Бір мүшелер және оларға амалдар қолдану
Оценка 5

Бір мүшелер және оларға амалдар қолдану

Оценка 5
docx
18.06.2020
Бір мүшелер және оларға амалдар қолдану
Бір мүшелер және оларға амалдар қолдану. Бір мүшенің стандарт түрі.docx

Қысқа мерзімді жоспар

 

Сабақ  жоспары

Мектеп: 249 мектеп-лицей

                                                         

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:

  7.1.С.  Бір мүшелерді стандарт түрге келтіру.

 

Күні: 

Мұғалімнің аты-жөні: Ибраимова Раушан Талғатқызы

 

 

Сынып: 7

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

 

Сабақ тақырыбы

Бір мүшелер және оларға амалдар қолдану. Бір мүшенің стандарт түрі.

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.2.  Бір мүшенің анықтамасын білу және оның коэффиценті мен дәрежесін табу.

7.2.1.3. Бір мүшені стандарт түрде жазу.

7.2.1.4. Бір мүшені көбейтуді орындау және керісінше оны көбейтінді түрде көрсету.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: 1. Бір мүшенің анықтамасын біледі.

2. Санды көбейткіштерді орындай алады және әріпті көбейткіштерді орындай алады                                                                                           

 3.Бір мүшелі көбейту амалын орындайды.

4. Бір мүшенің коэффиценті мен дәрежесін анықтайды

Оқушылардың басым бөлігі: Бір мүшені стандарт түрге келтіре алады.

Кейбір оқушылар: Бір мүшені дәрежеге шығару үшін оның әр бір көбейткішін берілген дәрежеге шығарады.

Бағалау критерийі

Бір мүшенің анықтамасын біледі. Бір мүшенің коэффиценті мен дәрежесін табады. Бір мүшені  көбейтуді орындайды.

Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар: Қандай өрнектің бір мүше болатынын айтады. Бір мүшені стандарт түрге қалай келтіруді түсіндіреді. Бір мүшелерді көбейту мен бір мүшені дәрежеге шығару жолын негіздейді.

Негігі сөздер мен тіркестер: Бір мүше, бір мүшенің стандарт түрі, бір мүшенің дәрежесі, бір мүшенің коэффиценті,бір мүшелерді көбейту.

Диалог құруға: 

… дәрежелі бір мүше. Бір мүшеге енетін дәрежелерінің көрсеткіштерінің қосындысы… тең. Бір мүшені стандарт түрге келтіру үшін… . Бір мүшелерді көбейткенде… . Бір мүшені дәрежеге шығарғанда… .

Құндылықтарға баулу

Жауапкершілікке, елжандылық, отансүйгіштік қасиетке, сын тұрғысынан ойлауға шығармашылыққа баулу, зайырлы қоғам мен жоғарғы руханият.

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, информатика, физика

Алдын ала білім

 

Натурал көрсеткішті дәреженің анықтамасы, қасиетттері, рационал сандарға амалдар қолдану ережесі.

Сабақ барысы

 

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған қызмет

 

Ресурстар

Сабақ басы

Ұйымдастыру кезеңі   (2 мин)

 

 

 

 

Ой қозғау (сұрақ –жауап)

             2 минут.

 

 

 

Топтық жұмыс 4 минут

«Сұрақты қағып ал»

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

Топқа бөлу кезінде кестемен жазылған және мәтінмен жазылған таратпаларды таратамын.

 

Негіздері бірдей дәрежелерді қалай көбейтуге болады?

Теріс сандардың көбейтіндісінен қандай сан шығады?

Коэффицент дегеніміз не?

(С) Оқушылар назарын

шоғырландыру.

 Ортақ тапсырма беріледі талдау жасалады (тындалым, айтылым, жазылым).

7●Х●Х; 5*(-3)Х*У; 1/7*Х*21/5*Х

Дәреженің қасиетін пайдаланып көбейтуді орындадым.

Теріс және оң сандарды көбейту ережелерін пайдаландым, көбейцтуді орындадым.

Жай бөлшектерді көбейту амалын орындадым, дәреженің қасиетін пайдаландым.

 

 

Алдындағы сабақтағы терминдер бойынша

 

қағаз  қиындылары

 

Түрлі түсті фигураларды бағалау парағы

Сабақ ортасы

Мағынаны тану. (3 мин)

 

 

 

 

Топтық жұмыс

«Ойлан. Бірік. Бөліс» (8 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс

                     ( 20 мин )

 «Болжамдау, түсіндіру, жинақтау, бағалау» әдісі

«Температураны өлшеу» әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 

 

 

 

              Сергіту. (2 мин)               

 

 

Сабақтың соңы

 

 

 

Рефлексия  (2 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үйге тапсырма (1 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Сабақтың тақырыбы мен мақсаты нақтыланып, жарияланады.

Осы тапсырмада түрткі сұрақтар қоя отырып сабақтың мақсатын айқындайды.

 

         Бірлескен оқу тәсілі

( оқылым, жазылым,тыңдалым)

І топқа  бір мүшеге анықтама беру.

ІІ топқа стандарт түрдегі бір мүше.

ІІІ топқа бір мүшенің дәрежесі.

ІV топқа ұқсас мүшелер.

( өзін – өзі бағалау)

 

А деңгейі.

Бір мүшені стандарт түрде жазыңдар

16.3; 16.4 тапсырмалар                          

Бір мүшелердің дәрежесін табыңдар.

16.5; 16.6 тапсырмалар

 

В деңгейі.

Бір мүшелерді көбейтуді орынадап  шыққан өрнектің мәнін табыңдар

6.10 тапсырма

 

С деңгейі.

Бір мүшені екнші бір мүшенің дәрежесі түрінде жазыңдар.

16.12. тапсырма

 

Көз жаттығулары

 

(Ж)  Сабақтағы өзінің әрекетін бағалау.

 

 

- Бүгінгі сабақтан менің білгенім .......

- Қызықты болғаны .............................

- Қиын болғаны ...................................

Мүмкін болған тұста оқушылар өз  жұмысын және өз сыныптастарының жұмыстарын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады.

Өзін-өзі бағалау кестесі.

Теориялық практикалық материал

Білемін

түсінбеймін

Кездескен кедергілер

 

 

 

 

 

16.6  ( түсініктеме беріледі)

 

 

Дескриптор арқылы қалыптасушы бағалау                                                            

Тапсырма№16.11. өрнектің  мәнін табыңыз                                                       

1)      1/2а²в²х*3/4 мұндағы а = 2 , в=1, х=1/2;

 

2)      -4а²в²с²*6а³с³ мұндағы а =1, в=1/4 с=2

 

Бағалау критерйиі

дескриптор

Бір мүшені көбейтеді

Бір мүшені көбейте алады

Бір мүшенің дәрежесін табады

Бір мүшені стандарт түрге келтіре алады

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?  Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? 

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

.

1.Топтық , жұптық  жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау  көмек көрсету  жүзеге асырылды

2. Барлық оқушыларға бір мүшені стандарт түрге келтіру , оларды амалдар қолдануда тапсырмалар беріледі.

 

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ОМ-на жетті ме?

Егер жетпесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен?

Осы тарауды сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз.  Сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға сол бағанда жауап беріңіз.

 

 

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі  (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?

 

 

 

 

 


 

Сабақ жоспары Мектеп: № 249 мектеп-лицей Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 7

Сабақ жоспары Мектеп: № 249 мектеп-лицей Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 7

Сабақ басы Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)

Сабақ басы Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)

Сергіту. (2 мин)

Сергіту. (2 мин)

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
18.06.2020