Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Әдебиет |
Мектеп: |
||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
Сынып: 6Т1 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
«Аяз би»ертегісінің композициялық құрылымы |
||||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме: |
6.2.1.1шығарманың композициясындағы белгілі бірэпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау |
||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Ертегінің композициялыққұрылымына талдау жасайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ертегінің композициялыққұрылымына талдау жасап, эпизодты тауып маңызын айтады. Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: Ертегінің композициялыққұрылымына талдау жасап, эпизодты тауып маңызын айтады, нақты мысалдар арқылынегіздеме жасайды.
|
||||||||||
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
||||||||||
Бағалау критерийлері: |
-әдеби шығарманыңжанрын ажыратады; -әдебишығарманың құрылымына талдау жасайды -Эпизодтыңмаңыздылығына негіздеме жасайды |
||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Фольклор, ертегі, фабуламен сюжет, жанр |
||||||||||
Сабақта қамтылатынқұндылықтар |
Құрмет, ынтымақтастық |
||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих, қазақ тілі, өзін-өзітану |
||||||||||
АКТқолдану дағдылары |
Интерактивті тақтамен жұмыс |
||||||||||
Осыған дейін меңгерілгенбілім |
Ертегіжәне оның түрлері туралы біледі. |
||||||||||
Жоспар |
|||||||||||
Жоспарланатынуақыт |
Жоспарбойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||
Сабақтың басы
5 минут
|
Психологиялықахуал – Балалар, айналамызда көңіл күйікөтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып,бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік! Кел, балалар, күлейік! Күлкіменен түлейік! Күлкі- көңіл ажары ! Күліп өмір сүрейік! Сабақтыңтақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
Слайд |
|||||||||
Ортасы
3 минут
7 минут
15 минут
5 минут |
Қызығушылықты ояту
ҚоғаШеңгел
ҚырғауылСауысқан Бұлсуреттердің сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін? «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі 1.Фольклордегеніміз не? 2.Ауыз әдебиетінің үлгілеріната. 3.Ауыз әдебиеті мен жазбаәдебиетінің айырмашылығын ата. 4. Ертегі дегеніміз не?Түрлерін атаңыз. Топтық жұмыс 1-қадам: Топтарғатақырыптар ұсынылады. 1-топ: Хан тапсырмасы 2-топ: Хан сынағы 3-топ: Жаманның үйленуі 4-топ: Қырық уәзірдің іштарлығы 5-топ: Жаманның тапқырлығы 2-қадам: Әр топөз тақырыптарына композициялық-сюжеттік талдау жасайды. 1. Оқиғаның басталуы. 2. Оқиғаның дамуы. 3. Оқиғаның шиеленісуі. 4. Оқиғаның шарықтау шегі. 5. Оқиғаның шешімі. 3-қадам: Әр топберілген тақырып бойынша мазмұнды сурет салады. 4-қадам: Жанрлықерекшелігіне талдау жасайды (көлемі, сюжеті, кейіпкерлері) Дескрипторлар: -композициялық-сюжеттік талдау жасайды; -тақырып бойынша мазмұндысурет салады; -жанрлық ерекшелігіне талдау жасайды. Жеке жұмыс «Менің пікірім» кестесін толтыру
Дескрипторлар: -үзінді келтіреді; -үзінді берілген бетті көрсетеді; -нақты сұрақ дайындайды; -өзіндік көзқарасын танытады. |
Слайд
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Әдебиет |
Мектеп: |
||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
Сынып: 6Т1 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
«Аяз би»ертегісінің композициялық құрылымы |
||||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме: |
6.2.1.1шығарманың композициясындағы белгілі бірэпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау |
||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Ертегінің композициялыққұрылымына талдау жасайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ертегінің композициялыққұрылымына талдау жасап, эпизодты тауып маңызын айтады. Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: Ертегінің композициялыққұрылымына талдау жасап, эпизодты тауып маңызын айтады, нақты мысалдар арқылынегіздеме жасайды.
|
||||||||||
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
||||||||||
Бағалау критерийлері: |
-әдеби шығарманыңжанрын ажыратады; -әдебишығарманың құрылымына талдау жасайды -Эпизодтыңмаңыздылығына негіздеме жасайды |
||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Фольклор, ертегі, фабуламен сюжет, жанр |
||||||||||
Сабақта қамтылатынқұндылықтар |
Құрмет, ынтымақтастық |
||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих, қазақ тілі, өзін-өзітану |
||||||||||
АКТқолдану дағдылары |
Интерактивті тақтамен жұмыс |
||||||||||
Осыған дейін меңгерілгенбілім |
Ертегіжәне оның түрлері туралы біледі. |
||||||||||
Жоспар |
|||||||||||
Жоспарланатынуақыт |
Жоспарбойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||
Сабақтың басы
5 минут
|
Психологиялықахуал – Балалар, айналамызда көңіл күйікөтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып,бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік! Кел, балалар, күлейік! Күлкіменен түлейік! Күлкі- көңіл ажары ! Күліп өмір сүрейік! Сабақтыңтақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
Слайд |
|||||||||
Ортасы
3 минут
7 минут
15 минут
5 минут |
Қызығушылықты ояту
ҚоғаШеңгел
ҚырғауылСауысқан Бұлсуреттердің сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін? «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі 1.Фольклордегеніміз не? 2.Ауыз әдебиетінің үлгілеріната. 3.Ауыз әдебиеті мен жазбаәдебиетінің айырмашылығын ата. 4. Ертегі дегеніміз не?Түрлерін атаңыз. Топтық жұмыс 1-қадам: Топтарғатақырыптар ұсынылады. 1-топ: Хан тапсырмасы 2-топ: Хан сынағы 3-топ: Жаманның үйленуі 4-топ: Қырық уәзірдің іштарлығы 5-топ: Жаманның тапқырлығы 2-қадам: Әр топөз тақырыптарына композициялық-сюжеттік талдау жасайды. 1. Оқиғаның басталуы. 2. Оқиғаның дамуы. 3. Оқиғаның шиеленісуі. 4. Оқиғаның шарықтау шегі. 5. Оқиғаның шешімі. 3-қадам: Әр топберілген тақырып бойынша мазмұнды сурет салады. 4-қадам: Жанрлықерекшелігіне талдау жасайды (көлемі, сюжеті, кейіпкерлері) Дескрипторлар: -композициялық-сюжеттік талдау жасайды; -тақырып бойынша мазмұндысурет салады; -жанрлық ерекшелігіне талдау жасайды. Жеке жұмыс «Менің пікірім» кестесін толтыру
Дескрипторлар: -үзінді келтіреді; -үзінді берілген бетті көрсетеді; -нақты сұрақ дайындайды; -өзіндік көзқарасын танытады. |
Слайд
|
7 минут
15 минут
5 минут
Қызығушылықты ояту
ҚоғаШеңгел
ҚырғауылСауысқан
Бұлсуреттердің сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін?
«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі
1.Фольклордегеніміз не?
2.Ауыз әдебиетінің үлгілерін ата.
3.Ауыз әдебиеті мен жазбаәдебиетінің айырмашылығын ата.
4. Ертегі дегеніміз не? Түрлерінатаңыз.
Топтық жұмыс
1-қадам: Топтарғатақырыптар ұсынылады.
1-топ: Хан тапсырмасы
2-топ: Хан сынағы
3-топ: Жаманның үйленуі
4-топ: Қырық уәзірдің іштарлығы
5-топ: Жаманның тапқырлығы
2-қадам: Әр топ өзтақырыптарына композициялық-сюжеттік талдау жасайды.
1. Оқиғаның басталуы.
2. Оқиғаның дамуы.
3. Оқиғаның шиеленісуі.
4. Оқиғаның шарықтау шегі.
5. Оқиғаның шешімі.
3-қадам: Әр топберілген тақырып бойынша мазмұнды сурет салады.
4-қадам: Жанрлықерекшелігіне талдау жасайды (көлемі, сюжеті, кейіпкерлері)
Дескрипторлар:
-композициялық-сюжеттік талдау жасайды;
-тақырып бойынша мазмұнды сурет салады;
-жанрлық ерекшелігіне талдау жасайды.
Жеке жұмыс
«Менің пікірім» кестесін толтыру
Үзінді |
Беті |
Сұрақ |
Менің пікірім |
|
|
|
|
Дескрипторлар:
-үзінді келтіреді;
-үзінді берілген бетті көрсетеді;
-нақты сұрақ дайындайды;
-өзіндік көзқарасын танытады.Слайд
Сабақтыңсоңы
5 минут
Үйгетапсырма: «Аяз би» ертегісін оқу.
Керібайланыс:
«3-2-1»
Cабақтан алған 3 маңызды ақпарат;
Сабақта қиындық тудырған 2 аспекті;
Сабақта ұнаған 1 іс-әрекет.Слайд
Қосымша ақпарат
Дифференциация– Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғарыоқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықтымеңгергенін қалай тексересіз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздікережелері
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.