Дүниетану пәнінен сабақ жоспары "Осiмдiктiң oсiп –oнуi ушiн не кажет?" (2 класс)
Оценка 4.6
Разработки уроков
docx
естествознание
2 кл
04.05.2017
Сабақтың мақсаты: Өсімдіктің өсіп-өнуіне қажетті қоректік заттарды білу.
Сабақтың міндеті:
1.Оқушылардың өсімдіктердің өсіп-өнуі туралы түсініктерін кеңейту.
2. Өсімдіктер тіршілігімен танысу арқылы дүниетанымдары мен ой-өрістерін кеңейту.
3. Өсімдіктерді қорғап, аялауға тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: 1. Өсімдіктердің өсіп-өнуі туралы мәлімет бере алады.
2. Өз ойын еркін жеткізіп, пікірін қорғай алады.
3.Жұппен, топпен жұмыс жасай біледі.
Түйінді идеялар: Күнделікті өмірмен байланыстыру, өсімдіктің өсіп-өнуі туралы өз пікірлерін дәлелдеу.
№3.docx
Сынып: 2 «А» Пән. Дүниетану
Сабақтың тақырыбы: Өсімдіктің өсіп –өнуі үшін не қажет?
Сабақтың мақсаты: Өсімдіктің өсіпөнуіне қажетті қоректік заттарды білу.
Сабақтың міндеті:
1.Оқушылардың өсімдіктердің өсіпөнуі туралы түсініктерін кеңейту.
2. Өсімдіктер тіршілігімен танысу арқылы дүниетанымдары мен ойөрістерін кеңейту.
3. Өсімдіктерді қорғап, аялауға тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: 1. Өсімдіктердің өсіпөнуі туралы мәлімет бере алады.
2. Өз ойын еркін жеткізіп, пікірін қорғай алады.
3.Жұппен, топпен жұмыс жасай біледі.
Түйінді идеялар: Күнделікті өмірмен байланыстыру, өсімдіктің өсіпөнуі туралы өз пікірлерін
дәлелдеу.
Тапсырма көздері: Диалог әдісі арқылы бірбіріне сұрақтар қояды.
Топтық жұмыстар: Жағдаяттарды талдау, болжам айту, дәлелдеу.
Көрнекілік: Интерактивті тақта, «Өсімдік мүшелері» кестесі
Қолданылған модульдер Сыни тұрғыдан ойлауды үйрету, Жас ерекшелігіне байланысты
оқыту, Оқыту және оқу үшін бағалау, Оқытудағы жаңа әдіс – тәсілдер, Оқыту мен оқуда АКТ
ны қолдану.
САБАҚ БАРЫСЫ.
2мин Сыныппен сәлемдесу
І.Ұйымдастыру кезеңі
Қағаз қиындыларындағы суреттерді құрастыру арқылы сыныпты төрт топқа бөлу.
«Тамыр», «Сабақ» «Тұқым», «Жапырақ»
Психологиялық ахуал.«Миға шабуыл»
Өсімдік деген не?
Өсімдіктердің қандай топтарын білесің?
Өсімдіктердің қандай пайдасы бар?
Бөлме өсімдіктерінің қандай түрі бар?
(Топ басшысын анықтау, бағалау парағын тарату)
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.«Бөлме өсімдіктері»III. Сергіту сәті: «Бір қадам алға»
VI. Жаңа сабақ«Өсімдіктердің өсіпөнуі үшін не қажет?V. Топпен жұмыс.
1топқа Өсімдіктердің қандай пайдасы бар?2топқа –Өсімдік өсіпөнуі үшін не қажет?
3топқа Күріштің өсуіне қандай жағдай керек?4топқа Қыста өсімдіктер не үшін өспейді?
VIII. «Өсімдіктердің өсіпөнуі» сызба арқылы түсіндіру.IX. Бағалау.
Бағалау парақшасын толтыруды ескертеді.
XI. Рефлексия жазу.XII. Үйге тапсырмасын түсіндіру.65 67бет, мазмұндау
Қағаз қиындыларындағы суреттерді құрастырып, топтарға бөлінеді.
Барлығы бірге айтады. Сұрақтарға ұтымды жауап берген оқушылар топ басшысы болып
сайланады.Топ басшылары оқушының атын бағалау парағына жазады
«Автор орындығы» әр топтан оқушылар шығып мәтінді мазмұндап айтады.
Өз болжамдарын айтады.PowerPoint –тан оқушылар қимылмен көрсетеді.
Топқа берілген тапсырмалар бойынша, жұптасып бірбірімен ой бөліседі, диалог
жасайды.Сыни ойланады, талдайды, сараптайды, болжамдар айтады, қорытынды шығарады.
Мұғалімнің бағыттауы бойынша топта талдап, бір шешімге келеді. Постер жасап қорғайды.
Әр топтан оқушылар жұмыстарын қорғайды
Оқушылар қосымша деректер алып, бірбірімен пікір алмасады.
Топ басшылары бағалау парағын толтырады
Топ басшысы критерийлер бойынша балдарын жазады. Қорытынды жасайды.Кері байланыс жазады:
(Екі жұлдыз, бір тілек бойынша)Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазу.
Дүниетану пәнінен сабақ жоспары "Осiмдiктiң oсiп –oнуi ушiн не кажет?" (2 класс)
Дүниетану пәнінен сабақ жоспары "Осiмдiктiң oсiп –oнуi ушiн не кажет?" (2 класс)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.