"Өзін-өзі тану" пәні бойынша сабақ жоспары "Менің талпыныстарым" 5 класс
Оценка 4.8
Разработки уроков
docx
воспитательная работа
5 кл
20.09.2017
Өзін-өзі тану сабағының жоспары
Мектеп: Мұғалжар ауданы Қандыағаш қалалық №4 орта мектебі
Мерзімі :
№: 3 сабақ. ( Жаңа сабақ)
Тақырыбы: Менің талпыныстарым
Құндылық: Ақиқат
Мұғалім: Кужаниязова Гульдана
Класс: 5 «А»,«Ә», Оқушылар саны: 5а класс- ; 5ә класс-
Сабақ мақсаты: Оқушыларға адамның мақсатына талпыныссының маңыздылығын ұғындыру арқылы ақиқат құндылығының мәнін ашу
Міндеттері:
1. Оқушыларға талпыныс,ұмтылыс ұғымдарының мағынасын түсіндіре отырып,ізденімпаздық қасиеті туралы түсінік беру.
2. Оқушыларды алға қойған мақсатына жетуге талпынуға үйрету арқылы жігерлілік қасиетіне баулу.
3. Оқушыларды мақсаткерлікке тәрбиелеу Ресурстар:
Оқулық, дәптер (аудио,видио жазбалары )
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқу құралдарына назар аудару. 5Т
2.Тыныштық сәті. «Күннің нұры» (5 минут)
Үй тапсырмасын тексеру:
№ 3 сабақтағы «Ағаштағы ұлу»
• Ағашқа өрмелеген ұлудың көздегені не деп ойлайсыңдар?
• Мақсатқа қол жеткізу оңай ма? Неліктен?
• Мақсатшыл адамның бойында қандай қасиеттер болады?
• Өзің алдыңа қандай мақсат қойдың? Сабақ барысын талдау:
4.Дәйексөз.
«Жақсы мінез-бүкіл өмірінің сарқылмас байлығы»
Халел Досмұхаммед
Бәріміз қосылып айту.
2рет ұлдарға, 2рет қыздарға, 1рет хормен айту.
4.Әңгімелеу. Жаңа ақпаратпен таныстыру.
Атасы он жасар ұл баласымен далада келе жатып, баласынан сұрады: – Анау өрмекшiнi көремiсiң, не iстеп жүр? – Көремiн, өрмек тоқып жүр. – Анау құмырсқаны көремiсiң? – Көремiн, аузында бiр нанның уалшығы бар, жүгiрiп кетiп барады. – Жоғары қара, аспанда не көрiнедi? – Жоғарыда қарлығаш ұшып жүр, аузында кесе тiстеген шөбi бар. Сонда атасы айтты: – Олай болса, шырағым, ол кiшкентай жәндiктер саған үлгi. Өрмекшi маса, шыбынға тұзақ құрып жүр, ұстап алған соң, өзiне азық етуге. Құмырсқа бала-шағаларына тамақ аулап, бiр нанның уалшығын тапқан соң өзi жемей, аузына тiстеп, қуанғаннан үйiне жүгiрiп қайтып барады. Қарлығаш балапандарына ұя iстеуге шөп жиып жүр. Жұмыссыз жүрген бiр жан жоқ. Сенi де құ-дайтағала босқа жүруге жаратпаған, жұмыс iстеуге әдеттену керек, – дедi.
5.Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.
1-3 тапсырма беріледі үш қатарға,әр оқушы жазып талдап,оқып шығады
6.Топпен ән айту.
«Айгөлек» Сөзі нығмет Баймұхаммедов
Әні Бақытжан Байқадамов
7.Үй тапсырмасы.
4 сабақты қарап ,оқып келіңдер.
Василий Сухомлинскийдің «Өмірдегі басты нәрсе не?» атты әңгіме
8. Жүректен жүрекке
- Барлық айтылған жақсы ойларды жүрегіміздің түкпіріне апарып орналастырайық.
- Сабақ аяқталды. Бүгінгі күндерін қуаныш әкелсін."Өзін-өзі тану" пәні бойынша сабақ жоспары
Документ Microsoft Office Word (2).docx
Өзінөзі тану сабағының жоспары
Мектеп: Мұғалжар ауданы Қандыағаш қалалық №4 орта мектебі
Мерзімі :
№: 3 сабақ. ( Жаңа сабақ)
Тақырыбы: Менің талпыныстарым
Құндылық: Ақиқат
Мұғалім: Кужаниязова Гульдана
Класс: 5 «А»,«Ә», Оқушылар саны: 5а класс- ; 5ә
класс-
Ресурстар:
Оқулық,
дәптер
(аудио,вид
ио
жазбалары
)
Сабақ
барысын
талдау:
Сабақ мақсаты: Оқушыларға адамның мақсатына талпыныссының маңыздылығын
ұғындыру арқылы ақиқат құндылығының мәнін ашу
Міндеттері:
1. Оқушыларға талпыныс,ұмтылыс ұғымдарының мағынасын түсіндіре отырып,ізденімпаздық
қасиеті туралы түсінік беру.
2. Оқушыларды алға қойған мақсатына жетуге талпынуға үйрету арқылы жігерлілік қасиетіне
баулу.
3. Оқушыларды мақсаткерлікке тәрбиелеу
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқу құралдарына назар аудару. 5Т
2.Тыныштық сәті. «Күннің нұры» (5 минут)
Үй тапсырмасын тексеру:
№ 3 сабақтағы «Ағаштағы ұлу»
Ағашқа өрмелеген ұлудың көздегені не деп ойлайсыңдар?
Мақсатқа қол жеткізу оңай ма? Неліктен?
Мақсатшыл адамның бойында қандай қасиеттер болады?
Өзің алдыңа қандай мақсат қойдың?
4.Дәйексөз.
«Жақсы мінезбүкіл өмірінің сарқылмас байлығы»
Бәріміз қосылып айту.
2рет ұлдарға, 2рет қыздарға, 1рет хормен айту.
Халел Досмұхаммед
4.Әңгімелеу. Жаңа ақпаратпен таныстыру.
Атасы он жасар ұл баласымен далада келе жатып, баласынан сұрады: – Анау өрмекшiнi көремiсiң, не
iстеп жүр? – Көремiн, өрмек тоқып жүр. – Анау құмырсқаны көремiсiң? – Көремiн, аузында бiр нанның
уалшығы бар, жүгiрiп кетiп барады. – Жоғары қара, аспанда не көрiнедi? – Жоғарыда қарлығаш ұшып
жүр, аузында кесе тiстеген шөбi бар. Сонда атасы айтты: – Олай болса, шырағым, ол кiшкентай
жәндiктер саған үлгi. Өрмекшi маса, шыбынға тұзақ құрып жүр, ұстап алған соң, өзiне азық етуге.
Құмырсқа балашағаларына тамақ аулап, бiр нанның уалшығын тапқан соң өзi жемей, аузына тiстеп,
қуанғаннан үйiне жүгiрiп қайтып барады. Қарлығаш балапандарына ұя iстеуге шөп жиып жүр.
Жұмыссыз жүрген бiр жан жоқ. Сенi де құдайтағала босқа жүруге жаратпаған, жұмыс iстеуге
әдеттену керек, – дедi.
5.Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.
13 тапсырма беріледі үш қатарға,әр оқушы жазып талдап,оқып шығады
6.Топпен ән айту.
«Айгөлек» Сөзі нығмет Баймұхаммедов
Әні Бақытжан Байқадамов
7.Үй тапсырмасы.
4 сабақты қарап ,оқып келіңдер.
Василий Сухомлинскийдің «Өмірдегі басты нәрсе не?» атты әңгіме
8. Жүректен жүрекке Барлық айтылған жақсы ойларды жүрегіміздің түкпіріне апарып орналастырайық.
Сабақ аяқталды. Бүгінгі күндерін қуаныш әкелсін.
"Өзін-өзі тану" пәні бойынша сабақ жоспары "Менің талпыныстарым" 5 класс
"Өзін-өзі тану" пәні бойынша сабақ жоспары "Менің талпыныстарым" 5 класс
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.