Ф.И. Голощекин және «Кіші қазан » саясаты
Оценка 4.7

Ф.И. Голощекин және «Кіші қазан » саясаты

Оценка 4.7
Разработки уроков
docx
история
11 кл
24.03.2017
Ф.И. Голощекин және «Кіші қазан » саясаты
Ф.И. Голощекин және «Кіші қазан » саясаты туралы ашық сабақ. Ф.И.Голощекиннің кіші қазан төңкерісі жасауының салдарынан республика көлемінде үлкен ауыр зардаптың ааттық жағдайлары көрініс берді. Кіші қазан саясаының зауалынан қазақ жері, қазақ елі үлкен аатқа ұшырады. қарсы келіп пікір айтқандарды халық жауы ретінде таныды. Еліміз тәуелсіздік алғаннан кейін ғана тарихи оқиғаларға баға беру сындарлы тұрғыда пайым жасауға мүмкіндік туды.Ф.И. Голощекин және «Кіші қазан » саясаты
№35.docx

 

Мерзімі:                

20 . 01.2017ж

 

Сынып: 11

Пән: Қазақстан тарихы

«КБТ» технологиясы 

Сабақ  №34

Сабақтың тақырыбы:

 

Ф.И. Голощекин және «Кіші қазан » саясаты..

Сабақтың мақсаты:

·         

Өткен сабақты еске түсіру мен Қазақстанға Ф.И.Голощекиннің келуі мен оның " Кіші қазан " саясаты  туралы оқушыларға жан жақты бағыт бағдар беру арқылы түсінік қалыптастыру.

Сабақтың міндеті:

 

Оқушылардың ақпараттық білімін жетілдіруге бағыт бағдар беру .

Логикалық тұрғыдан ойландырып  қызғушылығын туындатып ой өрісін дамыту,.

Жылдам үлес қоса білуге, жауапкершілікке, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:

 

Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі:

 

Топпен жұмыс, сұрақ-жауап, ой толғау, интербелсенді микро әдіс тәсілдер.

Пәнаралық байланыс:

 

Тарих,әдебиет, өнер, музыка

Сабаққа қажетті көрнекіліктер мен құралдар:

 

Жеребе әдісі арқылы топқа бөлу   кестелер, үлестірмелі материалдар т.б

Күтілетін нәтиже:

·         

Өткен сабақты еске түсіру мен қатар Қазақстанға Ф.И.Голощекиннің келуі мен оның " Кіші қазан " саясаты туралы оқушылар жан жақты бағыт бағдар алу арқылы түсінік қалыптастырады.

 

Сабақтың кезеңі:

 

 

Мұғалімнің іс-әрекеті

 

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар мен жабдықтар

І. Ұйымдастыру:

 

1.Сәлемдесемін;

2.Топқа бөлемін. «Жеребе»  арқылы

Оқушылар сәлемдеседі.

 Әр оқушы топқа бөлінеді

 

 

 

 

 

Білім:

 

«Кеңдік»

1.«Сандық логика» әдісі»

.Қазақстандағы 20 жылдардағы қоғамдық саяси өмірге сипаттама беріңдер.

2. «Лото»әдісі

Қазақ АКСР-інің тарихи маңызын түсіндіріңдер

3. «Пейзаж» әдісі

Қазақ КСР-інің құрылуы –тәуелсіздікке жасалған қадам дегенді қалай түсінесіңдер..

4. «Қысқа сұрақ»

 Араб әліпбиі жоғарыдан келген бұйрық бойынша қандай әліпбиге ауыстырылды.

 

Оқушылар сұраққа жауап береді

Оқушылар оқиды

 

Қошеметтеу

 

Түсіну:

 

 

1925 жылы қыркүйек айында БК(б)П Қазақ өлкелік комитетінің Бірінші хатшылығына Голощекин  Филипп Исаевич жіберілді. Ол (1876-1941) саудагердің отбасында , Невелб қаласында дүниеге келген.Мамандығы тіс емдеуші. Петербургте, Кронштадтта, Мәскеуде және т.б қалаларда партиялық жұмыстар істеген.1906 жылы тұтқынға алынып, 2 жылға сотталды. 1912 жылы РСДЖП Орталық Комитетіне мүше болып сайланды.1922-1925 жылдары Самара губерниялық комитетінің хатшысы қызыметтерін атқарған.Ф.И.Голощекиннің келуімен республикадағы қысым жасау саясаты күшейіп,ерекше қатаң сипат алды. Жергілікті халықтың жағдайымен танысып алған соң И.Сталинге хат жолдады,

Оқушылар топтық кестеге жазып отыру үшін тыңдайды пікір алмасады.

Жоқ

Қолдану:

 

«Биіктік»

 Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды топтарда  

1)     Голощекиннің билікке келуі.

1.Қазақ өлкелік комитетінің хатшылығына Ф.И.Голощекин қай жылы келді.

2.Голощекиннің Қазақстанға басшылыққа келуімен болған.

 

2)     "Кіші Қазан" саясатының зардаптры.

Кіші Қазан саясатын қалай түсінесіңдер.

 

3)     "Асыра сілтеу болмасын аша тұяқ қалмасын."

1.Голошекиннің « Кіші қазаны» қандай ұран  аясында жүргізілді.

Кестеге толтырады.

Мадақ сөз айту.

Үлестірмелі сұрақтар

Талдау:

 

«Тереңдік»

 Ара ұяшығы арқылы талдау жүргізуді тапсырамын.

Оқушылыр Кім , не, қайда, қашан, неге, себебі деген сұрақтарға жауап береді.

Мимика

Жинақтау:

 

Эстафеталық сұрақ.

Оқушылар бір біріне сұрақтар қояды жауап береді

 

ІІІ. Бағалау:

 

Топтағы оқушыларды белсенділігене және жұмыс жасауына қарай пікір арқылы бағалаймын

Оқушылар бағалау парағын толтырады, қорытынды бағаны күнделіктеріне қойғызады

Бағалау парағы

ІҮ. Үй тапсырмасын беру:

·         

·        Тақырыпты оқу;

·        Жаңа ұғымдармен жұмыс жасау

Күнделіктеріне жазып алады.

Жоқ

Рефлексия:

·         

·        «Білім кәрзеңкесіне» сабақтан не түсінгендерін, не қорытынды шығарғандарын жазуды тапсырамын.

Сабақтан түйген ойларын жазады

 

Кері әсер парағы:

 

Кері әсер парағын толтыруды ұсынамын.

Сабақта не ұнады, не ұнамады, сұрақтарын жазады

 

 

 

 

1.   Баяндаушы – тарихшы /мәтіннің мазмұнын баяндайды/

 

2. Сұрақ қоюшы – журналист- тілші /сұрақ қояды/

 

3. Ізденуші – /тақырып туралы ақпарат жинайды/

 

4. Суретші – сол кездегі өмірді қағаз бетіне түсіріп бейнелейді.

 

 

1.   Жазушы – шығарма жазады /эссе, ойтолғаны/

 

 

 

 

 

 

 

Кеңдік

 

1.«Сандық логика» әдісі»

.Қазақстандағы 20 жылдардағы қоғамдық саяси өмірге сипаттама беріңдер.

 

2. «Лото»әдісі

Қазақ АКСР-інің тарихи маңызын түсіндіріңдер

 

3. «Пейзаж» әдісі

Қазақ КСР-інің құрылуы –тәуелсіздікке жасалған қадам дегенді қалай түсінесіңдер..

 

4. «Қысқа сұрақ»

 Араб әліпбиі жоғарыдан келген бұйрық бойынша қандай әліпбиге ауыстырылды.

 

«Биіктік»

 Оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды топтарда 

 

1)  Голощекиннің билікке келуі.

1.Қазақ өлкелік комитетінің хатшылығына Ф.И.Голощекин қай жылы келді.

2.Голощекиннің Қазақстанға басшылыққа келуімен болған.

 

 

2)  "Кіші Қазан" саясатының зардаптры.

Кіші Қазан саясатын қалай түсінесіңдер.

 

 

3)  "Асыра сілтеу болмасын аша тұяқ қалмасын."

1.Голошекиннің « Кіші қазаны» қандай ұран  аясында жүргізілді


 

Мерзімі: 20

Мерзімі: 20

Сәлемдесемін; 2.Топқа бөлемін

Сәлемдесемін; 2.Топқа бөлемін

Түсіну: 1925 жылы қыркүйек айында

Түсіну: 1925 жылы қыркүйек айында

Асыра сілтеу болмасын аша тұяқ қалмасын

Асыра сілтеу болмасын аша тұяқ қалмасын

Кері әсер парағы: Кері әсер парағын толтыруды ұсынамын

Кері әсер парағы: Кері әсер парағын толтыруды ұсынамын

Кеңдік 1.«Сандық логика» әдісі»

Кеңдік 1.«Сандық логика» әдісі»

Араб әліпбиі жоғарыдан келген бұйрық бойынша қандай әліпбиге ауыстырылды

Араб әліпбиі жоғарыдан келген бұйрық бойынша қандай әліпбиге ауыстырылды
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.03.2017