Т-2 -тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну,ақпараттың өзектілігін анықтау
А-6.1 қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерге кесте,диаграмма,сызбаларда белгілерді сипаттау
Ж-5.1 оқшау сөздерге қойылатын тыныс белгілерді дұрыс қолдану.Сбақ барысында оқушылар белсенді технологиялар элементтерін қолдану арқылы бірнеше тапсрымалар орындайды,мысалы СВОД талдау,алты қалпақ,венн диаграмасы.Белсенді технологиялар оқушылардың ауызекі сөйлеу тілін дамытып қана қоймай,пәнге деген қызығушылығын артады.Сабақ соңында кері байланыс орындайды.7Т2.1-тыңдалған мәтінінің негізгі мазмұнын түсіну,ақпараттың өзектілігін анықтау
А6.1Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызбаларда белгілерді сипаттау
Ж-5.1 оқшау сөздерге қойылатын тыныс белгілерді дұрыс қолдану
Өнертапқыштар.docx
Сабақ: 150151
Күні: 24.04.2018ж
Мұғалімнің атыжөні:Шакенова Ардақ Рақымқызы
Сынып: 7
Сабақтың тақырыбы
Оқу мақсаттары
Қатыспағандар:
Қатысқан
оқушылар
саны:
ЕХРО.Өнертапқыштар
7Т2.1тыңдалған мәтінінің негізгі мазмұнын түсіну,ақпараттың
өзектілігін анықтау
А6.1Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді
кесте, диаграмма, сызбаларда белгілерді сипаттау
Ж5.1 оқшау сөздерге қойылатын тыныс белгілерді дұрыс
қолдану
Сабақтың мақсаттары Сөздік қорларын арттырып, ауызекі сөйлеу дағдыларын
қалыптастыру.
Білу, түсіну, қолдану
Ойлау дағдыларының
деңгейі
Бағалау критерийлері
Дескрипторлар
Құндылықтарды
дарыту
Пәнаралық байланыс
АКТны қолдану
Осыған дейін
меңгерілген білім
Жоспарл
анатын
уақыт
Екі ұқсас мәтінді оқып, сөздікке сүйене отырып түсінеді. Екі
мәтіннің жанрлық ерекшелігіне талдау жасайды.
Мәтіндерге салыстырмалы анализ жасайды.
Ұқсас тақырыптар бойынша мәтіндердегі нақты үзінділерді
салыстырады, жанрлық ерекшелігіне талдау жасайды.
Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс
жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бірбіріне құрметпен
қарауға шақыру;
Тәрбие: атаана қадірін, отбасы қадірін түсіну.
Информатика, робототехника
Интербелсенді тақта
Жас ғалымдар
Жоспар
Жоспар бойынша орындалуы тиіс
ісәрекеттер
Дереккөздер Сабақтың
басы
8 минут
1. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
2. Психологиялық дайындық. Оқушылар бірі
біріне қарап, бүгінгі күнге сәттілік тілейді. ( Молекула
атом болып топқа бөліну
3. Тақырыпты болжау..
4. «Ой шақыру» киіз үй,тас,кубик
«Зерттеуші», «Өнертапқыш», «Ғалымдар»
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:
1 Топ мына кестеге бесіктің артықшылдығы мен өз
ойың жазады
https://www.yout
ube.com/watch?
v=lgLVHQiB25
w
Бесіктің артықшылығы
Бағалау критерийлері
Ақпараттың маңыздылығын
аңғарады;
Менің ойым
Дескриптор:
Өз ойың дәлелімен келтіреді
2 2 топ өз мәтініндегі ақпаратқа сүйене отырып,
өз тұжырымдарын SWOT талдауымен береді.
W – әлсіз тұстары
T – қауіп қатерлері
S – күшті тұстары
O мүмкіндіктері
Бағалау критерийлері
Ақпараттың маңыздылығын
аңғарады;
SWOT талдауын жүргізе
алады;
Дескриптор:
Мәтіндегі ақпаратты түсінеді;
Күшті және әлсіз тұстарын,
мүмкіндіктері мен қауіп –
қатерін анықтай алады;
Сабақтың
ортасы
7 минут
3 3 топ Екі ұқсас мәтінді оқу, сөздікке сүйене
отырып түсіну. Мәтін бойынша әр топ екі
сұрақтан даярлап отырады.
1 мәтін
Аса тиімді гаджеттердің бірі Sikker болуы әбден мүмкін.
Бұл гаджеттің жұмыс істеу ерекшелігі сол – білезіктің
бірі баланың, екіншісі – анасы мен әкесінің қолына
тағылады. Bluetooth арқылы баланың хал – ахуалы жайлы
мәлімет білезіктің бетіне шығу арқылы ата – аналарға
беріледі. Соның арқасында олар балаларының жағдайын
ұдайы бақылауда ұстап отыра алады. Қажет болған
жағдайда көмек көрсете алады. Гаджеттің қызметі
арқылы баланың жүрек соғысын да бақылап отыруға
мүмкіндік бар екен. Ата – ана балаларының дауысын
естіп қана қоймай, онымен сөйлесе алатын да көрінеді. Білезік базалық станция арқылы күні
қуаттандырылып
бойы
отырады.
2мәтін
Астаналық өнертапқыш( изобретатель) Серікбол
Шәймардан өздігінен(самостоятельно) тербелетін бесік
ойлап тапты. Баланың дауысына қарай қозғалатын
құрылғы дене қызуы(T –тела) мен жаялық дымқылдығын
өлшеп тұрады. Ол тербелетін бесік жасап шығуға 6 жыл
уақытын жұмсаған. Smart Бесік ұзындығы – 100, ені – 40,
биіктігі – 60 см. Бесікте баланың жағдайынан хабар
беретін бірнеше (устройство) бар. Оның бірі бөбектің
дене қызуын (t) бақыласа, екіншісі жаялықтың
ылғалдылығын(влажность подгузника) анықтайды. Егер
баланың қызуы бөлме температурасынан түсіп не асып
кетсе: «Балаңыз тоңып қалды» немесе «Балаңыз ауырып
қалды» деген дыбыс ескерту айтады. Бесік тербелгенде
қондырғыға егізілген «Бесік жырын»(песню) ойнатып
қоюға болады. Smart Бесік ата – анаға тек көмекші емес,
сонымен бірге тәрбие құралы(средсто воспитания) да
болады.
Дескрипторлар:
1 Мәтінді түсініп оқиды, сөздікпен жұмыс
жасайды.
2 Мәтін бойынша сұрақтар дайындайды.
5 минут
1тапсырма. «Қос диаграммаға» сала отырып
мәтіндердің үзінділерін салыстыр.
Дескрипторлар:
1 Ұқсас тақырыптар бойынша мәтіндердегі нақты
7 минут
үзінділерді салыстырады.
2 Ортағын, білезік пен бесіктің артықшылықтарын
жазады. 4тапсырма. «Ғылыми жаңалықтар мен технологиялар»
тақырыбы бойынша өз көзқарастарын білдіреді.
Ақ қалпақ – негізгі фактілер, орташа объективті ақпарат.
Қызыл қалпақ – ішкі сезім, эмоцияны білдіру.
Қара қалпақ – сыни аналитик, логикалық негатив.
Сары қалпақ – шуақты оптимизм, логикалық позитив.
Жасыл қалпақ – мүмкіндіктер, идеялар.
Көк қалпақ – қорытынды, шешім.
13 минут
Сабақтың
аяғы
Кері
байланыс
3 минут
Бағалау
2 минут
Дескрипторлар:
1
«Алты ойшыл қалпақ» стратегиясы арқылы өз
көзқарастарын білдіреді.
2 Әр топ тапсырмаларын қорғайды.
«
Топ басшылары әр оқушыны жеткен жетістіктерін айта
отырып бағалайды.
Қосымша ақпарат
Дифференциация
– Сіз оқушыларға
көбірек қолдау
көрсету үшін не
істейсіз? Қабілеті
жоғары
оқушыларға
қандай тапсырма
беруді көздеп
отырсыз?
Бағалау –
Оқушыларды
ң ақпаратты
қаншалықты
меңгергенін
қалай
тексересіз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТмен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік
элемент)
Ойлану
Сабақ
мақсаттары/оқу
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды
жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген
сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. мақсаттары жүзеге
асырымды болды
ма?
Бүгін оқушылар
нені үйренді?
Сыныптағы оқу
атмосферасы
қандай болды?
Дифференциацияны
жүзеге асыру
қолымнан келді ме?
Мен
жоспарланғануақыт
ымды ұстандым ба?
Мен жоспарыма
қандай өзгерістер
енгіздім және
неліктен?
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру
және оқытуға қатысты)?
1:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма
дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
ЕХРО.Өнертапқыштар ,7-сынып
ЕХРО.Өнертапқыштар ,7-сынып
ЕХРО.Өнертапқыштар ,7-сынып
ЕХРО.Өнертапқыштар ,7-сынып
ЕХРО.Өнертапқыштар ,7-сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.