Разработка уроков
Оценка 4.8

Разработка уроков

Оценка 4.8
Разработки уроков
docx
русский язык
6 кл
13.11.2019
Разработка уроков
Публикация является частью публикации:
2- сабақ Доспамбет Айналайын Ақ жайық.docx

Алматы облысы, Сарқан ауданы

 М.Жұмабаев атындағы орта мектебінің

қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

Жумагулова Роза Елемесовна

Қысқамерзімді жоспар

САБАҚ:

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы: Доспамбет жырау «Айналайын, Ақ Жайық»

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Мектеп:

Бөлім атауы

Туған жерім-аялы алтын бесігім

СЫНЫП:6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

 6.1.4.1 Көркем шығармалардан ортакөлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқаайту

 6.2.2.1 Эпикалық, поэзиялықшығармалардағы автор бейнесін анықтау.

Сабақ мақсаттары

Доспамбет жыраудың «Айналайын, Ақ Жайық» толғауынан орта көлемдіүзінділерді мәнерлеп оқиды,жатқа айтаалады.«Айналайын,

Ақ Жайық» толғауын оқи отырып, автор бейнесін анықтайды.

Ойлау деңгейі

Білу

Түсіну

Қолдану

Бағалау критерийлері

Толғаудан үзіндіні жатқа айтады, мәнерлепоқиды,  дауыс ырғағын  ескереді,автор бейнесін анықтайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: толғаудан  үзіндіні жатқа мәнерлеп айтады; толғау  жолдарынан автор бейнесін  анықтайтын сөздерді табады.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:бұлан, ақбалта,

сайгез оқ, масақ, күдері, кіреуке

Диалог құруға / шығарма жазуғаарналған пайдалы тіркестер:

Сипаттауға байланыстытіркестер:

Тәуелсіздікті аңсау, туған жер толғауы,  бейбітшілікті аңсау.

Талқылауғаарналған сұрақтар:

1.Ақынның арманы қандай болды?

2.Ақынның арманы қазіргі таңда орындалды ма?

3. Толғауда ақынның қандай көңіл-күйі берілген? Неліктен?

Құндылықтар:

Қазақстанның тәуелсіздігі және Астана, Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы құндылықтары бойынша оқушылардың бойына ата–бабаларымыздың ұлы істерін дәріптеу, тарих пен мәдениетті қастерлеусезімдерін дарыту.

Пәнаралық байланыс:

Қазақстан тарихы, қазақ тілі

Алдыңғыоқу:

Доспамбет жыраудың өмірі меншығармаларын оқып, мазмұнымен таныс

 Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

3минут

3 минут

І.Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялықахуал қалыптастыру.

«Жаманқасиетті сату, жақсы қасиетті сатып алу» оқушылар шеңбер болып тұрып, солқолдарының үстіне оң қолдарын қойып, көршісінің жақсы қасиетін сатып алып,өзінің бойындағы жаман қасиетті сатады да жақсы көңіл-күймен 1,2,3 депсаналып, нөмірленген үш топқа бірігіп отырады.

1-тапсырма

С. Үй жұмысын  «SPARКOFT» әдісі арқылы тексеру

Доспамбет кім?

Өмірі туралы небілесіз?

Шығармаларын атайаласыз ба?

Қай шығармасын жатқабілесіз?

Доспамбет жырау толғауларынаннені байқадыңыз?

Жырау толғауларында қандай әлеуметтікмәселелерді көтерген?

(Оқушылар берілген уақыттың ішінде сыныпты аралап,қай оқушы тор көздегі сұрақтардың қайсысын біледі сол сұрақ жазылған торкөзге аты жазылады. Осы әдіс арқылы оқушылардың үй жұмысына қаншалықты дайынекенін тексеріп аламын және нақтылау үшін аты жазылған оқушылардан сұраймын.)

ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау.

A4 форматындағы кесте

Алматы облысы, Сарқан ауданы

 М.Жұмабаев атындағы орта мектебінің

қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

Жумагулова Роза Елемесовна

Қысқамерзімді жоспар

САБАҚ:

Қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы: Доспамбет жырау «Айналайын, Ақ Жайық»

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Мектеп:

Бөлім атауы

Туған жерім-аялы алтын бесігім

СЫНЫП:6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

 6.1.4.1 Көркем шығармалардан ортакөлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқаайту

 6.2.2.1 Эпикалық, поэзиялықшығармалардағы автор бейнесін анықтау.

Сабақ мақсаттары

Доспамбет жыраудың «Айналайын, Ақ Жайық» толғауынан орта көлемдіүзінділерді мәнерлеп оқиды,жатқа айтаалады.«Айналайын,

Ақ Жайық» толғауын оқи отырып, автор бейнесін анықтайды.

Ойлау деңгейі

Білу

Түсіну

Қолдану

Бағалау критерийлері

Толғаудан үзіндіні жатқа айтады, мәнерлепоқиды,  дауыс ырғағын  ескереді,автор бейнесін анықтайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: толғаудан  үзіндіні жатқа мәнерлеп айтады; толғау  жолдарынан автор бейнесін  анықтайтын сөздерді табады.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:бұлан, ақбалта,

сайгез оқ, масақ, күдері, кіреуке

Диалог құруға / шығарма жазуғаарналған пайдалы тіркестер:

Сипаттауға байланыстытіркестер:

Тәуелсіздікті аңсау, туған жер толғауы,  бейбітшілікті аңсау.

Талқылауғаарналған сұрақтар:

1.Ақынның арманы қандай болды?

2.Ақынның арманы қазіргі таңда орындалды ма?

3. Толғауда ақынның қандай көңіл-күйі берілген? Неліктен?

Құндылықтар:

Қазақстанның тәуелсіздігі және Астана, Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы құндылықтары бойынша оқушылардың бойына ата–бабаларымыздың ұлы істерін дәріптеу, тарих пен мәдениетті қастерлеусезімдерін дарыту.

Пәнаралық байланыс:

Қазақстан тарихы, қазақ тілі

Алдыңғыоқу:

Доспамбет жыраудың өмірі меншығармаларын оқып, мазмұнымен таныс

 Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

3минут

3 минут

І.Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялықахуал қалыптастыру.

«Жаманқасиетті сату, жақсы қасиетті сатып алу» оқушылар шеңбер болып тұрып, солқолдарының үстіне оң қолдарын қойып, көршісінің жақсы қасиетін сатып алып,өзінің бойындағы жаман қасиетті сатады да жақсы көңіл-күймен 1,2,3 депсаналып, нөмірленген үш топқа бірігіп отырады.

1-тапсырма

С. Үй жұмысын  «SPARКOFT» әдісі арқылы тексеру

Доспамбет кім?

Өмірі туралы небілесіз?

Шығармаларын атайаласыз ба?

Қай шығармасын жатқабілесіз?

Доспамбет жырау толғауларынаннені байқадыңыз?

Жырау толғауларында қандай әлеуметтікмәселелерді көтерген?

(Оқушылар берілген уақыттың ішінде сыныпты аралап,қай оқушы тор көздегі сұрақтардың қайсысын біледі сол сұрақ жазылған торкөзге аты жазылады. Осы әдіс арқылы оқушылардың үй жұмысына қаншалықты дайынекенін тексеріп аламын және нақтылау үшін аты жазылған оқушылардан сұраймын.)

ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау.

A4 форматындағы кесте

7 минут

5 минут

5 минут2-тапсырма

С. «Ұшбұрыш» әдісі арқылы өлеңнің орта көлемдіүзінділерін мәнерлеп оқу.

 «Айналайын,Ақ Жайық» өлеңінің орта көлемді үш бөлігін оқушылар үштен-үштен топтасып,өздеріне берілген үзіндіні мәнерлеп жатқа оқиды. Бұл жерде үштік құрамдатұрған бір оқушы үзіндіні мәнерлеп оқиды, екінші оқушы тыңдайды, үшінші оқушы бағалап тұрады.

Дескриптор

Тыныс белгілеріне мән береді

Дауыс ырғағынескереді

Жатқа мәнерлеп оқиды

ҚБ  «Екі жұлдыз, бір тілек»

3-тапсырма

ТЖ.  «Қос диаграмма»  Доспамбет– батыр, жырау.

Берілген  қос диаграммағаөлең жолдарынан  Доспамбеттің батырлық,жыраулық бейнесін анықтайтын сөздерді тауып жазу.

(ықтимал жауаптар)

Қара бұлан терісін етік қылған Доспамбет

Күдеріден бау таққан Доспамбет

Кіреуке киген Доспамбет

Күреңді мінген Доспамбет

Ақ балта ұстаған Доспамбет

Кетбұға биден үйренген

Кетбұға биден кеңес сұраған

Жыр, толғаулар жазған

Дескриптор:

Батырлық бейнесін анықтайды

Жыраулық бейнесін анықтайды

ҚБ:  «ҮшЖақсы және бір Әрекет» әдісі.Оқушыларға сабақ барысында жақсы орындаған үш мәселені атап, сабақта олардыңжұмысын жақсартатын бір әрекетке ұсыныс жасау ұсынылады.

4-тапсырма

ЖЖ.

«Тұжырымдамалық карта» әдісі арқылы түсінбейтін сөздердің мағынасын табады.

Сөз

Сіздің ойыңызша оның мағынасы?

Сөздіктегі анықта

масы

Сөзді пайдаланып сөйлем құра

Бұлан

Ақ балта-

Сайгезоқ

Масақ

Күдері

Кіреуке

Бұлан - үлкен мүйізді,ашатұяқты,бұғы тектес ірі аң.

Ақ балта - ақ түстіболаттан жасалған,сабына күміс жалатқан айбалтаның түрі;соғыс қаруы.

Сайгез оқ - сайгез деген топ-тобымен ұшатын құс.Бұл жерде;сол құсқа ұқсас деген мағынада

Масақ  - 1)дақылдардың атызда қалғандәнді басы.

Бұл жерде2)көне зат:садақ оғының ұшы,үшкір жағы.

Күдері - жұмсақ етіп иленген қайыс. Күдері белбеу, күдеріқамшы, күдері шылбыр деген сөздермен бірге қолданылады.

Кіреуке - ескілікті сырт киімнің бір түрі

Дескриптор

Сөздің мағынасынашады

Сөздіктегіанықтамасын жазады

Сөйлем құрайалады

ҚБ: «Бетерброд» бірінші жағымды түсініктеме беріп, кейін құрылымды сын айтып, соңынантағы да жағымды пікір білдіреді.

5-тапсырма

С. Талқылауға арналған сұрақтар

1.Ақынның арманы қандай болды?

2.Ақынның арманы қазіргі таңда орындалды ма?

3.Толғауда ақынның қандай көңіл-күйі берілген? Неліктен?

ҚБ. ЖҚБА

Жақсы...

Қызықты...

Бөгет жасады...

Алып кетер едім...

Әр оқушы мүмкіндігіне қарай бұл сұрақтарға шынайы жауап береді. Ол сабақжұмысының нәтижелілігін арттыра түседі. Не түсінгеніне есеп береді.

6-тапсырма

Ж.    «Тәуелсіздіктіаңсау, туған жер толғауы,бейбітшілікті аңсау»тірексөздерін пайдаланып50 сөзден тұратын эссе жазу.

Дескриптор

Тіркестердіпайдалана алды

Елусөзден тұратын эссе жазды

Ойынжүйелі жеткізді

ҚБ автор орындығыA4 форматына жазылған

өлең мәтінінен орта көлемді үзінділер

 

A4 форматта көрсетілген диаграмма

Түсіндірме сөздік

A4 форматта көрсетілген кесте

Интернет желісі

3минут

3 минутІ.Ұйымдастырукезеңі

Психологиялықахуал қалыптастыру.

«Жаманқасиетті сату, жақсы қасиетті сатып алу» оқушылар шеңбер болып тұрып, солқолдарының үстіне оң қолдарын қойып, көршісінің жақсы қасиетін сатып алып,өзінің бойындағы жаман қасиетті сатады да жақсы көңіл-күймен 1,2,3 депсаналып, нөмірленген үш топқа бірігіп отырады.

1-тапсырма

С. Үй жұмысын  «SPARКOFT» әдісі арқылы тексеру

Доспамбет кім?

Өмірі туралы небілесіз?

Шығармаларын атайаласыз ба?

Қай шығармасын жатқабілесіз?

Доспамбет жырау толғауларынаннені байқадыңыз?

Жырау толғауларында қандай әлеуметтікмәселелерді көтерген?

(Оқушылар берілген уақыттың ішінде сыныпты аралап,қай оқушы тор көздегі сұрақтардың қайсысын біледі сол сұрақ жазылған торкөзге аты жазылады. Осы әдіс арқылы оқушылардың үй жұмысына қаншалықты дайынекенін тексеріп аламын және нақтылау үшін аты жазылған оқушылардан сұраймын.)

ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау.

A4 форматындағы кесте

Ортасы

5 минут

 

8 минут

7 минут

5 минут

5 минут2-тапсырма

С. «Ұшбұрыш» әдісі арқылы өлеңнің ортакөлемді үзінділерін мәнерлеп оқу.

 «Айналайын, Ақ Жайық» өлеңінің орта көлемдіүш бөлігін оқушылар үштен-үштен топтасып, өздеріне берілген үзіндінімәнерлеп жатқа оқиды. Бұл жерде үштік құрамда тұрған бір оқушы үзіндінімәнерлеп оқиды, екінші оқушы тыңдайды, үшінші оқушы  бағалап тұрады.

Дескриптор

Тыныс белгілеріне мән береді

Дауыс ырғағынескереді

Жатқа мәнерлеп оқиды

ҚБ  «Екі жұлдыз, бір тілек»

3-тапсырма

ТЖ.  «Қос диаграмма»  Доспамбет– батыр, жырау.

Берілген  қос диаграммағаөлең жолдарынан  Доспамбеттіңбатырлық, жыраулық бейнесін анықтайтын сөздерді тауып жазу.

(ықтимал жауаптар)

Қара бұлан терісін етік қылған Доспамбет

Күдеріден бау таққан Доспамбет

Кіреуке киген Доспамбет

Күреңді мінген Доспамбет

Ақ балта ұстаған Доспамбет

Кетбұға биден үйренген

Кетбұға биден кеңес сұраған

Жыр, толғаулар жазған

Дескриптор:

Батырлық бейнесін анықтайды

Жыраулық бейнесін анықтайды

ҚБ:  «ҮшЖақсы және бір Әрекет» әдісі.Оқушыларға сабақ барысында жақсы орындаған үш мәселені атап, сабақта олардыңжұмысын жақсартатын бір әрекетке ұсыныс жасау ұсынылады.

4-тапсырма

ЖЖ.

«Тұжырымдамалық карта» әдісі арқылы түсінбейтін сөздердің мағынасын табады.

Сөз

Сіздің ойыңызша оның мағынасы?

Сөздіктегі анықта

масы

Сөзді пайдаланып сөйлем құра

Бұлан

Ақ балта-

Сайгезоқ

Масақ

Күдері

Кіреуке

Бұлан - үлкен мүйізді,ашатұяқты,бұғы тектес ірі аң.

Ақ балта - ақ түстіболаттан жасалған,сабына күміс жалатқан айбалтаның түрі;соғыс қаруы.

Сайгез оқ - сайгез деген топ-тобыменұшатын құс.Бұл жерде; сол құсқа ұқсас деген мағынада

Масақ  - 1)дақылдардың атызда қалған дәнді басы.

Бұл жерде2)көне зат:садақ оғының ұшы,үшкір жағы.

Күдері - жұмсақ етіп иленген қайыс.Күдері белбеу, күдері қамшы, күдері шылбыр деген сөздермен біргеқолданылады.

Кіреуке - ескілікті сырт киімнің біртүрі

Дескриптор

Сөздің мағынасын ашады

Сөздіктегі анықтамасын жазады

Сөйлем құрай алады

ҚБ: «Бетерброд» бірінші жағымды түсініктеме беріп, кейін құрылымды сын айтып, соңынантағы да жағымды пікір білдіреді.

5-тапсырма

С. Талқылауға арналған сұрақтар

1.Ақынның арманы қандай болды?

2.Ақынның арманы қазіргі таңда орындалды ма?

3.Толғауда ақынның қандай көңіл-күйі берілген? Неліктен?

ҚБ. ЖҚБА

Жақсы...

Қызықты...

Бөгет жасады...

Алып кетер едім...

Әр оқушы мүмкіндігіне қарай бұл сұрақтарға шынайы жауап береді. Ол сабақжұмысының нәтижелілігін арттыра түседі. Не түсінгеніне есеп береді.

6-тапсырма

Ж.    «Тәуелсіздіктіаңсау, туған жер толғауы,бейбітшілікті аңсау»тірексөздерін пайдаланып50 сөзден тұратын эссе жазу.

Дескриптор

Тіркестердіпайдалана алды

Елусөзден тұратын эссе жазды

Ойынжүйелі жеткізді

ҚБ автор орындығыA4 форматына жазылған

өлең мәтінінен орта көлемді үзінділер

 

A4 форматта көрсетілген диаграмма

5 минут

5 минут2-тапсырма

С. «Ұшбұрыш» әдісі арқылы өлеңнің орта көлемдіүзінділерін мәнерлеп оқу.

 «Айналайын,Ақ Жайық» өлеңінің орта көлемді үш бөлігін оқушылар үштен-үштен топтасып,өздеріне берілген үзіндіні мәнерлеп жатқа оқиды. Бұл жерде үштік құрамдатұрған бір оқушы үзіндіні мәнерлеп оқиды, екінші оқушы тыңдайды, үшінші оқушы бағалап тұрады.

Дескриптор

Тыныс белгілеріне мән береді

Дауыс ырғағынескереді

Жатқа мәнерлеп оқиды

ҚБ  «Екі жұлдыз, бір тілек»

3-тапсырма

ТЖ.  «Қос диаграмма»  Доспамбет– батыр, жырау.

Берілген  қос диаграммағаөлең жолдарынан  Доспамбеттің батырлық,жыраулық бейнесін анықтайтын сөздерді тауып жазу.

(ықтимал жауаптар)

Қара бұлан терісін етік қылған Доспамбет

Күдеріден бау таққан Доспамбет

Кіреуке киген Доспамбет

Күреңді мінген Доспамбет

Ақ балта ұстаған Доспамбет

Кетбұға биден үйренген

Кетбұға биден кеңес сұраған

Жыр, толғаулар жазған

Дескриптор:

Батырлық бейнесін анықтайды

Жыраулық бейнесін анықтайды

ҚБ:  «ҮшЖақсы және бір Әрекет» әдісі.Оқушыларға сабақ барысында жақсы орындаған үш мәселені атап, сабақта олардыңжұмысын жақсартатын бір әрекетке ұсыныс жасау ұсынылады.

4-тапсырма

ЖЖ.

«Тұжырымдамалық карта» әдісі арқылы түсінбейтін сөздердің мағынасын табады.

Сөз

Сіздің ойыңызша оның мағынасы?

Сөздіктегі анықта

масы

Сөзді пайдаланып сөйлем құра

Бұлан

Ақ балта-

Сайгезоқ

Масақ

Күдері

Кіреуке

Бұлан - үлкен мүйізді,ашатұяқты,бұғы тектес ірі аң.

Ақ балта - ақ түстіболаттан жасалған,сабына күміс жалатқан айбалтаның түрі;соғыс қаруы.

Сайгез оқ - сайгез деген топ-тобымен ұшатын құс.Бұл жерде;сол құсқа ұқсас деген мағынада

Масақ  - 1)дақылдардың атызда қалғандәнді басы.

Бұл жерде2)көне зат:садақ оғының ұшы,үшкір жағы.

Күдері - жұмсақ етіп иленген қайыс. Күдері белбеу, күдеріқамшы, күдері шылбыр деген сөздермен бірге қолданылады.

Кіреуке - ескілікті сырт киімнің бір түрі

Дескриптор

Сөздің мағынасынашады

Сөздіктегіанықтамасын жазады

Сөйлем құрайалады

ҚБ: «Бетерброд» бірінші жағымды түсініктеме беріп, кейін құрылымды сын айтып, соңынантағы да жағымды пікір білдіреді.

5-тапсырма

С. Талқылауға арналған сұрақтар

1.Ақынның арманы қандай болды?

2.Ақынның арманы қазіргі таңда орындалды ма?

3.Толғауда ақынның қандай көңіл-күйі берілген? Неліктен?

ҚБ. ЖҚБА

Жақсы...

Қызықты...

Бөгет жасады...

Алып кетер едім...

Әр оқушы мүмкіндігіне қарай бұл сұрақтарға шынайы жауап береді. Ол сабақжұмысының нәтижелілігін арттыра түседі. Не түсінгеніне есеп береді.

6-тапсырма

Ж.    «Тәуелсіздіктіаңсау, туған жер толғауы,бейбітшілікті аңсау»тірексөздерін пайдаланып50 сөзден тұратын эссе жазу.

Дескриптор

Тіркестердіпайдалана алды

Елусөзден тұратын эссе жазды

Ойынжүйелі жеткізді

ҚБ автор орындығыA4 форматына жазылған

өлең мәтінінен орта көлемді үзінділер

 

A4 форматта көрсетілген диаграмма

Түсіндірме сөздік

A4 форматта көрсетілген кесте

Интернет желісі

6-сынып әдебиетоқулығы Арман- ПВ баспасы

Соңы

3 минут

1 минутрефлексия

 Қызық

Қиын

Құнды

Бүгінгі сабақ барысында сіз үшінқызық, қиын, құнды болған тұстарды, ұсыныстарды жазып, ой қорытады.

Үйге тапсырма:

Доспамбет жырауды толғандырған мәселелертуралы диалог құру

6-сынып әдебиет оқулығы Арман- ПВбаспасы

Саралау-Сізқосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілеттіоқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?Бағалау-оқушы білімін тексерудіқалай жоспарлайсыз?

1.Пәнаралық

байланыс.

2.Денсаулық және қауіпсіздік

3.АКТ-менбайланыс 4.Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі)

 «SPARКOFT» әдісінде диалогнегізінде саралауды қолдандым. Бұлжерде берілген сұрақтарға жауап беруге дайын емес оқушыларға қабілеттіоқушылардың жауабын тыңдату арқылы қолдау көрсетіледі.

Оқыту ортасы бойынша саралау - «Үшбұрыш» әдісінде оқушы үшін қолайлы, ыңғайлы үштікқұрамға біріктірдім. Бұл жерде мәнері жақсы оқушылардың құрамына мәнерлепоқуға бейімі жоқ оқушыларды біріктергеніммәнерлі оқитын оқушыларды тыңдап, өздерін реттеуге мүмкіндік алады,әрі өздерін еркін сезінеді. Белгілі тұлғалардыңоқыған өлеңдерінің бейнежазбасын көре отырып, тыңдату арқылы өздереініңдауыс мәнері мен ырғағын келтіруге икемделеді.

Нәтиже немесе жауап бойынша саралау-оқушыға бірдей тапсырмаұсынылғанмен, түрлі деңгейдегі жауап күтіледі және қабылданады. Деңгейітөмен оқушыға толғаудағы ақын бейнесін ашатын сөздердің астын сызыпкөрсетіп беремін. Қабілетті оқушылаурдың тапсырманы дұрыс орындауынқадағалаймын.

Оқушыға жеке қолдау көрсету арқылы саралау- Қолдауды көбірек қажет ететін оқушыларғатұжырымдамалық картадаға сөздерді жазып беремін. Орташа қолдауды қажетететіндерге сөздерді  іздеуге  түсіндірмелі сөздік беремін.Сыныппенжұмыста берілген сұрақтарға жылдам әрі нақты жауап беру барысында «Бірсөйлеммен түйіндеу»  бойынша қалыптастырушыбағалауды қолданғанды тиімді деп білдім. «Үшбұрыш» әдісі кезінде оқушыларөз мәнерін ретке келтіруге мүмкіндік алу үшін, «Екі жұлдыз, бір тілек»қалыптастырушы бағалауын алуды қолайлы деп есептедім. Автордың бейнесінанықтауғаберілген топпен жұмыста  «Үш Жақсы және бір Әрекет» қалыптастырушы бағалауын ұсынғанды жөн санадым.

Тұжырымдамалық картамен  жұмыс жүргізу кезінде түсініктерін дұрысқалыптастыру үшін c-c0p қалыптастырушы бағалауға  «Бетерброд»бағалауын тиімді деп ескердім.

«Сұрақ–жауап» әдісі кезінде сабақ жұмысының нәтижелілігін арттыра түсугемүмкіндік тудыртуға

 Жақсы...

Қызықты...

Бөгет жасады...

Алып кетер едім... деген ЖҚБА қалыптастырушы бағалауын,  тірек сөздерді пайдаланыпэссе жазуда, дескрипторға сүйене автор орындығы арқылы бағалауды тиімдідеп есептедім.

Оқушыларғақойылған сұрақтардың тарихқа көз

Разработка уроков

Разработка уроков

Разработка уроков

Разработка уроков

Разработка уроков

Разработка уроков

Разработка уроков

Разработка уроков

Разработка уроков

Разработка уроков
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
13.11.2019