Жалпы мақсаттар
Оқыту нәтижесі Мақсаты: үш таңбалы сандардың құрылу тәсілдерін қорытындылау; оларды салыстыру; алдыңғы, келесі түсініктерін пайдалана отырып, натурал сандар қатарындағы сандарды табу дағдыларын жетілдіру .
Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
Бағалау парақшасымен таныстыру
Топқа бөлу Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі.
математика.docx
Оқу ісінің меңгерушісі:
Математика
Сабақтың
тақырыбы
Сілтеме
Сабақтың
жабдығы
Жалпы
мақсаттар
Оқыту нәтижесі
Уақыты:0304.09.18
Сандардың нумерленуі. 2 сағат
Мұғалім:Альсеитова И.Д.
Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор
суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер.
Мақсаты: үш таңбалы сандардың құрылу тәсілдерін қорытындылау; оларды
салыстыру; алдыңғы, келесі түсініктерін пайдалана отырып, натурал сандар
қатарындағы сандарды табу дағдыларын жетілдіру .
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау парақшасымен таныстыру
Топқа бөлу
Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.
Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар,
жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар.
Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.
Мен бақытты баламын,
Жан дүниемде күн нұрлы
Жылуым мол бойымда.
Көбейту кестесін еске түсіру
Ынтымақтастық
атмосферасы
Үй тапсырмасын
пысықтау
Жаңа сабақ
Қолдарына алған
қиындыларды
құрастырып,сол бойынша
топқа бөлінеді.
Суреттерді тақтаға іледі.
Оқушылар бірбіріне
жақсы тілек тілеп,
сыныпта жақсы ахуал
қалыптастырады.
Оқушылар ауызша
орындайды
кіріспе. Көркем жазу сәтіне 1, 2, 3 цифрларының көмегімен үш таңбалы
сандар жазу ұсынылады. (123, 132, 213, 231, 312, 321)
Неше сан жаздыңдар? Ең кіші санды; ең үлкен санды; 1 ондығы бар
санды; 1 бірлігі бар санды; 3 ондығы бар санды ата. 312 мен 321
сандарының арасындағы сандарды жаз.
1. Оқулықпен жұмыс. № 1 ауызша есептеу. Жасырын сандарды
ата.
Алдыңғы сан
Сан
Кейінгі сан
689
690
691
99
100
101
998
999
1000
408
409
410
2. Сандар туралы білімдерін қайталауға арналған жұмыс.
№ 2. Өздік жұмыс. Сандарды ата. Оларды кему ретімен жаз.
Разрядтар
жүздіктер
9
5
5
4
2
ондықтар
7
9
0
8
0
бірліктер
0
6
0
9
94
3
№ 3. Салыстыр. Жұптық жұмыс. Есептемей – ақ салыстыру.
699 – 90 < 699 – 9 808 – 8 > 808 – 80
400 + 80 > 400 + 8 550 + 50 > 550 + 5
998 – 900 < 998 – 90 665 – 60 – 5 = 665 – 5
№ 4. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте. (Үш қатардан 3 оқушы,
жарысу).
900 см = 9 м 895 см = 8м 9дм 5см 10м = 100дм
400см = 4 м 502 см = 5м 0дм 2см 10м = 1000
см
300см = 3 м 660см = 6м 6дм 0см 2м 5дм 7см
=257см
Сергіту сәті
Сергіту сәті
«Көңілді қалпақ» ойыны
Басына қалпақ түскен оқушы жеті байлықты
табады табады.
Бірінші байлық
денсаулық.
Екінші байлық еркіндік
Үшінші байлық тіл
байлық
Төртінші байлық қайрат
күш
Бесінші байлық ақ
жаулық
Алтыншы байлық балаңыз
Жетінші байлық жүз
саулық
Ой толғаныс
№ 5 (1). Есептерді шығар. (қысқаша шарты)
І емхана – 3 дәрігер – 14 баладан ? шешуі: 3 ∙ 14 + 2 ∙ 17 = 42
+ 34 = 76
ІІ емхана – 2 дәрігер – 17 баладан жауабы: барлығы 76 бала
қабылданды.
№ 5 (2).
Мараттың салмағы – 45кг, ? кг ауыр шешуі: 45 – 45 : 3 = 45 – 15
= 30
Інісі Қайраттың салмағы ? , 3 есе жеңіл жауабы: Қайратқа
қарағанда Марат 30кг ауыр
№ 6. (4 оқушы тақтада).
1) Ш: 24 ∙ 6 = 144 Ж: 144 парақ қатырмақағаз бар.2) Ш: 124 + 124 ∙ 2 = 124 + 248 = 372 Ж: барлығы 372 парақ қағаз
бар.
Ш: 124 + 124 : 2 = 124 + 62 = 186 Ж: барлығы 186 парақ қағаз бар.
3) Ақ қағаз – 124 Ш: 500 – (124 + 106) = 500 – 230
= 270
Көк қағаз – 106 500п.қ. Ж: 270 сары қағаз
Сары ?
№ 7. Топтық жұмыс. Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз. Олардың
мәнін тап.
150 ∙ 3 + 250 = 700 880 : 4 + 11 ∙ 2 = 242 320 + 300:
20 = 470
4 ∙ 12 + 210 = 258 299 + 900 – 680 = 519
А).
Қосылғыш
Қосылғыш
Қосынды
Б). 800 – 600 : 5 = 680
150 ∙ 3
250
700
Азайғыш
Азайтқыш
Айырма
800
600 : 5
680
4 ∙12
210
258
45 ∙ 4
44 : 4
169
Шығармашылық тапсырма. № 9.
Оқушылар толтырады
880 : 4
11 ∙ 2
242
299
900 – 680
519
445 + 355
55 ∙ 3
635
1000
230 ∙ 3
310
Сабақты бекіту
Бүгінгі сабақта біз не істедік?
Үй тапсырмасы
3.09.№ 7. 5 бет.
4.09 Ереже қайталау. №3
Бағалау
Кері байланыс
Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.
Саған қайсы тапсырма
қиын болды?
Оқушылар күнделіктеріне
жазады
Бағалау парақшасын
толтырады
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с
договором-офертой сайта. Вы можете
сообщить о нарушении.
Продолжая использовать наш сайт, вы соглашаетесь с политикой использования Cookies. Это файлы в браузере, которые помогают нам сделать ваш опыт взаимодействия с сайтом удобнее.