"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"
Оценка 5

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

Оценка 5
Разработки уроков
docx
технология +1
Взрослым
12.03.2017
"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"
Қағаздан жасалған планерлер Теректі аудандық балалар шығармашылық үйі «Модельдеу» тақырыбы бойынша сабақ жоспарының үлгісі "ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР" Дайындаған: Теректі аудандық балалар шығармашылық үйінің ІІ санатты қосымша білім беру педагогы Жанболат Есенғалиұлы Ешов Абай ауылы 2015 жыл Қатты қатырма қағаздан, фанерадан әскери ұшақтар макетін жасап үйрету Сабақтың мақсаты: а) Оқушыларға ұшақ макеттерінің техникалық суретін, жазбасын сызып, оларды құрастыруға үйрету; ә) Оқушыларды еңбексүйгіштікке, ұқыптылыққа, отансүйгіштікке тәрбиелеу, патриоттық сезімін ояту; б) Еңбек сабағы арқылы іскерлігін, шеберлігін, шығармашылық қабілетін қалыптастыру. Керекті құралдар: Сызбалар, дайын макеттер, суреттер. Пәнаралық байланыс: Сызу, сатематика, бейнелеу өнері. Қажетті құралдар: Қатты қатырма қағаз, фанера, біз, лобзик, қарындаш, сызғыш, қайшы, пышақ, сынған ойыншық дөңгелектері, гуаш, әр түрлі бояу қарындаштар. Сабақтың түрі: Аралас сабақ. САБАҚ БАРЫСЫ І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Өткен сабақты пысыұтау шығармашылық жұмыстарын тексеру. ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру әскери техникалардың макеттерімен таныстыру. Әскери машиналар – танк, БТР, тік ұшақтар, кемелер. Әскери техника туралы қысқаша мағлұмат беру. Макеттер бойынша қандай бөліктерден тұратынын түсіндіру. Қатты қатырма қағаздан және фанерадан жасалу әдісін түсіндіру. ІV. Қайшымен, пышақпен, бізбен, лобзикпен жұмыс істегендегі техникалық қауіпсіздік. V. Сарамандық жұмыс. Қатты қатырма қағазға тік ұшақ, истрибительдердің техникалық суретін, әр бөліктің жазбасын сызып, шаблон жасау. Мұғалімге тексерту. Қателікпен жұмыс. Фанераға түсіру. Лобзикпен сызба бойынша ою жұмыстары. Алынған бөлшектерді бір-біріне желімдеу. Желімдеу, құрастыру. Лобзикпен жұмыс істегендегі техникалық қаупсіздік. Жиналған макетті әрлеу, әшекейлеу, дөңгелектерді орналастыру. Жұмысты аяқтау, қортындылау. Қателікпен жұмыс. Түсіндіру, бағалау. Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау, бағалау, жұмыс орнын тазалау, құрал-саймандарды кезекшіге тапсыру. Жақыннан бомбылаушы ПЕ-2 ұшағының модельдеу сызбасыҚатты қатырма қағаздан, фанерадан әскери ұшақтар макетін жасап үйрету Сабақтың мақсаты: а) Оқушыларға ұшақ макеттерінің техникалық суретін, жазбасын сызып, оларды құрастыруға үйрету; ә) Оқушыларды еңбексүйгіштікке, ұқыптылыққа, отансүйгіштікке тәрбиелеу, патриоттық сезімін ояту; б) Еңбек сабағы арқылы іскерлігін, шеберлігін, шығармашылық қабілетін қалыптастыру. Керекті құралдар: Сызбалар, дайын макеттер, суреттер. Пәнаралық байланыс: Сызу, сатематика, бейнелеу өнері. Қажетті құралдар: Қатты қатырма қағаз, фанера, біз, лобзик, қарындаш, сызғыш, қайшы, пышақ, сынған ойыншық дөңгелектері, гуаш, әр түрлі бояу қарындаштар. Сабақтың түрі: Аралас сабақ. САБАҚ БАРЫСЫ І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Өткен сабақты пысыұтау шығармашылық жұмыстарын тексеру. ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру әскери техникалардың макеттерімен таныстыру. Әскери машиналар – танк, БТР, тік ұшақтар, кемелер. Әскери техника туралы қысқаша мағлұмат беру. Макеттер бойынша қандай бөліктерден тұратынын түсіндіру. Қатты қатырма қағаздан және фанерадан жасалу әдісін түсіндіру. ІV. Қайшымен, пышақпен, бізбен, лобзикпен жұмыс істегендегі техникалық қауіпсіздік. V. Сарамандық жұмыс. Қатты қатырма қағазға тік ұшақ, истрибительдердің техникалық суретін, әр бөліктің жазбасын сызып, шаблон жасау. Мұғалімге тексерту. Қателікпен жұмыс. Фанераға түсіру. Лобзикпен сызба бойынша ою жұмыстары. Алынған бөлшектерді бір-біріне желімдеу. Желімдеу, құрастыру. Лобзикпен жұмыс істегендегі техникалық қаупсіздік. Жиналған макетті әрлеу, әшекейлеу, дөңгелектерді орналастыру. Жұмысты аяқтау, қортындылау. Қателікпен жұмыс. Түсіндіру, бағалау. Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау, бағалау, жұмыс орнын тазалау, құрал-саймандарды кезекшіге тапсыру. Жақыннан бомбылаушы ПЕ-2 ұшағының модельдеу сызбасы
Қағаздан жасалған планерлер.docx
Қағаздан жасалған планерлер Теректі аудандық балалар шығармашылық үйі    «Модельдеу»  тақырыбы бойынша  сабақ жоспарының үлгісі   "ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"     Дайындаған: Теректі  аудандық балалар  шығармашылық үйінің    ІІ санатты қосымша білім  беру педагогы  Жанболат Есенғалиұлы  Ешов       Абай ауылы 2015 жыл   «Модельдеу»  тақырыбы бойынша  сабақ жоспарының үлгісі Сабақтың тақырыбы: «Қағаздан жасалған планерлер» Сабақтың мақсаты:     Оқушылардың шығармашылығын дамыту. Міндеттері:   1. Еңбексүйгіштікке, шыдамдылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.                         2. Оқушылардың дизайнерлік қабілеттерін шыңдау.                         3. Қарапайым планер үлгілерін жасап үйрену. Қажетті құрал­жабдықтар мен материалдар: өлшемі 200*3*2,5 төрткілдеш , қатырма  қағаз,қайшы, ПВА желімі, шаблоны. Время: 45 минут. Тип урока: комбинированный, Форма урока: коллективная работа. Эпиграф:       «Быстрее, выше, дальше...»   Ход урока. 1. Организационный момент. В классе развешаны модели планеров, плакаты  самолетов, состоящих на вооружении РА. (2 минуты) Учитель входит в класс, ученики приветствуют учителя.                                                Здравствуйте те, кто пришел поучиться,                                                Здравствуйте те, кто пришел не лениться,                                                Здравствуйте те, кто готов трудность стерпеть,                                                Здравствуйте те, кто пришел посмотреть.             Меня зовут Антонов Сергей Николаевич. Я работаю учителем технологии в  одной из школ Урмарского района нашей прекрасной Чувашской Республики.             Тема нашего занятия, я считаю, очень интересная ­ это бумажные планеры.  Мы сегодня попробуем изготовить планеры, а потом провести соревнование, чей  самолет полетит дальше всех. 2. Изложение нового материала (10 минут). Ну а прежде я хочу узнать, а что же по­вашему может летать? (Мозговая атака)  А как вы думаете, какую роль самолеты выполняют в жизни? (Мозговая атака)  А что по­вашему означает выражение «Центр тяжести»? Скажите мне,  пожалуйста, как Вы считаете, что заставляет подниматься самолет в небо?               А   теперь,   основываясь   на   знания,    которые   Вы   получили   на  уроках    физики, природоведения мы изготовим  с  Вами бумажные планеры.             Перед Вами четыре варианта — все выполнены по разным аэродинамическим схемам. Для изготовления моделей приготовьте: лист плотной чертежной бумаги, сосновые рейки размером 200Х 3X2,5 мм, линейку, ножницы, цветные фломастеры и клей. Для склеивания   деталей   можно   применять   канцелярский   клей,   клей   ПВА   или «Бустилат».             Технология сборки моделей одинакова, поэтому подробнее остановимся на примере   изготовления   первой   модели,   выполненной   по   традиционной аэродинамической   схеме.   Как   видите,   состоит   она   из   пяти   деталей:   1   — балансировочный груз; 2 — фюзеляж; 3 — крыло: 4 —  киль; 5 — стабилизатор.             Обратите внимание: развертки деталей наложены на сетку, сторона ячейки которой   равна   10   мм.  Нанесите   сетку   в   натуральную   величину   на   лист   бумаги. Аккуратно перенесите контуры деталей и вырежьте их ножницами. Фломастерами раскрасьте детали, как показано на рисунках. На рейке­фюзеляже наметьте места расположения   киля,  стабилизатора   и  крыла.  Тонкие   линии   на  деталях   указывают место   склейки   они   помогут   собрать   модель   без   перекосов.   В   носовой   части фюзеляжа приклейте балансировочный груз. Вырезать его можно также из плотной бумаги по развертке, приведенной на рисунке. Когда клей просохнет, приступите к испытаниям. Регулировочные запуски лучше производить в помещении, это исключит влияние ветра. Запуски производите с поднятой руки легким толчком под небольшим углом вниз. Если модель будет пикировать, задние кромки киля и крыла слегка загните вверх. Если и это не поможет, придется удалить часть балансировочного груза. Если же модель резко взмывает вверх, а затем падает на нос (кабрирует), кромки отогните вниз   или   дополнительно   утяжелите   груз.   Развороты   модели   вправо   или   влево устраняйте отклонением задних кромок киля в противоположную повороту сторону. Правильно отрегулированная модель при пуске с высоты 180 см должна пролететь не менее 20 м.             С бумажными моделями можно проводить интересные соревнования, запуская их на дальность, на точность приземления, на технику выполнения фигур высшего пилотажа. Не нужно только при запусках направлять модели в сторону зрителей.             Практическая работа  (30 минут)             Подведение итогов (3 минуты)       Рисунок 1 Рисунок 2 Рисунок 3 Рисунок 4

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"

"ҚАҒАЗДАН ЖАСАЛҒАН ПЛАНЕРЛЕР"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
12.03.2017