылы бағаланады. |
https://www.youtube.com/watch?v=w3M1QPbQxtU
Оқулық, дидактикалық материалдар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5минут |
Кері байланыс:
Сабақтың соңында оқушылар: нені үйренгені туралы пайымдай алады. Өз ойларын жазады. |
стикер |
БАРЛЫҚ БЕРІЛГЕН ТАПСЫРМАНЫ ДӘПТЕРГЕ ЖАЗБАША ОРЫНДАЙМЫЗ!!!!
ФОТОҒА ТҮСІРІП, КЕРІ БАЙЛАНЫС ЖАСАЙМЫЗ.
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.