Бұл сабақ әдебиет пәніне құрылған. Сабақтың тақырыбы: Мұқағали Мақатаевтың өлеңіне шолу. Сабақ 3 тілде өтеді. Сонымен қатар орыс тілі, музыкамен байланысқан.
Оқушылар бұл сабақтан Мұқағали туралы біліп, оның өлеңінің шығу тарихымен толық танысады. Сабақта презентация, өлеңнің айтылуы тыңдалды. Сабақ өте қызықты құрылған.Разработка урока
разработка урока Тажиной М 21 гим.docx
Қостанай облысы, Рудный қаласы,
Рудный қаласы әкімдігінің
«№21 гимназиясы» КММ,
,қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі
Тажина Маржан Калмухановна
19mako75@mail.ru
Қазақ тілі
Сабақ өтілетін күн:
Барлық оқушы саны:
Сілтеме
Оқу жоспары, оқулық (Қазақ тілі. 4сынып. Алматы: Атамұра) күнтізбелік
жоспар.
Сабақ
тақырыбы
Сабақтың
мақсаты
Міндеттері:
Қарағанды қаласы. Септік жалғауларын қайталау.
Сөйлеу тілін дамытады. Қарағанда қаласы туралыақпарат алады, біледі,
тарихын түсінеді.
1. Қалаға байланысты сөздерді қайталайды.
2. Сөйлем құра алады, мәтінді талқылайды,салыстырады.
3. Бірбірін сыйлап, ынтымақтасып жұмыс істеуге үйренеді.
Әдістәсілдер
«Венндиаграмма», «Болжау» стратегиясы, «Ойлан тап»,»Ауадағы сөйлемдер»,
«Алты қалпақ».
Көрнекіліктер Мәтін, постер жасауға А3 плакаты, бағалау парақшалары.
Оқыту
нәтижелері
Сөйлеу дағдысы, тіл байлығы дамиды. Бірбіріне көмектесуге қалыптасады.
Жұрт алдында сөйлеуге дағдыланады.Оқу барысында бірбірін бағалауға
үйренеді.
Негізгі идеялар: Оқушылар тақырыпты толық түсіну үшін тапсырмаларды түрлендіріп беру. Сабақ барысы: Сергіту сәті. (2 минут)
Мақсаттар
жүйесі
Уақыт
ы
Мұғалімнің ісәрекеті Оқушының когнитивтік
ісәрекеті
Модуль
8
минут
Оқушылармен
амандасады, сабаққа
көңіл бөледі.
Психологиялық
ахуал.
Өлең.
Мақсат.
Мұғалім оқушылардың
атын айтып әндету
арқылы топқа бөледі.
1 оқушыға тапсырма
бойынша бүгінгі күннің
мақсаты айтылады.
Оқушылардың жас
ерекшелігіне сәйкес
білім беру және оқыту.
1.Оқушылар тақпақ
түрінде
амандасып,сабаққа өздері
мақсат қояды.
Мейірімді жүрекпен. Ақ
пейілді тілекпен.
Амандасып алайық, Бір
жадырап қалайық.
2.Оқушылар өз
орындарын тауып
,жайғасады.
3.Оқушылар қимылмен
көрсетіп, қойылған
сұрақтарға жауап береді.
Білу
Мағынаны тану.
Өткенді
қайталау.
«Болжау»
стратегиясы
«Ойлан тап»
Жұмбақ
7
минут
1.Оқушыларға
аудиомәтін оқиды,12
сөйлем оқып, тоқтап
қалады, қалған
сөйлемдерді оқушылар
жалғастырады.
1.Оқушылар
аудиомәтінді түсініп, әрі
қарай сөйлемдер айтады.
Оқу мен оқытудағы
жаңа тәсілдер
2.Оқушылар түсінгені
бойынша тапсырмаларды
орындайды.
2.Сол мәтінге
байланысты 4 топқа
деңгейлік тапсырма
береді.
3.Бір оқушыға
тапсырма бойынша
қалалар туралы ойын
беріледі. (Оқушылар,
біз Қазақстанның қай
3.Бұл оқушы барлық
сөйлемін айтып, соңғы
сөзді оқушылар табады. қалалары туралы сөз
еттік.)
4.Жұмбақ жасыру
арқылы мұғаліс
сабақтың тақырыбын
ашады.
Шахтадан оны қазамыз,
Пешке салып жағамыз.
Үлкен үйді жылытып,
Рахатқа біз батамыз.
Бұл не?
/Көмір/
5.Балалар көмір
Қазақстанның қай
қаласында өндіріледі?
10
минут
Мәтін бойынша
оқушыларға Қарағанды
қаласының жақсы
жақтарын, жаман
жақтарын, тарихын
айтуға бағыт береді.
(Солтүстік қалалары)
4. Оқушылар жұмбақтың
жауабын табады, сөйтіп
сабақтың тақырыбы
ашылады.
5. Оқушылар өз ойларын
айтып, сұрақтарға жауап
береді.
Оқушылар мәтінді
түсініп постер құрайды.
Білім беруді басқару
және
көшбасшылық.АТК
қолдану
5
минут
1.Мұғалім оқушыларға
сөйлемдер құруға
тапсырма береді.
1.Оқушылар бір біріне
доп беру арқылы
сөйлемдер құрайды.
Талантты және
дарынды баламен
жұмыс
2.Берілген тапсырма
бойынша дарынды
баланың өлеңін
тексереді және
грамматикалық
тапсырманы барлық
оқушымен дұрыстығын
қадағалайды.
2.Оқушы септік
жалғауларын өз орнына
дұрыс қояды.Барлық
оқушы дұрыс
бұрыстығын тексереді.
Дарынды оқушы 1 шумақ
өлең шығарады.
Түсіну.
Жаңа сабақ
кезеңі.
«Алты қалпақ»
Постер құру.
Қолдану.
«Ауадағы
сөйлемдер» әдісі Талдау
«Ыстық
орындық»
1.Мұғалім
оқушылардың көзін
жұмғызып, бір
баланың алдына
байқатпай гүл қою
арқылы ыстық
орындыққа шығатын
баланы таңдайды.
1.Алдында гүл бар
оқушы ыстық орындыққа
шығып, басқа
оқушылардың қойған
сұрақтарына жауап
береді.
Жинақтау
Венндиаграмма
10
минут
1.Мұғалім оқушыларға
Қарағанда қаласын
Рудный қаласымен
салыстыруға тапсырма
береді.
1.Оқушылар екі қаланы
салыстырады.
Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету.
Талантты және
дарынды баламен
жұмыс.
Бағалау (Сыни
өзіндік пікір)
3
минут
1.Оқушыларға қолдау
көрсетеді. Сенім
білдіреді.
1. Оқушылар «Рахмет»
сөзінің мағынасының
тереңдігін түсінеді.
Оқыту үшін бағалау
және оқуды бағалау
Рефлекция.
Үйге тапсырма:
Диалог құрады.
2.Топ басшыларынан
бағалау парағын
толтыруды талап етеді.
2.Топ басшылары бағалау
парағын толтырып,
мұғалімге тапсырады.
«Сандық» бәрін
түсінген белгі.
«Кітап»әрі қарай
ізденетін белгі.
Оқушылар өздері
таңдаған белгіге
стикерлерлі жазып,
жапсырады.
«Қоқыс шелегі» керек
емес ақпарат белгісі.
2
минут
Мұқағали Мақатаев." Жапырақ жүрек жас қайың"
Мұқағали Мақатаев." Жапырақ жүрек жас қайың"
Мұқағали Мақатаев." Жапырақ жүрек жас қайың"
Мұқағали Мақатаев." Жапырақ жүрек жас қайың"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.