Салалас құрмалас сөйлем. Қарсылықты салалас. Сабаққа негізделген оқу мақсаты: Қарсылықты салалас құрмалас сөйлемдер туралы біледі, қарсылықты сөйлем құрай алады.
Сабақ сергіту сәтінен басталып, үй тапсырмасын тексеріледі. Топпен жұмыста ДЖИГСО әдісі арқылы жаңа материалды меңгереді. Грамматикалық тапсырма беріледі. Сабаққа кері байланыс жасалады.Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар 8 сынып
ҚМЖ.docx
Бекітемін: Тексерілді:
Мектеп директоры Шемпаев М.Е. Директордың ОІЖО Абраимова Е.М.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Салалас құрмалас сөйлем.
Қарсылықты салалас.
Мектеп:
«М. Ломоносов атындағы орта
мектеп» КММ
Мұғалімнің есімі: Жумабаева К.Н.
Қатысқандар: Қатыспағандар:
Күні: 19.02.16ж
Сынып : 8 «а»
Сабаққа
негізделген оқу
мақсаты:
Сабақ
мақсаттары:
Тілдік мақсаты:
Алдыңғы оқу
Қарсылықты салалас құрмалас сөйлемдер туралы
біледі, қарсылықты сөйлем құрай алады.
1.Барлық оқушылар: Тақырыпты түсіндіру үшін әр түрлі
сөйлемдерден қарсылықты салалас сөйлемді ажырата алады,
сұрақтарға жауап табады. Құрмалас сөйлемнің жасалу жолын
біледі.
2. Оқушылардың басым бөлігі : Жай сөйлемдерден
қарсылықты салалас сөйлем жасай алады.
3.Кейбір оқушылар: Идеяларды тексеру, растау немесе бас
тарту үшін өз тұжырымын жасай алады.
1. Салаластардың ерекшелігін ажыратады.
2. Жалғаулықты, жалғаулықсыз, алыс мағыналас,
қарсы мағыналас бөлімдері (талқылауға
арналған )
3. Сіз неліктен ұйқас үшін қатар тұратын қос
мақалды алыс мағыналас делінетінін айта аласыз
ба?
4. Жазуға ұсыныс: қарамақарсы мәнді жай сөйлем
ойлап жазып, қарсылықты салалас жазуға;
Салалас құрмаластың ыңғайлас, себепсалдар салалас
туралы білді. Бүгінгі сабақта қарсылықты салаластың
ерекшеліктерін біледі.
Жоспар
Жоспарлан
ған уақыт
Басталуы:
3 мин
Жоспарланған жаттығулар
Бағалау
Ресурстар
Сергіту сәті: «қар лақтыру»
ойыны.
4 түрлі 22
қағаз қимасы Топқа бөлу: берілген сұрақтар
арқылы тақырып бойынша
бөлінеді.
101, 103 жаттығу.
Оқушылардың дәптерлерінен
өздерінөздері тексеруі
Берілген мақалмәтелді
жалғастырып,мағынасын ашу
Тақырыпты оқулықтан бөлімге
бөліп алып орындау
1.ЖИГСОІ әдісі бойынша
тақырып мәтінімен танысады,
жеке, жұпта, топта талдайды.2
ші рет топтасады , талдайды.
2.Таныстырылым жасайды.
3.Әр топқа деңгейлік тапсырма
беріледі: А тобына
«Аяқталмаған сөйлемдер»
В тобы Сөйлем мүшесіне
талдау.
С тобына Балама тест
Кері байланыс; БББ әдісі
бойынша жүреді.
Үй жұмысын
тексеру
Жаңа
тақырыпқа
кіру
Ортасы:
10 мин
5 мин
15 мин
Аяқталуы
4 мин
5 мин
Топтық бағалау.
Рефлексия
Бағалау
парақшаға
баға қою
Бағалау
парашағы
Оқулықтағы
тақырып
мәтіні
Флипчарт,
маркер, кесте
Фото
суреттер,
АКТ
интербелсенді
тақта
стикерлер
Топтық
бағалау
парағы
арқылы
Бағдаршам
әдісі
арқылы
бағаланады
Екі жұлдыз,
бір тілек
арқылы
бағалау
Кесте
арқылы
қорытынды
баға
қойылады Қорытынды бағамдау:
Қандай екі нәрсе табысты болды:
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады:
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы
менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім:
Пән аралық байланыс,АКТмен
байланыс, құндылықтардағы
байланыс
Қазақ әдебиеті мен дүние жүзі тарихымен
байланысы жүзеге асады.
«Адамгершілік» қасиеттері қалыптасады.
Талдау жұмыстарын жасауды үйренеді.
Қосымша ақпарат
Саралау:
Тапсырмаларды жеңілден
күрделіге қарай реттеп беремін
Оқушыларға деңгейлік
тапсырмаларды орындауға, сол
арқылы өзінің білімін
жетілдіруге мүмкіндік беремін,
Салалас құрмалас сөйлемдер
туралы өздері таныс
ақпараттардағы, көркем
әдебиеттердегі деректермен
алмасады.
Қысқа мерзімді жоспар 8 сынып
Қысқа мерзімді жоспар 8 сынып
Қысқа мерзімді жоспар 8 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.