1 сынып дүниетану пәні Сабақ тақырыбы: Тазалық - денсаулық кепілі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты 1.1.4.1. жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру.
Сабақ мақсаты:Барлық оқушылар:жеке бас гигиенасын сақтауды біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:жеке бас гигиенасының құралдарын анықтайды.
Кейбір оқушылар : жеке бас гигиенасының ережелерін құрайды.
ҚМЖ Дүниетану.docx
Пән: дүниетану Мектеп:
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Мен және қоғам
Күні:28.07.17ж.Мұғалімнің атыжөні:
Сынып:1А Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ
тақырыбы:
Осы сабақта
қол жеткізілетін
оқу мақсаты
Сабақ
мақсаты:
1.1.4.1. жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын
түсіндіру.
Тазалық денсаулық кепілі
Барлық оқушылар:жеке бас гигиенасын сақтауды
біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:жеке бас гигиенасының
құралдарын анықтайды.
Кейбір оқушылар : жеке бас гигиенасының ережелерін
құрайды.
Білу, түсіну,қолдану.
Ойлау
дағдыларының
деңгейі:
Бағалау
критерийлері:
Жеке бас гигиенасының құралдарын атайды.
Гигиенаға байланысты тәртіп ережелерін анықтайды.
Гигиена сақтау туралы әңгімелейді.
Гигиена, ауыз қуысы, тазалық.
оқушылардың бірбіріне көмектесу, ынтымақтастыққа
үйрету
Көркем өнер, сауат ашу.
Тілдік
мақсаттар:
Құндылықтард
ы дарыту:
Пәнаралық
байланыстар:
АКТ пайдалану
дағдылары:
Бастапқы білім: «Ыстық орындық» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау
Флипчарт , бейнежазба.
Сабақ барысы
Сабақтағыжоспарланғанісәрекет
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы Психологиялық ахуал
Қол алысып, кәне, біз!
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге!
Қандай жақсы бір тұру,
Ресурстар
Музыкалық
әуен Достарыңмен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
Ширату жаттығуы
Сабақты өткен тақырып бойынша сұрақ
қойып «Ыстық орындық» әдісін
қолдану арқылы бастау.
дене жаттығулары деген не?
денсаулықты қалай сақтау керек?
дене мүшелерін атаңыз
әр дене мүшелерінің атқаратын
қызметін атаңыз
«Адасқан сөздерді тап»
кепілі,Тазалық,денсаулық.
дұрыс орналастырып сөйлем құрап,
бүгінгі сабақ тақырыбын тауып айтады.
Тазалықденсаулық кепілі.
Топқа бөліну.Топ басшысын сайлау.
(сабын, щетка, тарақ, орамал суреттері
арқылы 4 топқа бөлінеді)
Әр оқушыға бағалау парағы беріледі.
Бағалау парағы
Оқушының атыжөні:
№ 1
2
3
4
Сабақтың
ортасы
(МК) Сабақтың тақырыбы,
мақсаты,бағалау критерийлері
хабарланады.
Таныс емес сөздерге түсініктеме беріліп
өтеді.(гигиена, ауыз қуысы, тазалық)
орындық
флипчарт
Қима
суреттер
Флипчарт
(Ө) «Ия –жоқ әдісі»
Тапсырма №1.Берілген сөйлемдерді
мұқият оқыңыз. (+/) белгілеңіз.
Үлестірмелі
қима қағаз
Жеке бас гигиенаын сақтау
дегенімізтазалық сақтау.
Әр адамның жеке орамалы
болғаны жөн
Жемісжидектерді жуып жеу
+/
Бағалау
парағы Суреттер,
постер
Бағалау
парағы
Бағалау парағы
Оқушының атыжөні:
№ 1
2
3
4
міндетті емес.
Тісті күнделікті тазалап тұру
керек.
Қолды күніне бірнеше рет жуу
керек
Бағалау : жұпта бірбірін бағалау.
(Т) «Айырмашылығы неде?»әдісі
Тапсырма №2.Оқушылардың жеке бас
гигиенасын сақтауда пайдаланатын
заттарды атап, жарнамалаңыз.
Бағалау.Смайлик жапсыру.Топ
топты бағалайды.
Сергіту сәті
Қоян,қоян тұршы,
Беті,қолды жушы.
Айнаға қарашы,
Шашыңды тарашы.
Әдемі көйлек кийші,
Орныңа отыршы.
(Ж) «Ойлан.Жұптас.Бөліс»
Тапсырма №3.Суретке мұқият
қараңыз.Осы суретке жеке бас
гигиенасының ережесін жазыңып оқыңыз.
дәптер
бағалау
парағы
Тапсырма
жазылған
үлестірмелі
қима қағаз
Бағалау: бағалау парағы
(Ұ) «Ойлан, тап!»
Тапсырма №4 Суретке мұқият
қараңыз.Суретте балаға тазалық
сақтауға қажетті заттарды анықтауға
сәйкестендіріп көмектесіңіз. Жұпта жеке бас гигиенасын сақтаудың
маңыздылығы туралы әңгімелеңіз.Мақал
мәтел келтіріңіз.
Дескриптор:
Білім алушы:
тазалықты сақтауға қажетті заттарды
аықтайды.
гигиена сақтаудың маңыздылығын
туралы әңгімелейді.
Бағалау : бағалау парағына (5ұпай)
Сабақтың тақырыбын меңгерілген
деңгейін бағалау үшін сұрақжауап
әдісін қолданылып жұмыс жүргізіледі.
Гигиена дегеніміз не?
Тазалықты сақтау дегенді қалай
түсінесін?
Тазалықтың маңыздылығын түсіндіріңіз.
Бағалау парағы
Оқушының атыжөні:
№ 1
2
3
4
Сабақтың соңы Рефлексия«Табыс сатысы»
Бағалау
парағы
Стикерлер
Саралау – оқушыларға
қалай
көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары
оқушыларға қандай
міндет қоюды
жоспарлапотырсыз?
(ӨЖ) «Ия –жоқ әдісі»
Саралап оқыту «Қарқын» тәсілі.
(ТЖ) «Айырмашылығы неде?»
Бағалау – оқушылардың
материалдымеңгерудеңгейі
н
қалайтексерудіжоспарлайс
ыз?
Денсаулықж
әнеқауіпсізді
к
техникасыны
ңсақталуы
Оқу мақсатын негізге алып
оқушылардың ойлау дағдылары
білу,түсіну,қолдануды жетістік
Акт 15 мин қолдану критерийлер, кері
байланыс,дескрипторлар,түрлі
тапсырмалар арқылы меңгеру
деңгейлерін тексеремін.
әдісі Саралап оқыту
«Тапсырма» тәсілі.
(ЖЖ) «Ойлан.Жұптас.Бөліс»
Саралап оқытудың
«Қорытынды» тәсілі
(ҰЖ) «Ойлан, тап!»
Тапсырма №4 Суретке мұқият
қараңыз.Суретте балаға тазалық
сақтауға қажетті заттарды
анықтауға сәйкестендіріп
көмектесіңіз.Жұпта жеке бас
гигиенасын сақтаудың
маңыздылығы туралы
әңгімелеңіз.Мақалмәтел
келтіріңіз. Саралап оқытудың
«Жіктеу» тәсіліҚабілеттері
жоғары оқушыларға тапсырмалар
күрделенеді.. Мысалы:қорытынды
жаса,ереже жаз.
Бағалау парағы
Оқушының атыжөні:
№ 1
2
3
4
1 сынып Дүниетану ҚМЖ сабақ жоспары
1 сынып Дүниетану ҚМЖ сабақ жоспары
1 сынып Дүниетану ҚМЖ сабақ жоспары
1 сынып Дүниетану ҚМЖ сабақ жоспары
1 сынып Дүниетану ҚМЖ сабақ жоспары
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.