4сынып әдебиеттік оқу Әнші Әміре Смағұлова Нұргүл Қабдешқызы
Оценка 4.6
Разработки уроков
doc
русская литература
4 кл
03.04.2017
Сәлемдесу
Психологиялық сәт.
Әрбір адам-туысым,досым,жұрағат,
Әрбір сабақ-үйрену,ұғу,ұлағат.
Әрбір сөзім-шындық,бірлік,адалдық,
Әрбір ісім-тілек,тірлік, тазалық
Бүгінгі сабағымыз мынадай бөлімдерден тұрады.
І. Қайталау -сөз анасы.
ІІ.Ой түбінде алтын бар,ойлай білсең табылар.
ІІІ.Білгенге маржан,білмеске –арзан.
ІҮ.ойға түтім,ойландым.
Сабағымызды Ғабиден мұстафиннің «Мұралардың ең қымбатты сөз.Өмірде асыл адам да,нәрсе де тозады,жоғалады.
«Асыл сөз мәңгі жасайды»
Асыл сөз айтып, артынан із қалдырып кеткен ұлы адамдардың өмірімен жақсы ісітерімен танысып оқып жатырмыз..
І. Қайталау -сөз анасы.
(Үй тапсырмасын сұрау.)
Үйге Халыққа жеткіз күйімді әңгімесін оқып келдіңдер.
Топқа тапсырма
1топ Мәтінің мазмұнын айтып,көрніс көрсету.
2топ Динамен Құрманғазы туралы не білемін?
3топ Дина мен Құрманғазы күйлері
4топ Динаға Құрманғазыға бес жол өлең Күй атасы Құрманғазы,оның шәкірті Дина Нұрпейісованың үй тапсырмасынан жетік білдік.
Осы сабағымыздың қорытындысы ретінде « Көбік шашқан» күйін тыңдау.
Оқушыларды топқа бөлу .Топ ережесін өзім оқимын
1топ Домбыра
2топ Қобыз
3топ Сыбызғы
4топ Жетіген
ІІ.Ой түбінде алтын бар,ойлай білсең табылар
Сөзжұмбақ
1.Бұрып қойған сағаттай,
Айқайлайды таң атпай (әтеш)
2.Қыс бойы жылтырладым,
Көктемде сарқырадым. (мұз)
3.Желіп-желі етіп сақалы,
Қолыңнан дәм татады. (ешік)
4.Ұйықтауды білмейді,
Сөйлеседе жүрмейді.(радио)
5.Үлкен дәудің өзі,
Көрмес бірақ өзі.(терезе)
Ендеше балалар, Құрманғазы атамыз бен Дина апамыз қазақ даласына осындай құнды күйлерін тастап кеткен болса,бүгінгі сабағымыз қазақ ән өнерінің дүлдүл әншісі-қазақтың атын шетелдерге паш еткен,ғажап дауысты Әміре Қашаубаев
туралы Мұзафар Әлімбаев жазған «Әнші Әміре »мәтінімен танысамыз. М.Әлімбаев кім? слайдСәлемдесу
Психологиялық сәт.
Әрбір адам-туысым,досым,жұрағат,
Әрбір сабақ-үйрену,ұғу,ұлағат.
Әрбір сөзім-шындық,бірлік,адалдық,
Әрбір ісім-тілек,тірлік, тазалық
Бүгінгі сабағымыз мынадай бөлімдерден тұрады.
І. Қайталау -сөз анасы.
ІІ.Ой түбінде алтын бар,ойлай білсең табылар.
ІІІ.Білгенге маржан,білмеске –арзан.
ІҮ.ойға түтім,ойландым.
Сабағымызды Ғабиден мұстафиннің «Мұралардың ең қымбатты сөз.Өмірде асыл адам да,нәрсе де тозады,жоғалады.
«Асыл сөз мәңгі жасайды»
Асыл сөз айтып, артынан із қалдырып кеткен ұлы адамдардың өмірімен жақсы ісітерімен танысып оқып жатырмыз..
І. Қайталау -сөз анасы.
(Үй тапсырмасын сұрау.)
Үйге Халыққа жеткіз күйімді әңгімесін оқып келдіңдер.
Әнші Әміре.doc
Смағұлова Нүргүл
Қостанай облысы
Амангелді ауданы
Амантоғай орта мектебі
Тақырыбы: Әнші Әміре
Мақсаты.Әңгіменің негізгі идеясын меңгеру,ұғыну
Әміре Қашаубаевтың өмірі мен өнер жолы туралы таныстыру.
Міндеттер: Әміре Қашаубаев заманындағы ұлттық мәдениетіміздің,тарихымыздың
өшпес мұрасы екендігін ұғындыру.
Оқыту нәтижесі:Ой өрісін дамыта отырып,шығармадағы көркем сөздерді өз сөздік
қорларына қолданып,жүйелі баяндай білуге үйрету
Сабақтың барысы:
Мұғалімнің ісәрекеті
кез
ең
Оқушының іс
әрекеті
Модульдер
уақыт
Сәлемдесу
Психологиялық сәт.
Әрбір адам
туысым,досым,жұрағат,
Әрбір сабақүйрену,ұғу,ұлағат.
Әрбір сөзім
шындық,бірлік,адалдық,
Әрбір ісімтілек,тірлік, тазалық
Бүгінгі сабағымыз мынадай
бөлімдерден тұрады.
І. Қайталау сөз анасы.
ІІ.Ой түбінде алтын бар,ойлай
білсең табылар.
ІІІ.Білгенге маржан,білмеске –
арзан.
ІҮ.ойға түтім,ойландым.
Сабағымызды Ғабиден
мұстафиннің «Мұралардың ең
қымбатты сөз.Өмірде асыл адам
да,нәрсе де тозады,жоғалады.
«Асыл сөз мәңгі жасайды»
Асыл сөз айтып, артынан із
қалдырып кеткен ұлы адамдардың
өмірімен жақсы ісітерімен
танысып оқып жатырмыз..
І. Қайталау сөз анасы.
(Үй тапсырмасын сұрау.)
Үйге Халыққа жеткіз күйімді
әңгімесін оқып келдіңдер.
7мин
Көшбасшылық,
сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету.
Формативті бағалу
Орындырынан
тұрып,хормен
айтады.
Ролдік
1мин
Оқушылар өз
ойларын ортаға
салып жауап
береді. Топқа тапсырма
1топ Мәтінің мазмұнын
айтып,көрніс көрсету.
2топ Динамен Құрманғазы туралы
не білемін?
Көріністерін
көрсетеді.
у
т
я
о
н
ы
ғ
ы
л
ы
ш
у
ғ
ы
з
ы
Қ
«
» 3топ Дина мен Құрманғазы
күйлері
4топ Динаға Құрманғазыға бес
жол өлең Күй атасы
Құрманғазы,оның шәкірті Дина
Нұрпейісованың үй
тапсырмасынан жетік білдік.
Осы сабағымыздың қорытындысы
ретінде « Көбік шашқан» күйін
тыңдау.
Оқушыларды топқа бөлу .Топ
ережесін өзім оқимын
1топ Домбыра
2топ Қобыз
3топ Сыбызғы
4топ Жетіген
7мин
Көшбасшылық,
сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету.
Формативті бағалу
Ролдік
Домбыра,қобыз,
сыбызғы
жетіген
суреттері
арқылы топқа
бөлу
1мин а
н
ы
ғ
а
М
«
»
у
ш
а
ы
н
ІІ.Ой түбінде алтын бар,ойлай
білсең табылар
Сөзжұмбақ
1.Бұрып қойған сағаттай,
Айқайлайды таң атпай (әтеш)
2.Қыс бойы жылтырладым,
Көктемде сарқырадым. (мұз)
3.Желіпжелі етіп сақалы,
Қолыңнан дәм татады. (ешік)
4.Ұйықтауды білмейді,
Сөйлеседе жүрмейді.(радио)
5.Үлкен дәудің өзі,
Көрмес бірақ өзі.(терезе)
Ендеше балалар, Құрманғазы
атамыз бен Дина апамыз қазақ
даласына осындай құнды күйлерін
тастап кеткен болса,бүгінгі
сабағымыз қазақ ән өнерінің
дүлдүл әншісіқазақтың атын
шетелдерге паш еткен,ғажап
дауысты Әміре Қашаубаев
туралы Мұзафар Әлімбаев жазған
«Әнші Әміре »мәтінімен
танысамыз. М.Әлімбаев кім?
слайд
Оқулықпен жұмыс.
Тізбектей оқиды
Сөздікпен жұмыс
Клуб
мәтіндегі негізгі ойды анықтау
үшін мынадай тапсырмалармен
жұмыс.
1топ.Халық арасында концерт
қою
2топ Клуб есігіндегі қара құлып
3топ әнші Әміре дауысы
4топ Халықтың жиналуы
Ақпараттық
коммуникациялық
технология
Оқушылар
сөзжұмбақты
шешеді.
Білім алудағы
жаңа тәсілдер
15мин
Оқушылар
мұғаліммен
бірге оқиды
қиын сөздердің
астын сызады.
Оқушылар
берілген
тапсырманы
орындайды.
Сыни тұрғыдан
ойлау
5мин с ІІІ.Білгенге маржан,білмеске –
ы
н
а
ғ
л
о
т
й
о
арзан.
Әнші Әміре Қашаубаев кім?
Видео
Риддер(суретін көрсту)
Балқадиша әнін тыңдау.
Шығармшылық тапсырма
1топ Әміре Қашаубаев кім?ребус
2топСемантикалық карта ребус
3топ Өнер туралы мақал Өнер
адамдарын халық неге
құрметтейді?
4топМенің сүйікті әндерім мен
әншілерім тақырыбында эссе
жазу.
Құлақтан кіріп бойды алар
Жақсы әнмен тәтті күй
Көңілге түрлі ой салар
Әнді сүйсең ,менше сүй.деп ұлы
ақын Абай айтқандай біз өнер
адамын әрқашан құрметтеп, ұлы
бабаларыздың жақсы мұраларын
мақтанышпен жоғалтай қадірлеп
құрметтеуміз керек.
Мұзафар Әлімбаевтың Әнші
Әміре мәтінін оқып,мәтінен
табиғатты суреттеген жерді тауып
дәптерге жазу.
е
г
й
Ү
«
м
р
ы
с
п
а
т
»
а
у Мұғалім оқушыларды бағалайды. Оқушылар
а
л
а
ғ
а
Б
бағалау парағы
бойынша өз
пікірін
ұнағанын,алған
әсерін жазады.
АКТ,талантты
дарынды
оқушылармен
жұмыс
5мин
Оқушыларды
әміре
Қашаубаев
еңбектерімен
таныстыру
Берілген
тапсырманы
орындап ортаға
шығып жауап
береді.
1мин
Оқыту үшін
бағалау мен
оқытуды бағалау.
1мин
4сынып әдебиеттік оқу Әнші Әміре Смағұлова Нұргүл Қабдешқызы
4сынып әдебиеттік оқу Әнші Әміре Смағұлова Нұргүл Қабдешқызы
4сынып әдебиеттік оқу Әнші Әміре Смағұлова Нұргүл Қабдешқызы
4сынып әдебиеттік оқу Әнші Әміре Смағұлова Нұргүл Қабдешқызы
4сынып әдебиеттік оқу Әнші Әміре Смағұлова Нұргүл Қабдешқызы
4сынып әдебиеттік оқу Әнші Әміре Смағұлова Нұргүл Қабдешқызы
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.