Жалпы мақсаттар
Оқыту нәтижесі Мақсаты: сандардың нумерациясы негізінде есептеу тәсілдерін қалыптастыру; көп таңбалы сандардың оқу, жазу, салыстыру, разрядтық қосылғыштарға жіктеу және олардың құрамын атау туралы білімдерін бекіту; есепті шығара білу және есептеу дағдыларын жетілдіру.
Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
Бағалау парақшасымен таныстыру
Топқа бөлу Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі.
4 сынып.docx
Оқу ісінің меңгерушісі:
Математика
Сабақтың
тақырыбы
Сілтеме
Сабақтың жабдығы
Жалпы мақсаттар
Оқыту нәтижесі
Уақыты:24.09.18
Сандар нумерациясына негізделген есептеу тәсілдері
Мұғалім:Альсеитва И.Д
Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор
қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Мақсаты: сандардың нумерациясы негізінде есептеу тәсілдерін
қалыптастыру; көп таңбалы сандардың оқу, жазу, салыстыру, разрядтық
қосылғыштарға жіктеу және олардың құрамын атау туралы білімдерін
бекіту; есепті шығара білу және есептеу дағдыларын жетілдіру.
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау парақшасымен таныстыру
Топқа бөлу
Оқушыларға кесілген суреттер
үлестіріледі.
Ынтымақтастық
атмосферасы
Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім
келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып
тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді.
Үй тапсырмасын
пысықтау
Жаңа сабақ
Көркем жазу. 89 869 санынан кейінгі
санды жазыңдар. Бұл санда қандай
разрядтың бірліктері бар? Жазылған
саннан 10, 100, 1 000, 10 000ға артық
санды жаз.
Тақтада өрнектер жазулы тұр: бұл
өрнектерді қалай шығару керек? Бұл үшін
нені білу керек?
1. түсіндіру, еске түсіру, қайталау.
Қолдарына алған
қиындыларды
құрастырып,сол бойынша
топқа бөлінеді.
Суреттерді тақтаға іледі.
Оқушылар бірбіріне
жақсы тілек тілеп,
сыныпта жақсы ахуал
қалыптастырады.
Оқушылар ауызша
орындайды
№ 1. Өздік жұмыс. Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы
түрінде жаз.
7 003 = 7 000 + 3 998 250 = 900 000 + 90 000 + 8 000 + 200
+ 50 + 0
№ 2. Ауызша. Оқы.
2 534 000 оқушы оқиды; 282 254 мұғалім жұмыс істейді; 175 300 оқушы.
т.с.с.
№ 4. Түсіндіріп шығару. (5 оқушы тақтада, амалдар тәртібін дауыстап
айтуы керек).
А). Ш: 1 500 – 1 000 = 500 Ж: 500 орын бос қалды.
Ә). Ш: 900 000 : 3 = 300 000 Ж: екінші қалада 300 000 адамтұрады.
Б). Ш: 9 800 – 4 200 = 5 600 Ж: 5 600 тг қалды.
В). Ш: 9 800 – 4 200 2 = 1 400 Ж: 1 400 тг қалады.
Г). Ш: 1 200 : 2 2 = 1 200 Ж: екі билет 1 200 тг тұрады.
Ү. Жаңа сабақты пысықтау: Есеп шығару: № 5.
І – 150 м Шешуі: 1 тәсіл: (180 +
150) : 3 = 110 (п)
ІІ – 180 м ? көйлек 2 тәсіл: 180 : 3 +
150 : 3 = 110 (п)
Әр көйлекке – 3 м Жауабы: барлығы 110
көйлек пішіледі.
1. Өздік жұмыс. № 7. S = 30 ∙ 30 = 900(мм2) S = 30 ∙ 22 =
660(мм2)
Сергіту сәті
Сергіту сәті
«Көңілді қалпақ» ойыны
Басына қалпақ түскен оқушы жеті
байлықты табады табады.
Ой толғаныс
Сабақты бекіту
Үй тапсырмасы
Бағалау
БББ кестесі
Шығармашылық тапсырма. Жұптық
жұмыс. № 8 тура теңдіктер шығатындай
етіп, жақшаларды қой.
37 бет, №7
Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.
Бірінші байлық
денсаулық.
Екінші байлық еркіндік
Үшінші байлық тіл
байлық
Төртінші байлық қайрат
күш
Бесінші байлық ақ
жаулық
Алтыншы байлық балаңыз
Жетінші байлық жүз
саулық
Оқушылар толтырады
Саған қайсы тапсырма
қиын болды?
Оқушылар күнделіктеріне
жазады
Бағалау парақшасын
толтырады
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с
договором-офертой сайта. Вы можете
сообщить о нарушении.
Продолжая использовать наш сайт, вы соглашаетесь с политикой использования Cookies. Это файлы в браузере, которые помогают нам сделать ваш опыт взаимодействия с сайтом удобнее.