Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Мектеп: №204 Күні: 02.06.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Кенжеғараева Гүлнұр Қашақбайқызы Сынып: Қатысқандар: 24 Қатыспағандар: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Аралас сандарды қосу |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
5.1.2.20 Аралас сандарды қосу және азайтуды орындау |
Ойлау дағдылары
|
Білу, түсіну, қолдану |
Сабақтың мақсаты
|
Барлығы: Бөлімдері бірдей аралас сандарды қоса алады Көпшілігі: Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады. Кейбірі:Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосады |
Бағалау критерийі
|
1.Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қоса алады 2. аралас санды бұрыс бөлшек ке айналдыра алады, 3. ЕКОЕ –гін таба біледі,толықтауыш көбейткішті есептей алады, аралас сандарды қоса біледі |
Тілдік мақсаттар
|
Берілген аралас сандарды қосуда келесі сөз тіркестерін қолданады. Аралас сандарды қосу үшін.... Аралас сандарды натурал санға қосу үшін... Жай бөлшек пен аралас сандарды қосу үшін |
Құндылықтарға баулу
|
Ұлттық бірлік, бейбітшілік пен бірлік. Оқушыларды өз бетімен жұмыс жасау мәдениетін дамыту, ұйымшылдыққа үйрету, бірін-бірі сыйлау |
Пəнаралық байланыс
|
Химия 8 сынып Химиялық реакцияларды қосу, азайту Информатика акт |
Алдыңғы білім
|
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
Сабақтың басы |
I.Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларға жай бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сан, натурал сандар жазылған карточкалар таратылады. Солар бойынша оқушылар топқа бөлінеді. 1 Үй жұмысын тексеру «Сен маған, мен саған» әдісі бойынша оқушылар бір-біріінің үй жұмысын тақтадағы жауаппен тексереді. 2. Өткен сабақты қайталау мақсатында ширату жаттығуларын орындайды. 1 Екі ыдыс бірдей көлемдегі сумен толтырылған. Бірінші ыдыстағы судың і , ал екінші ыдыстағы судың -і жұмсалды. Қай ыдыста су артық қалды. 2 Ұзындықтары бірдей қызғылт, көк және жасыл түсті жолақ алынды. Қызғылт жолақтың ұзындығының -і, көктен -і, жасылдан -і қиып алынды. Қай жолақ ең қысқа болып қалды. 3. Бұл жерде қандай амалдарды орындадыңдар? 4. Бүтін бөліктен жай бөлшекті қалай азайттыңыздар? 5. Ал енді бөлімдері әртүрлі болса жай бөлшектерді қалай салыстырамыз? 6. Олай болса ЕКОЕ дегеніміз не? 7. Борбада 5 алма бар еді. Арман ондағы 1 алманың бөлігін жеп, қалғанын қайта дорбаға сала салды. Қалай ойлайсыздар дорбада қанша бөлік алма қалды? 8. Олай болса аралас сан ұғымын кім түсіндіріп береді? 3. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады. |
Үлестірме топқа бөліну
|
||||||||||||||
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
II. Жаңа материалдарды баяндау.
Оқушылардан мына видеодан не түсінгендігі туралы сұраймын. Оқушылар өз ойын айтып талқылайды. Енді осы суретті есеп түрінде жазып көрейік.
Бұдан соң оқушылармен ережені қорытып шығарамыз.
Топтық жұмыс «Серіктесті оқыту» әдісі №458 есеп бойынша 4 топ бір –бір есептен шығарады. Әр топ басшылары тобындағы әлсіз оқушыға түсіндіреді. Сол оқушы топта қорғайды. Содан соң кері байланыс бутерброды жүргізіледі. Тақтаға шыққан оқушының жақсы тұстарын айтып қарсы топтың мүшелері мадақтайды. Енді есептерін тексеру барысында жіберген кемшіліктер айтады. , Тақтадағы тұрған оқушыға өткен тақырып бойынша сұрақ қояды?Енді өздерінің ұсыныстарын айтады. Қарсы топтың топ басшылары мадақтау әдісі бойынша бағалайды.
Жеке жұмыс №455 №456 №457 есептердің алғашқы 4 есебі Есептер әр оқушыға жеке-жеке беріледі. Есептердің шешімін дескриптор арқылы бағалаймын. Әр дұрыс жауап 1 балл
Қосымша есеп. 3.14 (а.ә,б,в)
Қорытынды «Конверттегі сұрақ» әдісін пайдаланады Бөлімдері бірдей аралас сандар қалай қосылады? 2. Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыруға мысал келтір. . 3. Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосу ережесін айт немесе мысал келтір Кері байланыс БББ кестесі
Үй тапсырмасы №455, №456, №457 қалғаны Алымдары 1 –ге тең болатын жай бөлшектерді қосудың тағы бір тәсілін тауып кел Алымдары бірдей болатын жай бөлшектерді қосудың тағы бір тәсілін тауып кел
|
Видео сабақ Bilimland.kz
флипчарт
Үлестірме топтық жұмыс
Конверт, стикер
үлестірмелі БББ кестесі |
||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||
Топтық жұмыста белсенді оқушылар әлсіз оқушыларға көмектеседі
Қабілетті оқушыларға қосымша дидактикалық материалдан есеп беріледі, үй тапсырмасына зерттеушілік тапсырма беріледі |
Топтық жұмыста оқушылар бірі-бірімен диалог жүргізеді. Бір-бірін мадақтайды, сұрақ қояды ,ұсыныстарын айтады, бағалайды
Жеке жұмыс дескриптор бойынша әрбір оқушы бағаланады |
Оқушылардың қабілетіне қарай үй тапсырмалары өлшемді етіп беріледі
Топтық жұмыс орындау барысында оқушылардың бірлесе жұмыс жасау мәдениетін ұстануына тәртіптің болуын қадағалайды |
||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? |
|
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?
|
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.