Қысқа мерзімді жоспар
Күні:12.04.17.
Сынып: 1
Пән: Жаратылыстану
Сабақ тақырыбы
Сабақ мақсаттары
Жетістік критерилері
Сөздік қор
Құндылықтарды
дарыту
Алдыңғы меңгерілген
білім
Мектеп: Бидайық орта мектебі
Мұғалімнің атыжөні : Касимова Р.Б.
Қатысқандар: 14
Қатыспағандарсаны: 0
Жасанды жарық көзі деген не?
1.8.1.2. Жасанды жарықты қолдану туралы білу
1.1.2.2 Топ болып туындаған ғылыми сұрақтарға жауап беру жолдарын
ұсыну
1.1.3.2 Мұғалім басшылығымен нұсқаулық бойынша қарапайым өлшеулер
жүргізу (жарықтың үдемелілігін)
Адамның қандай жасанды жарық көздерін қолданатынын біледі.
жасанды жарық
Оқушылардың ұжымдық жұмысын дамыту, өзара сыйластыққа баулу.
Табиғи жарық көзі деген не?
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланға
н кезеңдері
Сабақтың
басы
Сабақта жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі
1. Картадан аталған ауылдан келген қонақтармен
амандасу.
2. Оқушыларға жайлы ахуал ұйымдастыру
Көңіл күйіміз қалай?
Сабаққа дайынбыз ба?
Сабақ үстінде белсенді боламыз ба?
Өзімізге жаңа білім аламыз ба?
5 Т: тыныштық, талап, тазалық, тәртіп,
татулық
3. Күннің көзі сендерді көріп бар мейірімділігін
сендерге сыйлайды!
Слайд № 1
Уәлиханов
ауданының картасы
«Қол әдісі» арқылы
– «иә!»
Слайд № 2
Слайд № 3
Сабақ ортасы
БІЛУ
Жарық – свет
shine
Өткенді пысықтау
1. Сұрақ жауап
Күннің көзі туралы не білесіңдер?
Неге оны табиғи жарық көзі деп санаймыз? !!!! топ топ
шіндегі
жұмысты
бағалау
Қайсысы
бұрын болды
деп
ойлайсыңдар?
Кері
байланыс
Сыныптағы
ЖК?
Тағы қандай ТЖК білесіңдер?
2. Топтық жұмыс
Ойын «Не артық?»
Топтардың жауаптарын қабылдау. Жауаптарын
дәлелдеу.
3. Сабақтың тақ/мақс танру.
ОМ анықтап алу
Тақтаға жазу:
жасанды жарық көздері;
ЖЖК ТЖК ажыратамыз.
ТҮСІНУ
1. Сөздік жұмыс:
жасанды дегенді қалай түсінесіңдер?
Кім жасайды деп ойлайсыңдар?
Табиғи жарық көзі әрдайым қажетті жерлерге түсе
бермейді.Сондықтан адам баласы ерте кезден
жасанды жарық көздерін ойлап таба бастады. Уақыт
өте келе адамдар сапалы жасанды жарық көздерін
ойлап тапты.
2. Презентация
3. Т Сәйкестендіру:
Ақ және қара дөңгелектерге адамның бойындағы
сезімдерді сәйкестендіру.
Топтардың жауаптарың қабылдау. Дәлелдеу.
4. Қорытынды.
Ендеше, адам ЖЖК не үшін ойлап тапты?
ҚОЛДАНУ
1. Суреттерді қарастыру
Бүгінгі күні қолданатын жарық көздерін атап
шығыңдаршы.
Қалай ойлайсыңдыр, бұлар қандай жарық
көздері?
Түнде жұмыс істейтін адамдар қандай жарық
көздерін қолданады?
Қорытынды: Жасанды жарық көздерінің арқасында
өмірді сақтап қалуға болады.
2. Дәптерде жұмыс
Даладағы ЖЖК білдік. Ал үйде ше?
Өздігінен жұмыс.
Бірінбірі бағалау.
ТАЛДАУ
СЛАЙДЫ
ҚБ № 1
Оқулық, 74 б
«Таза тақта» әдісі
СЛАЙД
СЛАЙДЫ
ҚБ № 2
Оқулық, 74 б
Жұмыс дәптері, 51
б
Музыка 1. Семантикалық карта
Оқушылар өздігінен семантикалық карта бойынша
жұмыс жасайды: білемін, білмеймін, білгім келеді.
2. Слайд
Оқушылардың білімдерін қабылдау. Өзара түсіндіру.
Кері байланыс.
Бұлар қандай жарық көздеріне жатады?
Адам өмірін сақтап қалу үшін, жарық көзінің
қандай маңызы бар?
Шамшырақ. Кемелер бірбіріне соғыспау үшін және
жағалаудың қауіпті аумағын жарықтандыру үшін
қажет.
Үлкен аспашам.
Бөлмені жарықтандыру үшін.
Көше шамдары.Түнгі уақытта көшені
жарықтандыру үшін.
Белгі беретін шам. Ракета көмегі арқылы ұзақ
аралықта белгі беру үшін қажет.
Жасанды жарық көзі адамдарға күн сайын қажет.
Слайд № 4
Күн – түн
физминутка
ЖИНАҚТАУ
1. «Ойланайық!»
От қандай жарық көзіне жатады?
2. «Дұрыс бұрыс»
Салют табиғи жарық көзі.
Жарқырауық қоңыздар – табиғи жарық
көздері.
ЖЖК адам өз өмірін сақтау үшін ойлап
тапқан.
Сабақты қорытындылау.
Кері байланыс.
«Таза тақта» әдісі:
Жасанды жарық көзі дегеніміз не?
ЖЖК мен ТЖК айырмашылығы қандай?
экономика
Сабақтың
соңы
РЕФЛЕКСИЯ
Бағалау парағы бойынша жұмыс
Бағ парағы
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін
тексеру жоспарыңыз?
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
Дифференциация –
оқушыларға көбірек қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай
тапсырмалар қоюды
жоспарлап отырсыз? Бұл бөлімде оқушылардың
сабақ барысында үйренгенін
бағалау үшін қолданатын әдіс
тәсілдеріңізді жазасыз
күнделікті өмірде қолданатын
жарық көздерін анықтайды
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді
ісәрекет түрлері.
Сергіту сәттерін ұйымдастыру
Дифференциация іріктелген
тапсырмалар, нақты бір
оқушыдан күтілетін
нәтижелер, оқушыға дербес
қолдау көрсету, оқу
материалдары мен
ресурстарын оқушылардың
дербес қабілеттерін есепке
ала отырып іріктеу
Жасанды жарық көздерін
анықтауда қиналған оқуыларға
жеке қолдау көрсету.
Жаратылыстану пәні бойынша сабақ жоспары
Жаратылыстану пәні бойынша сабақ жоспары
Жаратылыстану пәні бойынша сабақ жоспары
Жаратылыстану пәні бойынша сабақ жоспары
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.