Камбинаторика терминін Готфрид Вильгельм Лейбниц(1.07.1646-14.11.1716)енгізді.Лейбниц философия, математика, физикамен айналысқан, Берлин академиясын ұйымдастырған, оның алғашқа президенті болған атақты неміс математигі. Комбинаториканың қолданылуына үлкен болжам жасаған және оны дамытуға көп үлес қосқан. 18ғ көптеген ұлы математиктері Комбинаторика есептерін шығарумен айналысқан.
1) оқушыларға мүмкін нұсқалар ағашын үйретіп, ондағы шамаларды келісілген шартты белгілермен белгілеуді қарастыру
Есеп шешуінің мүмкін нұсқалары.
БСМ, БМС, СБМ, СМБ, МСБ, МБС мүмкін кезекшілік етудің 6 нұсқасы бар. Нұсқалар. Ағаштың неше бұтағы болса, есептің шешуінің сонша нұсқасы болатынына көңіл аударуКамбинаторика терминін Готфрид Вильгельм Лейбниц(1.07.1646-14.11.1716)енгізді.Лейбниц философия, математика, физикамен айналысқан, Берлин академиясын ұйымдастырған, оның алғашқа президенті болған атақты неміс математигі. Комбинаториканың қолданылуына үлкен болжам жасаған және оны дамытуға көп үлес қосқан. 18ғ көптеген ұлы математиктері Комбинаторика есептерін шығарумен айналысқан.
мүмкін нұсқаларды іріктеу.docx
Мұғалімнің атыжөні:
Күні:
Сынып:
Пәні:
Тақырыбы:
Негізгі түйінді идея:
Оқу мақсаты:
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Ибраимова Раушан Талғатқызы
29.11.16
5 «Ә», 5 «В»
Математика
мүмкін нұсқаларды іріктеу
Ортақ еселіктер тақырыбын біледі. ЕКОЕін таба біледі
Ортақ еселіктер тақырыбын түсіндіру. Оқушылардың ЕКОЕін таба білу дағдысын қалыптастыру
Барлық оқушылар:
Сандардың ортақ бөлгішін табуды біледі
Көпшілік оқушылар:
Сандардың ЕҮОБін табуды біледі
Табыс критерийлері
Жекелеген оқушылар:
Сандардың ЕҮОБін табуды есептер шығаруда
қолдана алады
Кезеңдер
Кіріспе
м I.
Қызығушы
лығын ояту
і
л
ө
б
і
г
з
і
г
е
Н
Мұғалімнің әрекеті
уақыт
1 мин
2 мин Камбинаторика терминін Готфрид Вильгельм Лейбниц(1.07.164614.11.1716)енгізді.Лейбниц
Сергіту сәті. Психологиялық дайындық. Көңілді санау
Оқушының әрекеті
философия, математика, физикамен айналысқан, Берлин академиясын ұйымдастырған, оның алғашқа
президенті болған атақты неміс математигі. Комбинаториканың қолданылуына үлкен болжам жасаған
және оны дамытуға көп үлес қосқан. 18ғ көптеген ұлы математиктері Комбинаторика есептерін
шығарумен айналысқан.
II.Мағына
ны тану
кезеңі
3 мин
1) оқушыларға мүмкін нұсқалар ағашын үйретіп, ондағы шамаларды келісілген шартты белгілермен
белгілеуді қарастыру.
Кезекшілік ету ретінің нұсқасы.
С
Б
М
Б
С
М
С
М
Б
М
С
М
Б
Б
С
Бағалау
Ресурстар
Марапат
арқылы
бағалау
Марапат
арқылы
бағалау
Сызғыш,
оқу
дәптері,
оқулық
Сызғыш,
оқу
дәптері,
оқулық III.Ой
толғаныс
кезеңі
Есеп шешуінің мүмкін нұсқалары.
БСМ, БМС, СБМ, СМБ, МСБ, МБС мүмкін кезекшілік етудің 6 нұсқасы бар. Нұсқалар. Ағаштың
неше бұтағы болса, есептің шешуінің сонша нұсқасы болатынына көңіл аудару
№350.
7
28 мин
5
4
7 5
4
7 5
4
7 5
4
Марапат
арқылы
бағалау
Сызғыш,
оқу
дәптері,
оқулық
Шешулері: 77, 75, 74, 57, 55, 54, 47, 44, 45
№358; Күреске қатысу нұсқалары:
1бірінші бала 12, 13, 14, 15, 16.
2 екінші бала 23, 24, 25, 26.
3үшінші бала 34, 35, 36
4төртінші бала 45, 46
5бесінші бала 56
Шешуі: Балалар 5+4+3+2+1=15(рет) күреске шықты.
№356
8
9
0
0
9
8
0
9
0
8
1. 0,8 және 9 цифрларының әрқайсысын бір рет қана пайдаланып, үш таңбалы сандар құрастыру.
Шешуі: 9 8 0
9 0 8
8 0 9
8 9 0
№359 1. Саяхат жасау нұсқалары.
Т
А
А
С
С
А
Т
С
С
Т
А
Т
С
Т
А
Шешуі: ТАС, ТСА, АТС, АСТ, САТ, СТА.
Қорытынды
бөлім
1 мин
1 мин
1 мин
Үйге №316 (жұп)
Рефлексия. Қол көтеру арқылы
Бағалау. Жиынтық баға қою
План урока "Мумкін нускаларды іріктеу"
План урока "Мумкін нускаларды іріктеу"
План урока "Мумкін нускаларды іріктеу"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.