Сөзжұмбақ арқылы ақша сөзін шығару
Ақша ұсақтау
10 теңгелік монеталарды ұсақтау арқылы берілген заттың құнын дұрыс төлеп жаттығу.
— Кім дүкенге барып көрді?
— Сендер дүкенге барғанда не істедіңдер? (Са тушыдан тауар алдыңдар, ақша бердіңдер, сатушы тауарды берді және артық ақшаны қайтарды.)
— Біз сатып алатын заттың бағасы қанша тұра тынын қайдан білеміз?
— Қолыңдағы ақшамен заттың құны қанша болса, тура сонша монетамен дәлме-дәл төлеуге бола ма? (Үнемі солай төлеуге мүмкіндік болмайды.)Сөзжұмбақ арқылы ақша сөзін шығару
Ақша ұсақтау
10 теңгелік монеталарды ұсақтау арқылы берілген заттың құнын дұрыс төлеп жаттығу.
— Кім дүкенге барып көрді?
— Сендер дүкенге барғанда не істедіңдер? (Са тушыдан тауар алдыңдар, ақша бердіңдер, сатушы тауарды берді және артық ақшаны қайтарды.)
— Біз сатып алатын заттың бағасы қанша тұра тынын қайдан білеміз?
— Қолыңдағы ақшамен заттың құны қанша болса, тура сонша монетамен дәлме-дәл төлеуге бола ма? (Үнемі солай төлеуге мүмкіндік болмайды.)
Ақша ұсақтау..docx
Күні:
Мектеп:
Пәні : Математика
Сабақтың тақырыбы:
Сабаққа негізделген оқу
мақсаттары:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Мұғалімі:
Ақша ұсақтау.
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды
орындау
1.5.1.2 орынды, бағытты, заттардың арасындағы қашықтықты
анықтайтын сандарды, заттарды, тауар бағаларын/терминдерді
салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану
Сабақтан күтілетін нәтиже: Барлық оқушылар орындай алады: . Сандарды, заттарды, тауар
бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: Монеталарды ұсақтау арқылы берілген
заттың құнын төлей алады.
Кейбір оқушылар : Өмірмен байланыстыра алады.
Ақша,ұсақтау
Сауат ашу,дүниетану
суреттер;монета;оқулық
Баға
Берілетін тапсырмалар мен қолданылатын әдістер Бағалау критерийлері
Тілдік мақсат
Пәнаралық байланыс
Ресурстар
Алдыңғы оқу
Сабақ жоспары
Сабақтың барысы және
жоспарланған уақыт
Басы
Ортасы
Сәлемдесу.
1.Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Мақсатымыз білім алу,
Міндетіміз еңбек ету.
Еңбек ету арқылы,
Беске қолды жеткізу.
2.Топқа бөлу
Оқу құралдарын түгендеу.
Назарын сабаққа аудару.
«Кім математик» ойыны
Шығарып көр.
Сөзжұмбақ арқылы ақша сөзін шығару
Ақша ұсақтау
10 теңгелік монеталарды
берілген заттың құнын дұрыс төлеп жаттығу.
— Кім дүкенге барып көрді?
— Сендер дүкенге барғанда не істедіңдер? (Са
тушыдан тауар алдыңдар, ақша бердіңдер,
сатушы тауарды берді және артық ақшаны
қайтарды.)
— Біз сатып алатын заттың бағасы қанша тұра
тынын қайдан білеміз?
— Қолыңдағы ақшамен заттың құны қанша болса,
тура сонша монетамен дәлмедәл төлеуге бола ма?
(Үнемі солай төлеуге мүмкіндік болмайды.)
Заттың құны қанша болса, сонша ақшамен дәлме
ұсақтау арқылы
мен жұмыс түрі
топпен жұмыс
Жеке жұмыс
Жеке жұмыс 1 теңгеліктерден басқа тағы қандай
дәл төлеу үшін құны үлкен монеталарды құны
өзінен кіші монеталарға ұсақтауға болады.
. 10 теңгелік монетаны қалай ұсақтауға долады?
монеталармен ұсақтауға болады?.
«Кім математик» ойыны
. Алдымен 20 теңгені ұсақтаудың бірнеше түрін
айту.
Әр топтың 20 теңгелікті қандай монета
түрлерімен ұсақтағанын тексеру. 50 теңгені төлеу
жолдарының
бірнешетүрін
. Оқушылардың көмегімен
таптыру..
Топпен жұмыс
«Сұрақжауап» ойыны
— белгілі бір соманы жинау дегенді қалай
түсінесің?
— Баға нені көрсетеді?
— Бағасы 16 тг тұратын затты сатып алу үшін
қандай монеталарды пайдаланар едің?
— Әмияныңда 80 теңге бар. Осы ақшаны
пайдаланып, мына заттардың ішінен қайсысын
сатып алар едің?
Заттар: кітап 90 тг, қалам 50 тг, қарындаш 10 тг.
(Жауабы: қалам 50 тг, қарындаш 10 тг.)
Шығарып көр.
Өзінөзі бағалау
Бүгінгі сабақта не қиын болды?
Рефлексия
Жеке жұмыс
Смайлик
Соңы
Үй тапсырмасы
Бағалау
Кері байланыс
Сабақтың мақсаты мен
сабақта жоспарланған іс
әрекеттерді орындауда
не тиімді болды?
Сабақтың мақсаты мен
сабақта жоспарланған іс
әрекеттерді орындауда
не тиімсіз болды? Келесі сабақта өз
жоспарыңызға қандай
өзгерістер енгізген болар
едіңіз?
Ақша ұсақтау.
Ақша ұсақтау.
Ақша ұсақтау.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.