Сынып |
2 |
||||||
Пән |
Математика |
||||||
Бөлімі: |
3А Бөлім. Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы |
||||||
Тақырыбы: |
Теңге. Монета және қағаз ақша |
||||||
Мақсаты : |
2.1.3.6 - 50 теңгелік, 100 теңгелік монеталарды, 200 теңгелік, 500 теңгеліккупюраларды ажырату және түрліше төлем жасау |
||||||
|
|
||||||
Жоспарланған уақыты |
Оқытушының іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Сабақтың тақырыбын хабарлау Сабақтың мақсатымен хабарлады. Қазақтың ұлттық ойыны «Теңге ілу» ойыны |
Оқушылар қайталап айтады Оқушылардың арасының алшақтығы 1,5 метр |
Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады. Шарларды тарату арқылы оқушылардың жауаптарын бағалау |
Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
|||
Сабақтың ортасы |
Монеталарды ажыратуды жәнеолармен әртүрлі амалдармен орындауды үйренемін. №1. Суреттегі қағаз ақшаға және монеталарға қара. 1000 теңгені 500 теңгені, 200 теңгені монеталарға қалай ұсақтаға болады?
№2 Сырым мен Әлия «Теңге ілу» ойынын көруге келді. Ойыншылар аттың үстінде шауып келе жатып жердегі теңгені іліп алуы тиіс. Монеталарды ата.
№3. Есептерді шығар. Неше кері есеп құрастыруға болады.
50 тг- 4 монета бар ? болды ? Шешуі: 1). 50х4= 200тг 2). 200+100= 300тг Жауабы: барлығы 300тг
|
Дескриптор: 1000 теңгені 500 теңгені, 200 теңгені монеталарға қалай ұсақтаға болатынын дәлелдеп берді.
Дескритор: Әр балада неше монета барын есептеді. Сұрақтарға жауап берді.
|
|
|
|||
Сабақтың соңы Кері байланыс |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
|
Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді. |
«Білім сандығы» Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі |
Кері байланыс парағы. |
|||
Үйге тапсырма беру |
№4. Тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр. |
№4, 47 бет |
|
|
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.