Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім атауы: Абайды оқы, таңырқа!. |
Мектеп: Өскемен қаласы әкімдігінің «№6 орта мектебі» КММ |
|||
Күні: 10.12.2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Оразбаева АрайлымМауткалиевна |
|||
Сынып: 6 А Пәні: қазақ әдебиеті |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
Сабақтың тақырыбы |
«Бірінші сөз» . 61-бет. |
|||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.3.1 әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тектұрғысынан сипаттау; 6.3.1.1 шығармадағы кейіпкерлерді өзара салыстыра отырып,тарихи және көркемдік құндылығына баға беру |
|||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тектұрғысынан сипаттайды |
|||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды,шығармадағы кейіпкерлерді өзара салыстыра отырып, тарихи және көркемдікқұндылығына баға береді |
||||
Кейбір оқушылар орындай алады: әдебитуындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды, шығармадағыкейіпкерлерді өзара салыстыра отырып, тарихи және көркемдік құндылығына бағабереді, өз ойын жеткізеді |
||||
Тілдік мақсаттар |
Тілемсек, күйік, жанр, әдебиеттегі жанр |
|||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жанр, қарасөз |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: -А. Құнанбаев біріншіқарасөзіндегі негізгі ой? Не себепті Абай өз шығармаларындаөміршеңдік туралы айтады ? |
|||
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы Барлыққазақстандық еңбекшілердің шығармашылық және өмірлік әлеуеттерін толықтай ашукешені ішінара жүзеге асырылады |
|||
Пәнаралық байланыс |
Тарих |
|||
Алдыңғы оқу 4 мин |
С. |
|||
Сабақ барысы |
||||
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушыларды топқабөлу. 2.Оқу мақсатыментаныстырып, бағалау критериийін тарату. Үй тапсырмасын тексеру Мұғалімнің сындарлы кері байланысы |
Бағалау парағы |
||
Сабақтың ортасы 27 мин
|
С. 1-тапсырма (5 мин) Тыңдалым тапсырмасы «Түйінді ой» әдісі Тыңдаған аудиомәтінді 1 сөйлеммен түйіндейді Ж. (5 мин) (Барлық оқушылар орындайды) «Сұрақ-жауап» әдісі -Ел юағу деген не? -Неліктен мал бағаалмаймын дейді? -Ғылым бағу дегенне? -Бала бағу туралы недейді? -Қандай мәселелердікөтереді? ҚБ Топтықбағалау ЖЖ (Көпшілікоқушылар орындайды) «Талдау» әдісі Неліктен .....................? Қалай........?Қандай........? Не үшін......? (Қолдауды қажет ететін оқушылар) «Серпілген сауал» әдісі Мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтар қойып, оған жауапбереді. ҚБ«+ - керемет» әдісі Ж «РАФТ» әдісі ҚБ «Бутерброд» әдісі |
Оқулықпен жұмыс
Дәптермен жұмыс
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім атауы: Абайды оқы, таңырқа!. |
Мектеп: Өскемен қаласы әкімдігінің «№6 орта мектебі» КММ |
|||
Күні: 10.12.2018 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Оразбаева АрайлымМауткалиевна |
|||
Сынып: 6 А Пәні: қазақ әдебиеті |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
Сабақтың тақырыбы |
«Бірінші сөз» . 61-бет. |
|||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.3.1 әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тектұрғысынан сипаттау; 6.3.1.1 шығармадағы кейіпкерлерді өзара салыстыра отырып,тарихи және көркемдік құндылығына баға беру |
|||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тектұрғысынан сипаттайды |
|||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды,шығармадағы кейіпкерлерді өзара салыстыра отырып, тарихи және көркемдікқұндылығына баға береді |
||||
Кейбір оқушылар орындай алады: әдебитуындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды, шығармадағыкейіпкерлерді өзара салыстыра отырып, тарихи және көркемдік құндылығына бағабереді, өз ойын жеткізеді |
||||
Тілдік мақсаттар |
Тілемсек, күйік, жанр, әдебиеттегі жанр |
|||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жанр, қарасөз |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: -А. Құнанбаев біріншіқарасөзіндегі негізгі ой? Не себепті Абай өз шығармаларындаөміршеңдік туралы айтады ? |
|||
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы Барлыққазақстандық еңбекшілердің шығармашылық және өмірлік әлеуеттерін толықтай ашукешені ішінара жүзеге асырылады |
|||
Пәнаралық байланыс |
Тарих |
|||
Алдыңғы оқу 4 мин |
С. |
|||
Сабақ барысы |
||||
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушыларды топқабөлу. 2.Оқу мақсатыментаныстырып, бағалау критериийін тарату. Үй тапсырмасын тексеру Мұғалімнің сындарлы кері байланысы |
Бағалау парағы |
||
Сабақтың ортасы 27 мин
|
С. 1-тапсырма (5 мин) Тыңдалым тапсырмасы «Түйінді ой» әдісі Тыңдаған аудиомәтінді 1 сөйлеммен түйіндейді Ж. (5 мин) (Барлық оқушылар орындайды) «Сұрақ-жауап» әдісі -Ел юағу деген не? -Неліктен мал бағаалмаймын дейді? -Ғылым бағу дегенне? -Бала бағу туралы недейді? -Қандай мәселелердікөтереді? ҚБ Топтықбағалау ЖЖ (Көпшілікоқушылар орындайды) «Талдау» әдісі Неліктен .....................? Қалай........?Қандай........? Не үшін......? (Қолдауды қажет ететін оқушылар) «Серпілген сауал» әдісі Мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтар қойып, оған жауапбереді. ҚБ«+ - керемет» әдісі Ж «РАФТ» әдісі ҚБ «Бутерброд» әдісі |
Оқулықпен жұмыс
Дәптермен жұмыс
|
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.