Әдебиеттік пәні бойынша 4- сыныпқа арналған "Күріш туралы аңыз" сабақ жоспары жаңашыл әдіс-тәсілдерді қолдана отырып, оқушылардың қызығушылығын арттыруға, білімдерін тереңдетуге, тілін байлығын, шығармашылығын дамытуға бағытталған. Топтық , жеке, жұптық жұмыстар барысында білім алушылар өз ойларымен бөлісіп, шығармашылығын да көрсете алады.Сабақ жоспары
күріш.doc
Пән: әдебиеттік оқу
Сыныбы: 4
Күні:23.11.2017
Мұғалім:Каримжанова А.Ф.
Сабақтың тақырыбы
Күріш туралы сыр
Мақсаты
Рухани адамгершілік
тәрбие
Күтілетін нәтижелер
Мәтінді түсініп оқып, негізгі идеясын ұғыну
Адам еңбегін бағалауға тәрбиелеу
Сыр өңірінде күріш өсірілетінін біледі;
Қызылорда халқы үшін күріш өсірудің маңыздылығын түсінеді;
Мәтіннен нақыл сөздерді табады, тәрбиелік мәнін анықтайды;
Әділ бағалауға талпынады.
Керекті жабдықтар
Оқулық, проектор, суреттер,бағалау парақтары, плакаттар, күріштен
жасалған тағамдар, смайликтер
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Сабаққа сәттілік тілеу
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері
және тапсырмалар
түрлері
Психологиялық
дайындық (1 мин)
Топтасу (1мин)
4 топқа топтасады:
Өнер, Білім, Ғылым, Еңбек
Үй тапсырмасын
тексеру:
(4мин)
Миға шабуыл
(2 мин)
Мақсаты:сабақтың
тақырыбын ашу
Оқулықпен жұмыс
Мақсаты: оқу арқылы
білім алу
(5 мин)
Әр топтан бір оқушы шығып үй
тапсырмасын айтып береді.
Сұрақтар:
1) Өлеңнің мазмұны кім жайында?
2) Өлеңдегі негізгі ой не?
3)Өлеңнің авторы кім?
4)
«Күріш өсуі»
туралы бейнероликті көрсету.
Авторы көрсету
Мәтін төрт бөлікке бөлінген . Әр
топтан бір оқушыдан оқып шығады.
Сұрақтарға жауап береді:
Агроном қандай мамандық иесі?
Айтылған оқиға Қазақстанның қай
аймағында болған?(Қызылорда)
— Мәтіндегі ең өкінішті сәті?
Психологиялық орта құру арқылы,
оқушылардың көңілкүйі көтеріледі.
Ұйымшылдықта,ынтымақтастықта
жұмыс жасайды.
Топ ережелерін құрастырады.
Жауап береді
Оқушылар бар назарын сабаққа
аударып, тақырыпты нақтылайды
Әр топ бір үзіндіден оқып,
мағынасын түсінеді.
Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмыс
(12мин)
Мақсаты:Топта
бірлесе жұмыс істеу
— Қарт диқан неге кейіді?
— Қарт диқанның арманын кім
орындады?( Мақсұт Нұрылдаев).
1топ
Тапсырма: мәтіннің идеясын
анықтайды, кейіпкерлерін атайды.
Мақсат Нұрылдаев, Ыбырай Жақаев
туралы
2топ
Тапсырма: мәтіннің жағымды
жақтарын анықтайды
3топ
Тапсырма: мәтіннің жағымсыз
жақтарын анықтайды
4топ
Тапсырма: мәтіннен нақыл сөздерді
табады, тәрбиелік мәнін түсіндіреді
Әр топ өздеріне берілген тақырыпты
ашады. Топтық әңгіме барысында
талқылайды.
Ойларын түйіндейді.
Әр оқушы сыни тұрғыдан ойланып, өз
ойларын дәлелдейді.
Әр топтан спикер шығып қорғайды
Сергіту сәті (1 мин)
Сергіту сәтін жасату «Қыдырайық»
Көңіл күйлері көтеріледі
Әр топ берілген тапсырманы қорғайды
Сұрақтарға жауап береді:
Бекіту.
Шығармашылық
тапсырма (12 мин)
Мақсаты:білімдерін
бекіту
Қорытынды
(1 мин)
1топ – Күріш туралы
Бес жол өлең немесе эссе жазу
2топЕртегіні сахналау
3топмәтін мазмұны бойынша сурет
салу немесе жапсырма жасау «Ақ
күрішті өлке»
4топ –«Күріш –пайдалы дәнді
дақыл» күріштен жасалатын
тағамдар туралы айту
Сұрақтар:
Ертегі арқылы әкесінің айтқысы
келгені не?
— Неге кетпенді ешкім алғысы
келмеді?
— Кім күрішші Ыбырай Жақаевтың
жолын қуды?
Осы мәтіннің саған берері?
— Не үйрендіңдер?
Үй жұмысы
(1 минут)
Мақсұт Нұрылдаев,
Ыбырай Жақаев мәлімет жинақтау
Күнделіктеріне жазып алады. Рефлексия
(1 минут)
Бағалау (1 мин)
Сабақтан алған әсерін анықтау
Өзін өзі бағалау парақшаларын
толтырады
Кері байланыста оқушылар
смайликтер сабақтан алған әсерін
жазады
өздерін бағалайды
"Күріш туралы аңыз" сабақ жоспары
"Күріш туралы аңыз" сабақ жоспары
"Күріш туралы аңыз" сабақ жоспары
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.