Күні:
Сынып: 5
Сабақ 12
Сабақтың тақырыбы
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақтың мақсаттары
Жетістік критерийлері
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Біздің айналамыздағы ақпарат
5.2.1.1 әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету
Барлығы: Ақпарат туралы түсінігін қалыптастырады
Көбі: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды.
Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін
көрсетеді.
оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады;
тақырып мазмұнын өздігінен ізденіп, топ жұмысына белсене
араласып, өзін өзі реттеуді қалыптастырады;
оқушылар алған білімдерін тиянақтауға,
өздіктерінен жұмыс жасай білуге үйренеді;
есеп шығару, салыстыру, талдай білу дағдылары қалыптасады;
пысықтауға,
Құндылықтарды дарыту
Пәнаралық байланыс
АКТ қолдану дағдылары
Тілдік құзыреттілік
Оқушыларды бірбіріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Сурет өнер
Аудиожазба , таныстырылым.
Табиғатқа саяхат. .
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
5 минут
Сабақ барысы
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Оқушылар және барлық сабаққа қатысушылардың арқаларына
сандар жапсырылады. Сол сандарды белгі берілген уақытта
дұрыс құрастыру қажет.
Жаттығулар
көрсетілімі
немесе видео
материалдар.
Бағалау критерийі:
Білімділігі
Ойлау жылдамдығы
Математикалық тілі
Топпен жұмыс жасауы
Жекелей жұмыс жасауы 2 мин Сабақтың
ортасы
8 минут
Жаңа сабақты түсіндіру
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.
Тақырып бойынша жинақталған ресурстармен танысу.
Ақпаратсақтау, түрлендіру, жөнелту және пайдалану нысаны
болып табылатын қоршаған әлем туралы мәліметтер
Сергіту сәті
Сұрақ
парақшалар
ы.
Оқулық,
дәптерлер.
1 минут
5 минут
3 минут
16 минут
Ақпараттың түрлері
Адамның ақпаратты қандай ақпараттық арнамен қабылдауына
байланысты, ол әртүрлі болады. Ақпаратты қабылдаушыадам.
Ақпарат ұйқыдан оянатын уақыт келгені тәралы мәліметті жеткізіп
тұр. Ақпараттың мұндай түрі естілетін ақпарат деп аталады.
Ойын
ойнайық.
Ақпараттың қасиеттері Ақпарат толықнемесе толық емес болуы мүмкін. Мысалы, сендердің
достарың «Ертең» десін. Егер сендер достарыңа: «Біз киноға қашан
барамыз?» деген сұрақ қойған болсаңдар, онда бұл ақпарат түсінікті
болады, себебіол толық емес. Ақпараттың бұл қасиеті толықтылық деп
аталады.
Сабақтың соңы
2 минут
Дифференциаци
я – оқушыларға
көбірек қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары
оқушыларға
қандай
тапсырмалар
қоюды
жоспарлап
отырсыз?
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар
айтылған сөздер
мен
сөйлемдердің
«Ақпарат» термині туралы жаңадан не білдіңдер?
Сабақты бекіту:
1.
2. Сендерге қандай ақпарат тасығыштар белгілі?
3. Қазіргі кезде ақпараттың қандай түрлері бар?
4. Адам ақпаратты қандай сезім мүшелері арқылы
қабылдайды?
5. Ақпараттың қасиеттерін атаңдар
Смайликтер
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған
суреттер арқылы бағалау.
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
Сөйлеуречиspeeches
Оқушылар өздері жасаған бетбейнелеріне қарап бірбіріне
көңіл күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз,
ашулы)
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық
және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
АКТ
Құндылықтар
мен байланыс
(тәрбие)
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушылард
ы бірбіріне
деген құрмет
көрсетуіне көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
тәрбиелеу.
Сабақ тақырыбы: Ақпарат және оны өңдеу
Сабақ тақырыбы: Ақпарат және оны өңдеу
Сабақ тақырыбы: Ақпарат және оны өңдеу
Сабақ тақырыбы: Ақпарат және оны өңдеу
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.