Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ІІ бөлім |
Мектеп: |
||||||||||||||||||
Күні: 12.12.2018 Пәні: математика |
Мұғалімнің аты-жөні: Сабақ №50 |
||||||||||||||||||
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Шамалар. Нәтиже сабақ. |
||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.3.4 - ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ уақыт (сағ, мин, тәулік, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру |
||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Шамалар мәндерін ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ уақыт (сағ, мин, тәулік, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіреді |
||||||||||||||||||
Жетістік криткритерийлері |
Шамалар мәндерін ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)/ уақыт (сағ, мин, тәулік, ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіре алады. |
||||||||||||||||||
Тілдік мақсмақсаттар |
Ұзындық,қашықтық, километр, метр, дециметр, сантиметр,,салмақ ,масса, қосынды,центнер, килограмм, қасиет, өлшем, таңдау, алу,шешу,түсіндіру,ауыстыру,салыстыру,нақты, біріншіден...екіншіден...кейін,ақыры Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер мен пайдалы сұрақтар: Қандай өлшем бірліктерін білеміз? Өлшеу үшін қандай бірліктерді қолданамыз? Қандай өлшем бірліктерін қолдану керек? себебін түсіндіре аласыҢдар ма? |
||||||||||||||||||
Құндылықтар ды дарыту |
Балаларға уақытты тиімді пайдалана білуге үйрету. Адамгершілік ізгі қасиеттерді бойына дарыту |
||||||||||||||||||
Пәнаралық байлбайланыстар |
Уақытты анықтау қазақ тілі пәнімен сан есімге байланысты ,өткенге байланысты болған оқиғаны талдау тарихпен байланысты. |
||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағддағдылары |
Электрондық оқулық, аудиокітап |
||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Уақыт бірліктері: сағаттар, минуттар туралы түсініктер; кесте түрінде берілген ақпаратты оқу дағдылары |
||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут
|
1.Сәлемдесу. 2.Түгендеу. 3. Психологиялық дайындық: Оқушылар топта тұрып бір-біріне сәттілік тілейді. Көптен
күткен қоңырау, Міне, тағы
басталды. «Гүл сыйлау» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады. Сұрақ –жауап.(Үй тапсырмасына байланысты) 1.
1.Уақыт
мезгілдерін қалай білуге болады? Жылдың әр мезгілінде табиғатта қандай өзгерістер болады? Қыстағы табиғат туралы не айтасыңдар? Көктемдегі ше? Жаздағы табиғат туралы не айтасыңдар? Күздегі табиғат туралы не айтасыңдар? Қазір жылдың қай мезгілі? Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Шамаларға байланысты өткенді пысықтау. Нәтиже сабақ. Оқу мақсаты: Біз бүгін сіздермен шамалармен амалдар орындауды ,оларды салыстыруды білеміз, сол үйренгенімізді пысықтаймыз. Жетістік критерийі: 1.Шамалармен амалдар орындау 2. Шамаларды салыстыру Математикалық диктант. -1 сағатта неше минут бар? -1 минутта неше секунд бар? -1 тәулікте неше сағат бар? -1 айда неше күн бар? -1 аптада неше күн бар? -1 жылда неше ай бар? |
«Гүл сыйлау» әдісі
Жыл мезгілдері (Сурет)
Оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||||||
Сабақтың Ортасы-20минут |
№1 Жұптық
Жыл ішіндегі сендерге ең сүйікті күн қай күн? Өзіңнің туған күніңді ата. Өз жұбыңның туған күндерін анықтап көр Жұмысты ортаға салып көрсетіп беру. Критерий: 1.Жыл ішіндегі сүйікті күнін атайды 2.Өз жұбының туған күндерін анықтап көреді. 3. Жұмысты ортаға салып көрсетіп береді. Дескриптор: 1.Жыл ішіндегі сүйікті күнін атай алады 2.Өз жұбының туған күндерін анықтап көруге тырысады.. 3. Жұмысты ортаға салып көрсетіп бере алады..
А деңгей Ботаника бағына 24 бірінші сынып, олардан 18-і артық екінші сынып оқушылары келді. Ботаника бағына барлығы неше оқушы келді? В деңгей 1. Есептеңіз. 1 тәул 5 сағ = сағ 3 апта 4 күн = күн 1 мин 23 с = с
100 см = м 2 ай 14 күн = күн 2 сағ 3 мин = мин С деңгей 1. Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? Жаз №2 Жеке жұмыс. Әр бағаннан артық күнді тап:
Критерий: әр бағаннан артық күнді табады. Дескриптор: әр бағаннан артық күнді таба алады |
Интербелсенді тақтада слайд (Уақыт өлшеуіштері) видеожазба көрсету
Күнтізбе |
|||||||||||||||||
|
№3 Уақытты анықтау. Практикалық жұмыс Әр топқа сағат беремін. Жазылған уақытты беремін. Әр топ жазбаға қарап уақытты көрсетеді. 1 1 1 –топ: 8-ден 15 минут кетті немесе 8 сағ □ мин 2 2-топ: 1 жарымды көрсетіп тұр немесе 1 сағ□ мин. б 3-топ: б) 8 сағат 45 минутты көрсетіп тұр немесе 15 минутсыз □. Өздеріндегі сағаттан көрсету. |
|
|||||||||||||||||
Сергіту сәті- 2 минут |
Қызыл гүлім-ай! |
Бейнежазбадағы би |
|||||||||||||||||
Сабақтың соңы- 7минут
Қорытынды.
Бағалау. |
№4 Тақтамен жұмыс. Қысқаша
жазба бойынша есеп құрастыру Қосындыдан санды азайту
ережесін еске түсіру. Есептің шешуін, жауабын жазу.
2-тапсырма Ақ ат-30 кг Қоңыр ат-? 20 кг артық ? №5.- тапсырма. «Ия. Жоқ»Ойыны. Жоқ болса неге жоқ. Дәлелдейді. 1. 1 қоянда 4 құлақ 2 аяқ бар. Ия. Жоқ. 2. 4 бұрыштың 3 қабырғасы бар. Ия. Жоқ. 3. 18 бен 20 ның қосындысы 40 тең. Ия. Жоқ. 4. 1 сағатта 60 минут бар. Ия. Жоқ 5.Ұзындықты метрмен өлшейді? Ия. Жоқ. 6.100 бен 18 дің айырмасы 80 тең. Ия. Жоқ. 7. 18 бен 8 дің айырмасына 5 ті қосқанда 15 шығады. Ия. Жоқ. 8.Қосуды қосумен тексереміз. Ия. Жоқ 9.20 мен 5 тің айырмасы 10 ға тең. Ия. Жоқ. 10. Заттың салмағын сантиметрмен өлшейді. Ия. Жоқ 11.1 дм тең 10 см-ге . Ия. Жоқ. 12.Үш бұрыштың 5 қабырғасы бар. Ия. Жоқ
№6.Логикалық есеп. 1.Камила әжесінің үйінде 1 апта 3 күн болды. Камила әжесінің үйінде барлығы неше күн болды? 2.Асқар жазда Алакөлде 1 ай және 1 апта демалды.Асқар Алакөлде барлығы неше күн демалды? 3.Алматта
үш асық, 4. Дүкеннен үш сабын алдым, 5. 8. Атамның жасы ең үлкен екі таңбалы
санға тең. Атамның жасы нешеде? 99 Үй жұмысысы: Уақытты, апта, ай аттарын қайталау. Рефлекция. Қолдарындағы жұлдызшаны бүгінгі сабақ ұнаса ұнады деген бөлімге. Ұнамаса ұнамады деген бөлімге жабыстырамыз. Сонымен сабақты қорытындылай келе біз бүгін қандай тақырыппен таныстық? Қандай тапсырмаларды орындадық? «Бағдаршам» арқылы балалар өздерін бағалайды |
«Кубизм» стратегиясы Постермен жұмыс |
|||||||||||||||||
Әр бағаннан артық күнді тап:
32/IX |
7 /XI |
4/ VII |
13/I |
8/III |
17/IX |
9/V |
2/ XII |
30/II |
29/ІІ |
31\IV |
19/V |
Әр бағаннан артық күнді тап:
32/IX |
7 /XI |
4/ VII |
13/I |
8/III |
17/IX |
9/V |
2/ XII |
30/II |
29/ІІ |
31\IV |
19/V |
Әр бағаннан артық күнді тап:
32/IX |
7 /XI |
4/ VII |
13/I |
8/III |
17/IX |
9/V |
2/ XII |
30/II |
29/ІІ |
31\IV |
19/V |
Әр бағаннан артық күнді тап:
32/IX |
7 /XI |
4/ VII |
13/I |
8/III |
17/IX |
9/V |
2/ XII |
30/II |
29/ІІ |
31\IV |
19/V |
Әр бағаннан артық күнді тап:
32/IX |
7 /XI |
4/ VII |
13/I |
8/III |
17/IX |
9/V |
2/ XII |
30/II |
29/ІІ |
31\IV |
19/V |
Әр бағаннан артық күнді тап:
32/IX |
7 /XI |
4/ VII |
13/I |
8/III |
17/IX |
9/V |
2/ XII |
30/II |
29/ІІ |
31\IV |
19/V |
Әр бағаннан артық күнді тап:
32/IX |
7 /XI |
4/ VII |
13/I |
8/III |
17/IX |
9/V |
2/ XII |
30/II |
29/ІІ |
31\IV |
19/V |
С деңгей
Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? Жаз
_______________ ________________ _____________ ______________ ____________
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
В деңгей
2. Есептеңіз.
1 тәул 5 сағ = сағ 3 апта 4 күн = күн 1 мин 23 с = с
100 см = м 2 ай 14 күн = күн 2 сағ 3 мин = мин
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
А деңгей
Ботаника бағына 24 бірінші сынып, олардан 18-і артық екінші сынып оқушылары келді. Ботаника бағына барлығы неше оқушы келді?
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.