«Келісілді» |
|
||
Мектеп: |
Мұғалім: |
||
Сабақ №1 |
|
||
Математика пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ |
|||
Күні2019 ж |
Сынып9 |
||
Бөлім9.4A Тригонометриялық формулалар |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Қосуформулалары. |
||
Оқу мақсаттары |
9.2.4.3екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; |
||
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар: екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. |
||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар: екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады; формуланы есеп шығаруда қолданады. |
||
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика және терминология: Оқушылар: - аргументтердің қосындысының синус/косинус/тангенс/котангенсы; - аргументтердің айырмасының синус/косинус/тангенс/котангенсы; - екі еселі аргумент/бұрыш; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер тригонометриялық функциялар аргументтерінің қосындысы/айырмасы формулаларын өрнекке қолданамыз; берілген өрнек екі еселі бұрыштың синусы/косинусы формуласының оң жақ бөлігін білдіреді; формулаларын қолдана отырып, ... формулаларын қорытып шығаруға болады. |
||
Пәнаралық байланыс |
Геометрия |
||
Алдыңғы білім |
Негізгі тригонометриялық функциялардың анықтамасын білу және бірлік шеңбер арқылы олардың қасиеттерін анықтай алу. Өрнектің мәнін табуда, өрнекті ықшамдауда, теңбе-теңдікті дәлелдеуде негізгі тригонометриялық теңбе-теңдіктер мен келтіру формулаларын қолдану. |
||
Сабақбарысы |
|||
Жоспарланған сабақ кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|
Білімнің өзектілігі |
Сабақ тақырыбының алдыңғы білім материалдарымен байланысы. Проблемалық сұрақ қою арқылы сабақтың мақсатына келу. |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі
Мақсат қою |
а) сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру; «Жақын арадағы даму аймағын» анықтау. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын/ негізгі мақсаттарын тұжырымдау. 9.2.4.3екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; Оқушылармен оқу мақсатына сай бағалау критерийлерін құру. |
Презентация |
|
Жаңа материалды игеру
«Мағынаны тану»
|
Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Ой қозғау» Қосу формуласын еске түсіру. Сенің меңгеретінің:екі еселі бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану. Сеніңбілетінің: · негізгітригонометриялық тепе-теңдіктер; · тригонометриялықфункциялардыңқосуформулалары. Жаңа сабақты түсіндіру. https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/trigonometriyalyq-funkcziyalardyng-qos-buryshynyng-zhane-zharty-buryshynyng-formulalary сайтындағы видеотүсіндіруді пайдалану. Қосбұрыш (екі еселі бұрыштың) синусының формуласы Сөздік: Қосбұрыш – Двойной угол – Double angle Тригонометриялық функциялардың қосбұрышы және жарты бұрышы – Двойной и половинный угол тригонометрических функций – Double and half-angle trigonometric functions Синус – Синус – Sine (Sinus) Косинус – Косинус – Cosine. 1-жаттығу. Қосбұрыш (екі еселі бұрыштың) косинусының формуласы 2-жаттығу. Бағалау: интерактивті тақтадағы жауабымен салыстырып оқушының өзін-өзі бағалауы. |
Оқу жоспарынан алынды
|
|
Жаңа материалды бекіту
|
Жұптық жұмыс. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушыларға өткен сабақты бекіту үшін жұпта орындауға тапсырма беру. Оқушының іс-әрекеті: жұпта есептерді талқылап шығару. Бағалау: әр жұптың жұмысын мұғалімнің бағалауы, кері байланыс беру. Геометриямен кіріктіру мақсатында оқушыларға келесі тапсырманы ұсынуға болады. Катеттері а, b, гипотенузасы с, сүйір бұрышы α болатын тікбұрышты үшбұрышта 1); 2) орындалатынын дәлелдеңіз. Тексеру үшін оқушылар жұбы бір-бірімен шешімдерін алмасып, дайын жауаптар арқылы серіктесінің жұмысын тексере алады. Әрі қарай, оқушылар жұмыстарымен тағы да алмасып, жіберілген қателерді бірігіп талдайды. Жеке жұмыс. https://bilimland.kz/upload/platform_lessons/L_11898/19.pdf?v1530596098943 сайтындағы жұмыс парағындағы есепті шығарту. https://bilimland.kz/upload/platform_lessons/L_11898/20.pdf?v1530596099207 сілтемесіндегі немесе 15-слайдтағы жауап бойынша оқушының өзін-өзі бағалауы. А.Мерзляк и др. Тригонометрия задачник к школьному курсу. І.544. Өрнекті ықшамдаңыз:
І.545
Бағалау критерийлері: -екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады; - есеп шығаруда формуланы қолданады. Оқушының бағалауына мұғалімнің кері байланысы. Сабақты бекіту: Қосбұрыш синусының формуласы; Қосбұрыш косинусының формуласы. |
http://www.habit.ru/33/162.html |
|
Рефлексия
|
Оқушылар стикерлерге мынадай сұрақтар төңірегінде өздеріне баға береді. - Бүгінгі сабақ Сізге қаншалықты түсінікті / түсініксіз/ болды? - Оқыту кезеңіндегі іс-әрекеттер қаншалықты қиын/жеңіл/ болды? - Бүгінгі тақырып бойынша өзіңізге берер бағаңыз. |
|
|
Үй тапсырмасы |
456. Бөлшекті қысқартыңыз: 457. Өрнекті ықшамдаңыз: |
Шыныбеков Алгебра 9 |
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|||
|
|||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.