Барлығы: Ақпарат туралы түсінігін қалыптастырады
Көбі: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды.
Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
Ақпарат және оны өңдеу
Мектеп
Күні:
Мұғалімнің атыжөні :
Сынып: 5
Сабақ 11
Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасы
на сілтеме)
Сабақ мақсаттары
Бағалау критерийлері
Тілдік мақсат
Құндылықтарды
дарыту
Пәнаралық
байланыстар
Алдыңғы меңгерілген
білім
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
05 мин
Сабақтың ортасы
Біздің айналамыздағы ақпарат
5.2.1.1 Әр түрлі формада ақпаратты атап шығу және
көрсету
Барлық оқушылар үшін: Әр түрлі ақпараттың
түрлерін біледі.
Көпшілік оқушылар үшін: Әр түрлі ақпаратты
ажыратады
ақпаратты сақтай алады.
Кейбір оқушылар: Әр түрлі ақпараттың түрлерін
көрсетеді, қолдана біледі.
Әр түрлі ақпараттың анықтамасынбіледі
түрлеріне мысал келтіре алады
ақпаратты сақтайды, өңдейді,жеткізеді
Таңбалық, дыбыстық, бейнелік, сигналдық
Адамгершілікке,ұқыптылыққа баулу.
Ағылшын тілі, математика, орыс тілі.
1.Ақпарат дегеніміз не?
2. Компьютер дегеніміз не?
3.Ақпаратты қайда сақтаймыз?
4.Ақпаратты қайда сақтаймыз?
Сабақта жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
I. Психологиялық ахуалды
қалыптастыру. Шаттық шеңбері арқылы
досына гүл сыйлап бірбіріне жақсы
тілектер айтады.
Оқушыларға Информатика және Ақпарат
атауымен 2 топқа бөліп аламын.
II.Үй тапсырмасын тексеру кезінде
оқушылар төмендегі сұрақтарға
5 сынып
оқулық
www
kz
. googl
е . 525 минут
2535
«Өрмекшінің торы» әдісі арқылы жауап
береді.
1. Ақпараттың неше түрі бар?
2.Ақпаратты қалай сақтаймыз?
3.Ақпаратпен адам не істей алады?
4. Зиянды ақпараттар қандай болады?
5.Ақпаратты қайдан аламыз?
Бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыз Біздің
айналамыздағы ақпарат. Қосымша
мәлімет видео корсетілім.
«Санадағы кинофильм»
әдісі.Практикалық жұмыс Жеке –жеке
компьютерде «Әлемдегі ақпарат»
тақырыбында ЭССЕ жазады.
«ТАҚТАДАҒЫ ГРАФФИТИ» әдісі 2
топқа постер таратып берем, постер
жасайды.
«Біздің
айналамыздағы
ақпарат» тақырыбында.
Дескриптор
1.Тақырыптың мәнін аша алады
2.Өмірде қолданылуын біледі
3.Түрлері мен атауын ажыратып айт алады
4.Жалпы мәлімет біледі
Сабақтың соңы
3544 минут
VI .«Кім жылдам» ойыны
1 3 5 2 4 6 8 9 7 1 0
I f r n o m t i a o
Жауабы: informatio
Кері байланыс 1 минут
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз? Сіз
басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға
қандай тапсырмалар
бересіз
Екі жұлдыз, бір тілек
Үй тапсырмасы. 5.2.1.1. тақырып оқу.
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды
игеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлап отырсыз
Денсаулық
және
қауіпсіздік
техникасын
сақтау Өзінөзі бағалау, өзара бағалау
Компьютерм
ен жұмыс
жасау
кезіндегі
қауіпсіздік
ережесімен
таныстыру
Компьютерде орындаған жұмыстарыны
қарап, ақпараттық сауатылығын бағалау
Тапсырма. Біздің ақпарат
ты түрлі арналардан алаты
нымызды ескере
отырып, үлгідегі кестені то
лтырыңдар.
Зат
Қасиеті
Арна
Мүше
Қоңыраулы сағат
Шылдыр
Есту
Құлақ
Оқушының өзі реттейтін
оқуы (Тәжірибелік,
шығармашылық)
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары
немесе оқу мақсаттары
шынайы, қолжетімді
болды ма? Барлық
оқушылар оқу мақсатына
қол жеткізді ме? Егер
оқушылар оқу
мақсатына жетпеген
болса, неліктен деп
ойлайсыз? Сабақта
саралау дұрыс жүргізілді
ме? Сабақ кезеңдерінде
уақытты тиімді
пайдаландыңыз ба?
Сабақ жоспарынан
ауытқулар болды ма
ж не неліктен?
ə Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі н рсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
ə
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен
оқуға қатысты)?
1:
2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені
анықтадым, келесі сабақтарда не н рсеге назар аудару қажет?
ə
Сабақ тақырыбы: Ақпарат және оны өңдеу
Сабақ тақырыбы: Ақпарат және оны өңдеу
Сабақ тақырыбы: Ақпарат және оны өңдеу
Сабақ тақырыбы: Ақпарат және оны өңдеу
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.