Сабақтың тақырыбы: |
Мектеп №3 |
||||||||
Күні: 07. 12.18ж |
Мұғалімнің есімі: Джандаралова Жанар Ахметкановна |
||||||||
Сынып: 4 а |
Қатысқандар: 18 |
||||||||
Сабаққа негізделген мақсат: |
Оқушылар санды көбейтіндіге көбейтуге берілген тапсырмаларды түсініп орындайды.Ойлау логикаларын математикалық тілдерін, тиімді әдіс-тәсілдерді пайдалана білу, есте сақтау қабілеттерін арттыру. |
||||||||
Сабақ мақсаттары:
|
|
||||||||
Тілдік мақсаты.
|
Ауыстырымдылық, терімділік, үлестірімділік қасиет |
||||||||
2 Жылдамдық, уақыт, қашықтық . |
|||||||||
3. 6 есептер талдау, шығару |
|||||||||
4. Шығармашылық тапсырма : |
|||||||||
5.Жазуға ұсыныс: 8 өздік жұмыс |
|||||||||
Алдыңғы оқу |
Жақындау жылдамдығына есептер үйренді . |
||||||||
Жоспар |
|||||||||
уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||
Баста луы
|
.Ұйымдастыру «Қызығушылықтарын ояту» а) Психологиялық дайындық Шырылдады қоңырау, Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып, Табыс тілеп көзбенен, Жаңа білім алуға, Алға қадам бастаймыз. №1 слайд бойынша жұмыс. « Семантикалық картамен жұмыс» Үй тапсырмасын тексеру. №8,9
|
Шапалақ арқылы қошемет
|
|
||||||
Орта сы
|
ІІ «Мағынаны тану» «Ой қозғау» жұптық жұмыс: №1аТапсырманы жазып шешімін табады,салыстырады,қорытынды жасайды. №2 жұптық жұмыс №5. Есепті шығар. тақтада 1 ж - 7кг 840 тг қымбат 2 ж - 3 кг 1-2 ж - ? тг Ш:7-3=4 кг 840/4=210 7*210=1470 3*210=630 Ж: бірінші жәшік 1470 теңге, екінші жәшік 630 теңге тұрады. Топтық жұмыс: 1 топ - 600 тг 4 оқ артық 2 топ - 480тг Әр т - ? Ш:600-480=120 тг 120/4=30 билет 600/30=20 оқушы 480/30=16 оқушы Ж: бірінші топта 20, екінші топта 16 оқушы. №4. Өз бетінше жұмыс. №6. 1 қ - 32 2 қ - 22-1000 тг арзан Әр қорап - ? Ш:32-22=10 1000/10=100 32*100=3200 22*100=2200 Ж: бірінші қорапқа 3200, екінші қорапқа 2200 теңге төленді. 1 күн - 6000 тг 2-күн - 4800тг - 4 ой. кем Әр күн - ? Ш: 6000 - 4800= 1200 1200/4=300 тг 6000/300=20 ойыншық 4800/300=16 ойыншық Ж: 1 күні 20, 2 күні 16 ойыншық сатып алды. №9. а=10м в=5м с=2 м V=? S=? V=10*5*2 V=100м³ S=10*5 S=50 м² 2-ге тек жұп санға немесе нөлге аяқталатын сандар ғана қалдықсыз бөлінеді. .№7 математикалық диктант |
«басмақ» әдісі
Жұптық бағалау
Топ жетекшісі тексеру
Бағдаршам әдісі
Топ жетекші бағалауы |
Плакат, маркер лер Дәптер лер Стикер лер, Интербел- сенді тақта
|
||||||
Аяқта- луы
|
ІІІ. Ой толғаныс кезеңі Шығармашылық тапсырма орындау. 1. Ермек 4 кітап сатып алды. Бірінші кітапты санамағанда қалған үш кітап 420 теңге тұрады, екінші кітапты санамағанда қалған үш кітап 400 теңге тұрады, үшінші кітапты санамасы 380 теңге, төртіншіні санамаса 360 теңге тұрады. Енді әр кітаптың бағасын табыңдар. 1.Сабақты бекіту. «Тез ойланайық » ойыны 2.Сабақтың
басты сәттерін анықтау. . 4.Үйге тапсырма . №3,6,7,8 |
Топта өзара бағалау
«2 жұлдыз, бір ұсыныс»
|
|
||||||
Қосымша ақпарат
|
|||||||||
Саралау |
бағалау
|
Пән аралық байланыс, Актмен байланыс, құндылықтардағы байланыс.
|
|||||||
Тақырып бойынша қосымша ақпарат беру арқылы дүниетанымы кеңейеді. Деңгейлік тапсырмалар орындай отырып, білімін жетілдіруге мүмкіндік беремін. |
Сабақ кезеңдерінде бірін, бірі, топ аралық бағалады.Бір біріне ізгі тілек айтып, ынталандырды.
|
Сабақта ән сабағымен байланыс жүзеге асады. Интербелсенді тақтадан слайдтар,бейнекөріністер көрсетілді. Оқушылардың өз мектебіне деген сүйіспеншілік сезімдері арта түсті.
|
|||||||
|
|
||||||||
Рефлексия
|
|
||||||||
Қысқа мерзімді жоспар
Математика |
Уақыты:13.12.16ж. |
Сыныбы: 4 «Б» |
Мұғалім: Даужанова А. М. |
||||
Сабақтың атауы |
Санды көбейтіндіге көбейтужәне бөлу |
||||||
Сілтеме |
Математика оқулығының әдістемесі, мұғалімге арналған нұсқаулық |
||||||
Жалпы мақсаттар |
Есепті шешу және есептеуді тиімді орындау кезінде амалдардың өтілген қасиеттерін қолдануға дағдыландыру; Есеп шығара отырып ақыл-ойын байқағыштық қабілеттерін, ой белсенділігін өздіктерінен ізденіске түсулерін дамыту. |
||||||
Оқыту нәтижесі |
Ізденіске арналған тірек-сызбалар арқылы оқушылардың танымдық белсенділігі артады. Сабақта белсенді болады. Жаңа мәліметтер алады. Топта өз ойын еркін айта алады. |
||||||
Сабақтың әдіс-тәсілдері |
СТО, АКТ, Диалог, бағалау, |
||||||
Ресурстар |
Кесте, тақырыптық дидактикалық материалдар, үлестірме материалдар |
||||||
Топқа бөлу |
Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу |
||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||
Ынтымақтастық атмосферасы 3 минут |
Шырылдады қоңырау, Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып, Табыс тілеп көзбенен, Жаңа білім алуға, Алға қадам бастаймыз. |
Оқушылар бір біріне сәттілік пен бестік баға тілейді. |
|||||
Қызығушылық- ты ояту минут |
Үй тапсырмасын тексеру. №9. 122-бет. 1) Көбейтудің және бөлудің компоненттерін атаңдар 2) Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті .... 3) Көбейтудің терімділік қасиеті .... 4) Көбейтудің үлестірімділік қасиеті .... |
||||||
Мағынаны тану 20 минут
|
№2. №3 Тиімді тәсілмен есептеу. №7. Өрнектер құрастыру, мәнін табу 60/ (3*2) 60*(3*2) 60/(3+2) 60*(3+2) №5. Есепті шығар. 1 ж - 7кг 840 тг қымбат 2 ж - 3 кг 1-2 ж - ? тг Ш:7-3=4 кг 840/4=210 7*210=1470 3*210=630 Ж: бірінші жәшік 1470 теңге, екінші жәшік 630 теңге тұрады. 1 топ - 600 тг 4 оқ артық 2 топ - 480тг Әр т - ? Ш:600-480=120 тг 120/4=30 билет 600/30=20 оқушы 480/30=16 оқушы Ж: бірінші топта 20, екінші топта 16 оқушы. №4. Өз бетінше жұмыс. №6. 1 қ - 32 2 қ - 22-1000 тг арзан Әр қорап - ? Ш:32-22=10 1000/10=100 32*100=3200 22*100=2200 Ж: бірінші қорапқа 3200, екінші қорапқа 2200 теңге төленді. 1 күн - 6000 тг 2-күн - 4800тг - 4 ой. кем Әр күн - ? Ш: 6000 - 4800= 1200 1200/4=300 тг 6000/300=20 ойыншық 4800/300=16 ойыншық Ж: 1 күні 20, 2 күні 16 ойыншық сатып алды. №9. а=10м в=5м с=2 м V=? S=? V=10*5*2V=100м³ S=10*5 S=50 м² 2-ге тек жұп санға немесе нөлге аяқталатын сандар ғана қалдықсыз бөлінеді. |
||||||
Сергіту сәті 2 минут |
Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік. Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік. Қолды создық, басты бұрдық – екі деп, Қозғалыспен әрбір адам жетіледі. Алға, артқа қарадық та – үш дедік. Тағы жаңа жаттығулар істедік. Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып, Отырайық көңілді енді марқайтып. |
Оқушылар сергіп алады |
|||||
Ой толғаныс минут 10минут |
Таяқшалардан мына сияқты фигура құрастыр да, 4 таяқшаны алып қой, сонда 7 шаршы қалатын болсын. Төрт түрлі шешу жолын тап.
|
||||||
Үй тапсырмасы |
5 минут |
№ 9. 123 - бет, |
Күнделіктеріне жазады |
||||
Бағалау |
Оқыту үшін бағалау, ОБ |
|
|||||
Кері байланыс |
1.Бүгінгі
сабақтан не үйрендің? |
Балалар өз ойларын стикерге жазады |
|||||
«Тексерілді»
Оқу ісінің меңгерушісі:________________/Г. А. Камбарова./
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.