Факультатив:Заттардың пішіні.Геометриялық фигуралар.Нүкте,кесінді,сызық
Оценка 4.7

Факультатив:Заттардың пішіні.Геометриялық фигуралар.Нүкте,кесінді,сызық

Оценка 4.7
Разработки уроков
docx
математика
1 кл
26.05.2017
Факультатив:Заттардың пішіні.Геометриялық фигуралар.Нүкте,кесінді,сызық
Мақсаты: а/ заттардың пішіні мен өлшемі туралы түсінік қалыптастыру, заттардың ұқсастығы мен айырмашылығын анықтауға үйрету.Геометриялық фигураларымен таныстырып,нүкте,сызық,т.б.түсінік қалыптастыру. ә/ мұқияттылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу. б/ заттарды санауға даңғдыландыру, ой-өрісін, математикалық термин сөздерін айта білуін дамыту. Көрнекілігі: сандар,доптар/доптардың суреттері/,э/оқулық, геометриялық фигуралар,нүкте,сызықтар/тұйықталған,тұйықталмаған,түзу,қисық,кесінді,сәуле,бұрыштардың суреті,карточкалар. Пәнаралық б/с: сауат ашуБатыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Айтиев селосы Айтиев бастауыш мектебі Мұғалім:Танатарова Шолпан Каратаевна Сынып:1 Сабақтың тақырыбы:Заттардың пішіні.Геометриялық фигуралар.Нүкте,кесінді,сызық Мақсаты: а/ заттардың пішіні мен өлшемі туралы түсінік қалыптастыру, заттардың ұқсастығы мен айырмашылығын анықтауға үйрету.Геометриялық фигураларымен таныстырып,нүкте,сызық,т.б.түсінік қалыптастыру. ә/ мұқияттылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу. б/ заттарды санауға даңғдыландыру, ой-өрісін, математикалық термин сөздерін айта білуін дамыту. Көрнекілігі: сандар,доптар/доптардың суреттері/,э/оқулық, геометриялық фигуралар,нүкте,сызықтар/тұйықталған,тұйықталмаған,түзу,қисық,кесінді,сәуле,бұрыштардың суреті,карточкалар. Пәнаралық б/с: сауат ашу Сабақтың барысы: I.Ұйымдастыру бөлімі: -амандасу, сыныпты түгендеу. -психологиялық көңіл-күй. Сабақта біздің көздеріміз мұқият қарайды және барлығын көреді. Құлақтарымыз мұқият тыңдайды және барлығын естиді. Миымыз өте жақсы ойлайды. II.Тірек білімін жетілдіру. Ауызша тапсырмаларға санай алу,әртүрлі белгілеріне қарай заттарды салыстыру,логикалық ойлау қабілеттероін дамытуға жаттығулар:3 түсті доп/үлкен,кіші/.-Кішкентай көк допты көрсетіңізші/үлкен қызыл;көк те,қызыл да,кіщкентай емес те/ -Ал,балалар, енді жұмбақ жасырайық.Кім доп туралы жұмбақ біледі?/балалар білген жұмбақтарды айтады/ III.Жаңа сабақ: а)Ұқсастығын, айырмашылығын табуға арналған тапсырмалар/әртүрлі заттарды салыстыру,осындай пішіндегі заттарды қоршаған ортадан тапқызу/ ә)геометриялық фигуралармен таныстыру. б)Карточкада жазылған СЫЗЫҚ,КЕСІНДІ,НҮКТЕ,СӘУЛЕ,БҰРЫШ сөздерін оқушыларға оқып беру. -Бұл сөздердің барлығы сендарге кішкентай жаңалықтар ашуға көмектеседі. Менің қолымдаекі ұшынан шаршыға оралған жіп бар.2 шарғыдан жіпті екі жаққа тарқатамын.Жіпті қатты тартайық.Қандай сызық алдық?Жіпті екі жақ бағытта да әлі тарқата беруге бола ма?Жіп пен сызықтың қандай айырмашылығы бар?Егер жіпті босатсақ,онда ол қисық сызыққа ұқсас болып шығады.Сызықта басы да,аяғы да жоқ.Ол созыла береді.Мынау түзу сызық,ал мынау қисық сызық/көрсету/ Ал,мына фигура-кесінді.Ол түзу сызыққа ұқсайды ма?Ия,балалар,кесінді сызыққа ұқсайды,тек екі жағында нүктелер бар,яғни оның басы мен ұшы бар.Сызықта басы мен аяғы бар ма? Ал,мына фигура-сәуле.Ол қандай фигураға ұқсайды?.....Сәуледе басы бар,аяғы жоқ,Ал,мына фигура-бұрыш.Бұл фигура неге ұқсайды?....Бұрыштар әртүрлі болады/көрсету/. 1. Оқулықпен жұмыс: а/мазмұнды суреттерпен №1. көшеде жүру ережелерін еске түсіру. -қандай машиналар бейнеленген? -қайсысы үлкен? -жолдан кім өтіп бара жатыр? - жолдан қалай дұрыс өту керек? -кішкентай баланы жолдан кім өткізу керек? №2. Заттардың пішіні туралы білімдерін нақтылау. Геометриялық фигураларды санату. №3. Көлік түрлерін атату: дөңгелек санын санау, жеке тұрған дөңгелекті санау, әр көлікке тиісті дөңгелекті санау. №4. -шаршы пішіндес зат нешеу? -дөңгелек пішінді зат нешеу? /Жауаптарын дәлелдету/. Сергіту сәті. 2.Э/оқулықпен жұмыс. 3.Дәптермен жұмыс. ІV.Қорытынды. -Бүгінгі сабақта біз не істедік?Немен таныстық? V.Мадақтау. Өздерін бағалату. -Сабақ аяқталды.
Заттардың пішіні.docx
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Айтиев селосы Айтиев бастауыш мектебі Мұғалім:Танатарова Шолпан Каратаевна Сынып:1 Сабақтың тақырыбы:Заттардың пішіні.Геометриялық фигуралар.Нүкте,кесінді,сызық Мақсаты:    таныстырып,нүкте,сызық,т.б.түсінік қалыптастыру.   а/ заттардың пішіні мен өлшемі туралы түсінік қалыптастыру, заттардың ұқсастығы мен айырмашылығын анықтауға үйрету.Геометриялық фигураларымен ә/ мұқияттылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу. б/ заттарды санауға даңғдыландыру, ой­өрісін, математикалық термин сөздерін айта білуін дамыту.  сандар,доптар/доптардың Көрнекілігі: фигуралар,нүкте,сызықтар/тұйықталған,тұйықталмаған,түзу,қисық,кесінді,сәуле,бұрыштардың суреті,карточкалар. Пәнаралық б/с: сауат ашу суреттері/,э/оқулық,     геометриялық I.Ұйымдастыру бөлімі: ­амандасу, сыныпты түгендеу. Сабақтың барысы:   ­психологиялық көңіл­күй. Сабақта біздің көздеріміз мұқият қарайды және барлығын көреді. Құлақтарымыз мұқият тыңдайды және барлығын естиді. Миымыз өте жақсы ойлайды.  II.Тірек білімін жетілдіру.  Ауызша   тапсырмаларға   санай   алу,әртүрлі   белгілеріне   қарай   заттарды   салыстыру,логикалық   ойлау қабілеттероін   дамытуға   жаттығулар:3   түсті   доп/үлкен,кіші/.­Кішкентай   көк   допты   көрсетіңізші/үлкен қызыл;көк те,қызыл да,кіщкентай емес те/ ­Ал,балалар, енді жұмбақ жасырайық.Кім доп туралы жұмбақ біледі?/балалар білген жұмбақтарды айтады/ III.Жаңа сабақ:  а)Ұқсастығын, айырмашылығын табуға арналған тапсырмалар/әртүрлі заттарды салыстыру,осындай пішіндегі заттарды қоршаған ортадан тапқызу/ ә)геометриялық фигуралармен таныстыру. б)Карточкада жазылған СЫЗЫҚ,КЕСІНДІ,НҮКТЕ,СӘУЛЕ,БҰРЫШ сөздерін оқушыларға оқып беру. ­Бұл сөздердің барлығы сендарге кішкентай жаңалықтар ашуға көмектеседі. Менің қолымдаекі ұшынан шаршыға оралған жіп бар.2 шарғыдан жіпті екі жаққа тарқатамын.Жіпті қатты тартайық.Қандай сызық алдық?Жіпті  екі  жақ  бағытта да әлі тарқата беруге бола ма?Жіп  пен  сызықтың қандай айырмашылығы бар?Егер жіпті босатсақ,онда ол қисық сызыққа ұқсас болып шығады.Сызықта басы да,аяғы да жоқ.Ол созыла береді.Мынау түзу сызық,ал мынау қисық сызық/көрсету/ Ал,мына фигура­кесінді.Ол түзу сызыққа ұқсайды ма?Ия,балалар,кесінді сызыққа ұқсайды,тек екі жағында нүктелер бар,яғни оның басы мен ұшы бар.Сызықта басы мен аяғы бар ма? Ал,мына   фигура­сәуле.Ол   қандай   фигураға   ұқсайды?.....Сәуледе   басы   бар,аяғы   жоқ,Ал,мына   фигура­ бұрыш.Бұл фигура неге ұқсайды?....Бұрыштар әртүрлі болады/көрсету/. 1. Оқулықпен жұмыс: а/мазмұнды суреттерпен  №1. көшеде жүру ережелерін еске түсіру.  ­қандай машиналар бейнеленген?  ­қайсысы үлкен? ­жолдан кім өтіп бара жатыр? ­ жолдан қалай дұрыс өту керек? ­кішкентай баланы жолдан кім өткізу керек? №2. Заттардың пішіні туралы білімдерін нақтылау. Геометриялық фигураларды санату. №3. Көлік түрлерін атату: дөңгелек санын санау, жеке тұрған дөңгелекті санау, әр көлікке тиісті дөңгелекті санау. №4. ­шаршы пішіндес зат нешеу? ­дөңгелек пішінді зат нешеу? /Жауаптарын дәлелдету/.  Сергіту сәті. 2.Э/оқулықпен жұмыс. 3.Дәптермен жұмыс. ІV.Қорытынды. ­Бүгінгі сабақта біз не істедік?Немен таныстық? V.Мадақтау. Өздерін бағалату. ­Сабақ аяқталды.

Факультатив:Заттардың пішіні.Геометриялық фигуралар.Нүкте,кесінді,сызық

Факультатив:Заттардың пішіні.Геометриялық фигуралар.Нүкте,кесінді,сызық

Факультатив:Заттардың пішіні.Геометриялық фигуралар.Нүкте,кесінді,сызық

Факультатив:Заттардың пішіні.Геометриялық фигуралар.Нүкте,кесінді,сызық
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
26.05.2017