Сабағымның тақырыбы 4 сынып Әдебиеттік оқу пәнінен "Жусан иісі" деп аталады. Сабақта оқушылардың шығармашылық қабілеттері артып, өзіндік ойлауға дағдыланады. кейпірге мінездеме бере отырып, оның қандай екенін біледі. Жетімдер үйінде тәрбиеленіп жатқан балаларға жанашыр, аяушылық сезімдері оянады. жағдайларын тұһүсінуге тырысып, біледі.Жусан иісі
Жусан иісі план.docx
Сынып:4 Б
Сабақтың
тақырыбы:
Сабақтың
мақсаты:
Міндеттері:
Күтілетін
нәтижесі:
Дереккөздер:
Кіріктірілген
модульдер:
Пәні: Ана тілі
Мұғалім: Ермекбай Ш. С
Жусан иісі. С. Мұратбеков
Шығарманың мазмұнын талдай отырып, жазушының кейіпкер
бейнесін ашудағы шеберлігін таныту.
1.Кейіпкерге талдау жасау;
2. Шығармашылық жұмысқа жұмылдыру арқылы таным
түсініктерін дамыту;
3. Топ ішінде ынтымақтастықты қалыптастыру
Кейіпкер жайлы толық мәлімет ала отырып, автор өмірімен
танысады.
Әңгімедегі кейіпкердің ісәрекетіне сыни тұрғыдан баға береді,
мәтін мазмұнын толық түсінеді;
Топ ішінде ынтымақтастық қалыптасады
Оқулық, С. Мұратбеков портреті, қима қағаздар, А3 қағазы,
стикерлер, маркерлер, критерий парақшасы, ақыл қалпағы, венн
диаграмма, алма ағашы макеті.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,
Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Оқытудағы басару
және көшбасшылық
Сабақтың барысы
Мұғалім ісәрекеті
Оқушы ісәрекеті
Сабақ
кезеңдері
Ұйымдас
тыру
кезеңі.
Топқа
бөлу
Білу
“Ақыл
қалпағы”
“топтасты
ру”
Түсіну
“Миға
шабуыл”
ЖИГСО
Сыныпта жақсы психологиялық ахуал
туғызу үшін «Жылы лебіз» тренингін
өткіземін.
1, 2, 3, 4 санау арқылы топқа бөлу
“Ақыл қалпағын” дайындау.
сұрақтарды араластыру.
Актны пайдалана отырып, топтастыру
Жаңа сабақты ашу мақсатында сұрақтар
қою.
”Елші стратегиясы”
Оқушылар шеңбер болып
тұрады да, бірбіріне жақсы
тілектер айтады.
Санау арқылы5 оқушыдан 4
топқа бөлінеді
Өткен сабақты тексеру
барысында дайындап келген
сұрақтарын “Ақыл қалпағына”
салады. сұрақтарды
араластыру.
Актны пайдалана отырып,
топтастыру .
Жаңа сабаққа байланысты
сұрақтарға жауап береді.
Әңгімені үш бөлікке бөліп, әр
топқа келесі топқа түсінгенін
айтып береді Әңгімені үш бөлікке бөліп, әр топқа
тарату.
Әдіс бойынша А оқушы сұрақ қояды, В
оқушы ауызша, С оқушы жазбаша жауап
береді.
Сұрақтарға толық ауызша және
жазбаша жауап береді.
1топ: Егер автор болсаң, шығарманы
қалай аяқтар едің?.
2топ:Аянға өтініш жазу.
3топ:Кейіпкерге мінездеме
Шығарманы аяқтайды.
Кейіпкерге өтініш жазады.
Мінездеме жазады
Орнымыздан тұрайық,
Шеңбер жасап алайық.
Иілеміз оңға бір,
Иілеміз солға бір,
Алға қарай бір қадам,
Артқа қарай бір қадам.
Жоғарытөмен қарайық,
Орнымызды табайық.
Сол кездегі жетім балалар, қазіргі
кездегі жетім балалар жайлы
әңгімелеседі, ойларын ортаға салады.
Оқушылар өлеңді қимылмен
орындайды.
Өз ойын ашық, еркін айтуға
үйренеді. Венн диаграмма
толтыруда қазіргі кездегі
жетім балалар және сол кездегі
жетім балалар туралы біледі.
Аянға хат.
Аянға арнап хат жазып ағашқа
Қолдану
“Үш
жақты
сұхбат”
Жинақтау
Шығарма
шылық
жұмыс
“Кейіпкер
ге хат,
өтініш”
Сергіту
сәті
Талдау
Пікір
талас.
Венн
диаграмма
.
КЕРІ
БАЙЛАН
Аянға арнап хат жазды.
іледі.
ЫС
“Даналық
ағашы”
Бағалау
Критерий арқылы бағалау
Тиісті бағалары алып,
күнделіктеріне қойдырады
Үйге
тапсырма
Қайталау.
Сабақ жоспары әдебиеттік оқу "Жусан иісі" 4 сынып
Сабақ жоспары әдебиеттік оқу "Жусан иісі" 4 сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.